MTZ Belarus

e sad, da se razumijemo, ja bi htio 820.2 ili 1025.2 za oko 11000 do 12000€......ALI, trenutno nisam u mogučnosti, a nešto za 5,6000€ je skoro isto kao i ovo za 2000€, a nešto jače mi treba......imao sam 82ku, al je trebalo ulagati u nju, nisam puno radio, i rješio sam da prodam, tako je i bilo......i sada opet treba nešto jače

52ka je stara 40 godina, pa mislim da netreba imati ni velika očekivanja.......druga opcija je jedan odličan imt 567, nema nikakvih uloga osim registracije, znači daleko bolje stanje od 52ke......pa sada još razmišljam


i u kojoj brzini orete sa 52kom?????

ovaj plug je dobar, 3 brazde podesivi 12-14" i još 2 rezerve raonika za njega.......cjena pluga je 900€ UNIA Poljska, star oko 4-5 godina, novi je valjda nešto preko 2000€ kod nas

Generalno ja sam mišljenja da je ovaj tip belorusa kriv za to kad kažu ljudi "rus puno troši" a za cene si u pravu naduvane do neba za krš od traktora kao što je rus to što si napisao bar a frtalj manja cena bi trebala biti .
 
@ dukej
Neki Jubana se zove,70 evra sam ga platio Litvanci ga prave.Ima i neki Slovan za 100 eura.
Akumulator je nov kupljen prosle godine od 140 ampera i verglao je onako prosecno ali u poslednje vreme sve gore jedva sam palio nakraju su usledila jutarnja slepanja pa posle na kljuc a vreme dolazi sve hladnije.Takodje je za dve godine prethodni akumulator sahranio cim dodje hladnije vreme muke zive planirao sam sklopku neku da ubacim,mislio ajd kablovi su zamenicu ih pa cu da ugradim dva akumulatora a alnaser cu kod majstora da ga pregleda... Ovo mi dosla kao jeftinija opcija umesto dva akumulatora i novih kablova.Juce ubacim ovog traktor bez grejaca upalio u sekundu,akumulator mi je vec ostecen oslabio je malo a on vergla kao lud nikad vise necu ni koristiti onaj obican alnaser na rusu.
 
Generalno ja sam mišljenja da je ovaj tip belorusa kriv za to kad kažu ljudi "rus puno troši" a za cene si u pravu naduvane do neba za krš od traktora kao što je rus to što si napisao bar a frtalj manja cena bi trebala biti .

opet, gledam i sa druge strane, da ju uvijek mogu prepraviti na 82ku, mislim na motor, i time dobiti nešto jači motor, sa novim sklopovima, koji će raditi godinama, meni treba raditi barem 3, možda 4 godine dok neskupim za bolji....

zanima me samo, u kojoj brzini orete sa 52kom, i kojim plugom, ja ako uzmem planiram sa 2x14 ili 3x12, jel može vući 3x12 unia plug?
 
o gdje si kolega????


a neznam ni sam što da napravim, uzeti rusa ili ne

taj plug što ide uz njega je štelujući 12 i 14", ako mu je puno uvijek mogu skinuti jednu brazdu, a cjena traktora i nije neka, vjerujem da znaš od koga je traktor.....
 
Da li neko zna kako se resiti lufta u volanu na mtz 52, koliko sam ja video luft je u onom hidraulicnom stubu gde ulazi osovina volana.
 
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanje mozda neko iz iskustva mi moze pomoci. Juce krenuo da orem i cuda kad sam pritisnuo desnu blokadu tocka cuje se neko lupanje. Kada idem u rikverc malo iskreno il mi se cini stvarno zanosi. Na putu kada idem i smanjim brzinu da skrenem udesno cuje se bas bas lupanje. Na putu kada ga teram kao da ima rupe samo mi skakuce. Dali je neko imao iskustva sa takvom znakovima nekog problema?
Unapred vam hvala.
 
Ako je novija generacija mtz u pitanju odvrne se nosač opruge koja drži blokadu isključenu pogledaj dole ispod kabine di ide ona mala papučica koja uključuje blokadu i sve će ti biti jasno.svi iz sela koji su kupili novi mtz su se susreli sa ovom zajebancijom a i meni se to desilo u oranju kao i tebi i simptomi su isti
 
hvala ti na nesebicnom odgovoru. Resen problem. Traktor mota koci nema lupanja pesma...hvala jos jednom. Nije mogao da okrece zbog ukljucenog diferencijala i lupanje je proslos zbog okretanja oba tocka lupao je diferencijal dobro sto se resilo sve ovako....hvala i stvarno mi je bilo od koristi...
 
A da li se mogu dosuti i mešati različita ulja za hidraulik, ne znam koje je predhodni vlasnik sipao a vidim da fali bar 1l
 
Ako neko ore u kombinaciji rus 82.1 i IMT 757 plug dve brazde bez pretplužnjaka, u kojoj brzini ore?

Ja sam danas probao petom zec (10 km/h) i traktor malo dimi, kad se krene iz mesta ne dostigne maksimalni broj obrtaja brzo već treba ipak 20tak+ metara da navuče maksimalni broj obrtaja (doduše tad plug još nije bio uštelovan dobro i išao je malo dublje, oko 30tak cm), kazaljka za temperaturu je još uvek bila u žutom (ispod 80, mada sumnjam da taj sat i nije baš precizan jer mi je prošle godine jednom upalio lampicu od temp. a kazaljka je tek ušla u zeleno polje). To se meni nije svidelo pa sam orao četvrtom zec 8.6 km/h (u kornjačama je malo bučniji menjač pa njih izbegavam zbog mog problema sa sluhom). A svi me ubeđuju da rus mora da vuče dvobrazdni plug u petoj zec, pa mi sad pade na pamet da li bi možda problem mogao biti zato što u vazdušnom filteru imam 4 ona umetka umesto 3, tj. da li je moguće da zbog toga traktor ima manje vazduha pa da se zato malo davi u većem opterećenju?
 
Nazad
Vrh