MTZ Belarus

Aj grunte ,reci mi samo jedan deo od imt traktora koji Turci neprave,prave bukvalno sve.
 
U redu reci mi samo npr koliko kosta ona dugacka cev sa sponom za 560,koliko kosta rukavac sa glavcinom,koliko kosta obrtomer itd itd mante me.Sto se tice zatvaranja mislio sam da se zaustavi ta agonija il radi il ne redi jbg.
 
Nije tema al odgovoricu,
34qtmqc.jpg
bas za 560 ,3200 dinara,a glavcine i rukavci ima da biras Turska,Indija ,mala privreda ,cene su od 20 do 40 evra,.sta mislis da neko vole bar od nas poljoprivrednika sto je imt zatvoren, i sto sad kineski traktori koji su duplo losiji od imt,a duplo su skuplji.Ja sam uzo novog rusa,al treba jos neko da kupi.pa me interesuje sto je sad skuplji za skoro 3,5 hiljade evra u tom je poenta.
 
Bolje da su radili i u agoniji nego nikako jer bez domacih traktora uvozni ce biti sve skuplji. Inace 2006 kada sam kupovao traktor MTZ82.1 14.500e a od 90ks 19,500e a 577 19.000e, a kolike su im sada cene kako je IMT propadao oni tako dizali cene
 
ma i da je ostao da radi imt traktori bi bili losi,ovo sve sto su proizvodili poslednjih godina je losije nego kinesko...svaka cast traktorima iz 90ih,to je vec bio kvalitet....
 
U selu sto je bilo od jacih IMT-ova svi u djelovima , nema momentalno nista operativno, jednostavno ne mozes za ove preko 100ks da nadjes dijelove. Za ruse nije problem ali ovi novije proizvodnje su svileniji od onih starih proizvedenih u sssr-u. Kad budes kupovao zaobidji masej fergusone neki su pred izdisajom odnosno mjenjaci, a opravke kostaju vise nego traktor , ima i takav slucaj. Takodje znam i slucaj uvezao maseja sav sretan, kao nov, a ono klang -klang u diferencijalu , razbio kuciste lezaja malog hipoidnog konusnog lezaja , naceo malo i tanjurasti veliki , sreca pa ima jos nekih koji to mogu obraditi na glodalici i opet radi, zato ga je svabo jeftino i prodao jer je vec osjetio da ce biti problema, tamo bi bila neisplativa opravka.
Za jace traktore za koje su jos dijelovi koliko toliko dobavljivi i ne papreno skupi su rusi i bivsi istocni blok ursus/zetor koji u biti imaju isti motor , ovi tipovi preko 100ks.


e vidiš, to i mene brine, za rusa se valjda može dobiti svaki dio, nije skup, mogao bi ga i sam popraviti.....na hidrauliku imt-a sam navikao, to je problem.....meni rus treba samo za oranje i sjetvospremač, i da povuče veću prikolicu, ništa više, drugo sve može ferguson odraditi.....

gledao sam i ursuse 904, od 90ks.....kažu da je rus bolji

ovi stari mtz 82 su ubijeni, i neznam koliko ih se isplati kupovati, kod nas za 6500€ se može naći solidan rus iz 90tih godina (1994,1995 i 1996), što bi meni bilo dovoljno, a taj 820.2 sa ravnim mostom bi najviše volio imati, al treba puno više novca za njega......
 
ma i da je ostao da radi imt traktori bi bili losi,ovo sve sto su proizvodili poslednjih godina je losije nego kinesko...svaka cast traktorima iz 90ih,to je vec bio kvalitet....

Varaš se novo je novo neki dan sam gledao nov 539 5 godina ko sunce.
A drugo je što ima divljaka pa rasturaju sve mašine.
Ko kupi novo radi donekle a staro samo popravljaš.
 
e vidiš, to i mene brine, za rusa se valjda može dobiti svaki dio, nije skup, mogao bi ga i sam popraviti.....na hidrauliku imt-a sam navikao, to je problem.....meni rus treba samo za oranje i sjetvospremač, i da povuče veću prikolicu, ništa više, drugo sve može ferguson odraditi.....

gledao sam i ursuse 904, od 90ks.....kažu da je rus bolji

ovi stari mtz 82 su ubijeni, i neznam koliko ih se isplati kupovati, kod nas za 6500€ se može naći solidan rus iz 90tih godina (1994,1995 i 1996), što bi meni bilo dovoljno, a taj 820.2 sa ravnim mostom bi najviše volio imati, al treba puno više novca za njega......

Svasta se po selu vozilo od traktora ali ne pamtim da je neko platio 11000E za neki traktor kao ovog maseja i poslije godinu dana popravka mijenjaca 9000E, bio takodje jedan od 160ks koji nije mogao brze od 15 km/h a zujao i pistao iz mijenjaca , cujes na kilometar ,taj se rijesio istog. Ima jos jedan nesto preko 100ks , 6 cilindara , kojeg slepaju kuci poprilicno cesto, navodno prednja vuca i jos po neki kvarovi. Ima i novih ovi za sada kotrljaju. Tu na farmi mi radi dodjak i kaze dobili nove maseje 90-100 ks koji ne mogu mikser prikolicu da pogone , ugase se, a svi drugi iste snage to rade bez problema.
 
Kod mena na 82 tesko deli brzine mislim na reduktor zec kornjaca, sta moze da bude uzrok ima li to veze sa kvacilom brzine mi lepo odvaja.
 
Komsija ima problem sa menjacem na MTZ-52. Kad ubaci u rikverc i pocne da pusta kvacilo cuje se jako lupanje u menjacu, traktor krece ali uz to jako lupanje. Ostale brzine rade normalno. Iz menjaca je ispustio 3l ulja. Skinuo je poiklopac ali vidim da ne zna dalje. Poznaje malo mehaniku ali menjace nikada nije radio. Zeleo bih da mu pomognem pa ako imate neki uput dobro bi dosao?
 
Zbog cega na standard modelima desni tocak desnu stranu gume jede? Meni na Belarusu 920 standard prednju desnu gumu i to desnu stranu gume pojede skoro celu a druga pola gume skoro nista nije pojedena. Zbog cega to? Sta da radim? Leva guma mi je solidna, jede vise levu stranu ali manje vise jednako je jede, dok sa desnom ne znam sta cu.
 
I kod mene je tako desna guma spoljna strana i kupljen je takav. Jedni kažu nije dobro centriran trap, drugi opet da nema tu pomoći ja ću prekontrolisati trap pa ako dobro stoji promenim gume, zamenim im mesta pa nek skida onu drugu stranu.
 
Komsija ima problem sa menjacem na MTZ-52. Kad ubaci u rikverc i pocne da pusta kvacilo cuje se jako lupanje u menjacu, traktor krece ali uz to jako lupanje. Ostale brzine rade normalno. Iz menjaca je ispustio 3l ulja. Skinuo je poiklopac ali vidim da ne zna dalje. Poznaje malo mehaniku ali menjace nikada nije radio. Zeleo bih da mu pomognem pa ako imate neki uput dobro bi dosao?
Raspustila mu se centralna matica na snopu zupcanika na supljoj osovini!
 
Jel zna neko gde mogu da se kupe sklopovi (delovi) za MTZ 52,a da su proverenog kvaliteta, ako je neko skoro radio generalnu neka napiše, može i na PP ,moj je danas definitivno riknuo,pa bi trebalo da ga radim?
 
Nazad
Vrh