MTZ Belarus

Jel se razvodnik hidraulike nalazi ispod kabine kod MTZ 82? Primećujem da gubim ulje iz sistema a sliva se odatle i curka ti negde pa mi masti doboš.Da li mogu doći do njega iz kabine kad podignem patosnicu onu gumu ?
 
Ako curi ispod kabine,onda mozes skinuti patosnicu i plocu ispod,ali mozda ce biti potrebno i sediste kao i plocu ispod njega da skines,sve u svemu nikakav problem.Meni je tu prosle godine curilo ulje,problem je bio otpusteni srafovi sto drze plocu na kojoj se nosi klip hidraulike,4 srafa,par dana je mastilo traktor dok se nisam nakanio da skidam tockove i rezervoare,jer jedino tako se moze imati dobar pristup,inace kod mene to malo sto je curilo je valjda iz menjaca ulje.
A razvodnik je ispod volana,tu meni nekad malo pusta,nekad ne,za sad necu ga dirati.
 
Kod mene nije iz menjača na tom meraču je stalan nivo a na onom prozorčetu od ulja hidraulike tu sada ne vidim da ima ulja a bilo je pola do max.Ispod kabine je mastan i samo sa te strane gde su stepenice kad dođem do te ploče videću šta je u pitanju.
 
Isti slučaj sam ja imao, nadam se da je rešen pre par dana. Izbila je gumica na sigurnosnom ventilu, majstor kaže od predugog držanja ručice pored sedišta u položaju za podizanje (a ja nisam ni koristio hidrauliku od setvospremiranja, a procurio je pre mesec dana). Skine se oplata tapacirunga u kabini sa leve strane ispod instrument table. Tad se sve lepo vidi gde curi...

p.s. uzgred, koliko sam se dosad upoznao sa rusom vidim da je kadar traktor, ali i isto toliko nepouzdan traktor. Sve neke gumice koje crkavaju pa nastaju problemi, curenje i živciranje vlasnika. Npr. potpuno mi je nelogično da nije napravljen neki sitem kontrole podizanja tog hidraulika, vozač mora da gleda kad radilo dolazi u gornji položaj i da trenutno popusti ručicu jer se u protivnom oštećuju gumice, sigurnosni ... Kako nisu napravili neki ventil koji isključuje podizanje kad dođe do kraja a ne da ja ciljam milisekundu kad da pustim ručicu. Pa to čak i IMT ima ...
 
Da primetio sam to sa ručkom i podizanjem čim se čuje zujanje ventil već trpi treba nekako na osećaj ja ga iz par puta cimnem pa pustim i tako dižem. Rus je takav pogotovo ovi novije proizvodnje dosta manjkavosti npr.na istrument tabli mi je taster za uključivanje svetla zablokirao ostao je negde između i čas pali čas gasi svetla ,jesu to sve neke sitnice ali dosta živaca oduzimaju...
 
10godina przim mog rusa 820 i nemam nekih vecih problema....sto se tice gumica imao sam srecu i nabavio more gumica od katerpilara originalne sa zigom gde god sam njih stavio sve je suvo kao barut.....Razmisljam o nekom zapadnom traktoru ali kad pomislim na njegove gumice hmmm zapitam se.
 
KOd mene na T40 kada se prikljucna masina podigne skroz uvis rucica na razvodniku se sama vraca u neutralni polozaj, zar to ne bi trebalo biti i kod Mtz?
 
Neće dići priključak ako se ne drži u položaju za podizanje a tu obično trpi taj ventil kad se podigne priključak ako se ne odreaguje brzo i ne pusti odma ručka da se sama vrati u neutral
 
Govorio sam o ručici pored sedišta, a ne o onima sa desne strane volana. Ta ručica na T40 i ne postoji (čini mi se, nisam baš 100% siguran).
 
Sada vidim da tu ima nekih razlika. Mislio sam da je na novima osalo sve kao na starim Mtz 82.
 
Kolega ima 82,1 1999g i imao je 820 ravan most kupljen 20xx na sajmu kojeg je prodao jer kaze ovaj 82,1 je avion naspram 820-ke i od dosta ljudi sam cuo da su do 2000g svi Belorusi mnogo bolji i kvalitetniji od ovih novijih!
 
Kolega ima 82,1 1999g i imao je 820 ravan most kupljen 20xx na sajmu kojeg je prodao jer kaze ovaj 82,1 je avion naspram 820-ke i od dosta ljudi sam cuo da su do 2000g svi Belorusi mnogo bolji i kvalitetniji od ovih novijih!
Ovo su više neke romantične priče a u praksi verovatno nije predvideo da može da ide u redove zbog širine guma.....ko bi zbog "kvaliteta" menjao ravan za grbav most koji ludački jede gume? ::lose::
 
Ja sam stavio radialke naprijed i više nemam problema sa jedenjem guma a i stare mi je jednako trošio ja u stvari nisam prednje gume promjenio zbog istrošenosti nego zato što su popucale zbog prednjeg utovarivača
 
Da drugi traktori ne jedu gume,ima lepih pametnih izjava nema sta...naravno da ce jesti gume ako je los trap spone,itd!
Kolega "loš trap, spone" takvim izjavama samo širiš dezinformacije o grbavom mostu MTZ traktora, naravno da se gume troše neravnomerno jer ne stoje vertikalno pod 90stepeni, na svakom su se trošil kramponi sa spoljašnje strane i to uvek prvo sa jednog točka, na desetina primera pa i na mome, traktori su svi kupljeni novi.
 
Nastelujte spone tj pravilno stojanje prednjih tockova.Pazite na pravilan pritisak u gumama.Stavite prednji kardan koji ima bolcnu pa kad se izvadi ne vrti .E kad to uradite gume ce vam trajati koliko i na svakom drugom traltoru.
Sve ostalo su ciste gluposti.
 
Nazad
Vrh