Naknada za odvodnjavanje.

Da li ima neko informaciju jel usvojila Skupština onaj zakon? Da li trebamo da platimo 4. ratu?
 
Ja zvao neki dan pa mi rekla da 3 rate platim a za zadnju ratu nezna ni ona sta da radim,dal da platim

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Da li ima neko informaciju jel usvojila Skupština onaj zakon? Da li trebamo da platimo 4. ratu?
Treba naravno da se plati i 4 rata.
Ovo je odgovor od pre par dana.

"Poštovani,
Tačno je da su najavljene izmene u vezi sa plaćanjem naknade za odvodnjavanje, ali zvaničnog dokumenta na osnovu kojeg bismo mogli stronirati dalje uplate, još nema. Izvesno je da će svi biti zaduženi i za četvrtu ratu, a ukoliko i kada budu usvojene najavljene izmene zakona postupićemo u skladu sa tim. Ukoliko budete u preplati, uradiće se potvrde o povraćaju novca na vaš namenski račun.

S poštovanjem,
Korisnički servis"
 
Poslednja izmena:
На седници Народне супштине Републике Србије одржаној 26. 10. 2023. године усвојене су измене Закона о накнадама за коришћење јавних добара. У складу са тим изменама накнаду за одводњавање почев од 1. јануара следеће године НЕЋЕ ПЛАЋАТИ ФИЗИЧКО ЛИЦЕ И ПРЕДУЗЕТНИК – ВЛАСНИК, ОДНОСНО КОРИСНИК ЗЕМЉИШТА УПИСАНОГ У РЕГИСТАР ПОЉОПРИВРЕДНИХ ГАЗДИНСТАВА. За ову категорију обвезника накнада за 2023. годину умањује се за 50 процената. Уколико су пре ступања на снагу измена закона они већ добили решења за ову годину, сматраће се да су измирили своје обавезе у целости уплатом 50 одсто износа утврђеног решењем.

Сви остали обвезници накнаду за одводњавање плаћаће као и до сада.

Обвезнику накнаде који је у овој години платио више него што је обавезан, уколико нема доспелих обавеза по другом основу (дуговања из претходног периода), на његов писани захтев издаће се потврда о више уплаћеним средствима. Повраћај средстава не ради ЈВП „Воде Војводине“, већ се потврда ЈВП „Воде Војводине“ уз захтев, подноси Пореској управи према седишту/пребивалишту уплатиоца.

Када ЈВП „Воде Војводине“ добије податке од надлежних институција (Е аграр и Катастар), које парцеле су уписане у регистар активних пољопривредних газдинстава, издаће решења за ову годину.
 
Matori ima nešto preko 7.000 rsd više uplaćenih sredstava.Podnosio je zahtev za povrat dva puta, oba puta je odbijen bez ikakvih obrazloženja.To je banda kakva ne postoji.
Ma to tek treba da počne. E sad, pisao sam im da pitam koji zahtev, da li ovaj za potvrde ili ce biti poseban, da li mora licno ili moze elektronski i tako, zivot je more. Ma neću im ostaviti ni paru, makar isao lično. Potrosicu sve na izlet sa porodicom, ali im necu ostaviti.
 
uf tu bi ja terao do kraja

zasto bi ja kao N.N lice placao kao ludak sve ove godine bez izuzetka

dok neke komsije imaju duga zajedno,pa da ne lazem milione

ja glup,oni pametni

samo da sam vlast,drcali bi mnogi veliki
 
@rasa2302 Treba da počne za nas koji smo poreski obveznici.Otac to nije još od 2018 godine a ima pravo na povrat više uplaćenih sredstava ali od toga očigledno nema ništa.Ne verujem da će i nama vratiti a opet neka prebace na poreze u lokalnoj samoupravi, ne marim.
 
Da li to znači da ko ima više uplaćeno, trebalo bi onda manje platiti nza narednu godinu, tako da se to brzo može iskvitati?
 
Nazad
Vrh