MTZ Belarus

Izvadiš jedan umetak pa probaš kako ide ili možeš ih i sve povaditi pa na kratko terati odmah ćeš znati ima li to neke veze ili je opet nešto drugo u pitanju.
 
Ja bi se nadovezao za sat temp. i meni je od skoro na toj relaciji da je stalno u zutom, a kad udje malo u zeleno tad mi se upali lampica i zvucni signal, naravno odmah proverim dali laze ta lamica, a proverim tako da izadjem iz traktora i pogledam u iberlauf! Lampica za sad radi dobro za razliku od sata koji je golo govno!
 
Meni je samo jednom skazaljka od temp. otišla u zeleno kad sam gubio vodu na crevu od grejanja i tada mi je falilo oko 5lit.vode u hladnjaku a obično u bilo kojoj težoj operaciji se ponaša tako što ide malo gore malo dole ali sve u granicama žutog.Manometar pritiska ulja sam stavio mehanički i njegove vrednosti se poklapaju sa ovim njegovim fabričkim električnim.
 
Sto se tice manometra, mislim da je radio OK. vec 4god. kad ga upalim zajutra baci na 6bar. kasnije u radu drzi na 3,5bar.
Od skoro sam primetio i kod njega da zeza, a mozda i motor nisam siguran sta je, naime...kad upalim jos nekih 3sekunde kazaljka se neodvaja od dna i posle sve normalno, aj reko mozda je zbog ulja jer sam ga nagruvao do 250rc sad sam skoro ulio novo ulje i stvar ista, kazaljka se ne odvaja cim ga upalim!
 
Kod mene se tako ponaša skazaljka od kako je kupljen,3-4 sekunde joj je potrebno i čekam da odreaguje da se odlepi, dok ovaj mehanički odmah odreaguje i pokaže na ladno oko 5bar a kod radne temp. je tu negde oko 2,5 i pokazuju oba isto
 
Ako neko ore u kombinaciji rus 82.1 i IMT 757 plug dve brazde bez pretplužnjaka, u kojoj brzini ore?

Ja sam danas probao petom zec (10 km/h) i traktor malo dimi, kad se krene iz mesta ne dostigne maksimalni broj obrtaja brzo već treba ipak 20tak+ metara da navuče maksimalni broj obrtaja (doduše tad plug još nije bio uštelovan dobro i išao je malo dublje, oko 30tak cm), kazaljka za temperaturu je još uvek bila u žutom (ispod 80, mada sumnjam da taj sat i nije baš precizan jer mi je prošle godine jednom upalio lampicu od temp. a kazaljka je tek ušla u zeleno polje). To se meni nije svidelo pa sam orao četvrtom zec 8.6 km/h (u kornjačama je malo bučniji menjač pa njih izbegavam zbog mog problema sa sluhom). A svi me ubeđuju da rus mora da vuče dvobrazdni plug u petoj zec, pa mi sad pade na pamet da li bi možda problem mogao biti zato što u vazdušnom filteru imam 4 ona umetka umesto 3, tj. da li je moguće da zbog toga traktor ima manje vazduha pa da se zato malo davi u većem opterećenju?

Dukej ako oreš ugar na 30cm onda možeš 5 zec a ako oreš kukuruzište, sojište onda 4 zec i neboli te glava, možeš i 6 kornjača sojišta ako nisu zagažena, neznam zašto ti je bučniji u kornjači, moji nisu a orem 5 kornjača da nije jako zagaženo a tvrđe 3 zec (3 glave sa 14 coli) i dubina 25-27cm. Što se tiče dima na auspuh to je kod ruje normalno da malo dimucka, bitno je da on dobro povlači iz mesta i to je merilo da li mu je teško.
 
Ja sa 52 4-ta 30 cm dve brazde 757 prosle god kuruziste gde je isao zmaj 190 u normalnim uslovima 82-ka 6-a i gas a sa tri brazde to je druga prica za 82-ku.
 
Sve zavisi od zemlje ja sa 820 sa 2 brazde 14 coli oko 25-30CM dubina, ide 4 kornjaca ili 3 zec sve zavisi od parcele a kad pustim i 3 glavu jer je plug sa 3 brazde 3 kornjaca retko kad 4 toliko je teska zemlja

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Planiram da zamenim ulje u rezervoaru hidlaulicnog sistema Belarus 820. Ko je ulje preporucujete i koliko.
 
Danas me poterao maler sa rusom. Najpre mi je u oranju otpao jedan prednji radni far (na vrhu kabine sa prednje strane), prosto se iščupao nosač iz tela fara, i far je viseći na kablu lupao o prednje staklo. Žice sam isekao, izolovao ih, a far sklonio u kabinu. Nedugo zatim sam primetio nešto što me je uplašilo da se ponovio kvar od prošle godine:

DSC03957.jpg


Izašao sam da poplićim točak jer sam trebao da izvučem zadnju brazdu u razoru i video mokar prednji desni točak. Točak je bio crn i pomislio sam da je opet prslo crevo od ulja. Međutim nisam mogao da vidim gde je prslo crevo ili cev, pa sam pobegao sa njive ne skidajući oči sa manometra. Kad sam stigao do kuće video sam da nije ulje u pitanju već antifriz, procurio je hladnjak, koliko sam video nije rupa na njemu već je popustila ona guma na donjoj kadici... I tako, sad kad padne sva ta silna kiša koju predviđaju, biće baš lepo završavati razor...
 
Sad nije nigde, procurio je hladnjak a ja sam mislio da je ulje. Ako misliš prošle godine, nije puklo crevo već se svuklo sa one pečurke ispred hladnjaka.
 
Nazad
Vrh