MTZ Belarus

Ovo ti je MTZ 50, nema prednju vuču, 52 je ima. Realna cena je između 1200 i 1800 evra zavisi od stanja.
 
c-125-cilindar.jpg
[/IMG]Dali moze ovaj cilindar da se ugradi na 820-ku,dali je imao neko problema sa njima flisovanje,curkanje itd?
 
kako vam izgleda ovaj mtz 52????

nove prednje gume, registriran, zadnje gume imaju barem 50%, čuje se zujanje u rikverc i kad pustim gas, mora se malo zagrijati prije paljenja na grijače, iako je toplo vani, cjena 2000€



čovjek kaže da je s njim orao u 3 brzini, meni se to nekako čini sporo, jer sa 82kom sam orao u 5 brzini sa 2x14.....

ili bolje da uzmem odličan imt 567, ili da gledam neku 82ku, u tom cjenovnom rangu....
 
To je neka me isprave kolege ako grešim MTZ 50/52 super i trebalo bi da je 70ks sa prednjom vučom.Vidim da je zakačen trobrazdni plug pa eto ti prilike da ga odmah i ispitaš jel sposoban za njega ili mu je potrebno udahnuti života.:osmeh:82-jka u nekom pristojnom stanju teško za te pare, ne znam koliko si spreman izdvojiti za traktor.
 
Danas zamenio stari alnaser preporodio se rus u verglanju :osmeh:.
20150925195925.jpg
[/IMG]
Takodje mi zatrebala gornja poteznica jer vucem cisternu a kardan na cisterni se nalazi ispod rude imao sam neku nabudzenu poteznicu i nisam mogao kardan da prikljucim.
20150925200001.jpg
[/IMG]
 
Kupiš lepo 82 mala kabina sve je to đubre da se razumemo a troši koliko i ova serija 52-ke motor je novije generacije generalka oko 800 evr. i napraviš 90 ks ako ti paše traktor i da te bog veseli a moj savet gledaj neki sa velikom kabinim recimi 552 ili 582 ipak je udobnije
 
e sad, da se razumijemo, ja bi htio 820.2 ili 1025.2 za oko 11000 do 12000€......ALI, trenutno nisam u mogučnosti, a nešto za 5,6000€ je skoro isto kao i ovo za 2000€, a nešto jače mi treba......imao sam 82ku, al je trebalo ulagati u nju, nisam puno radio, i rješio sam da prodam, tako je i bilo......i sada opet treba nešto jače

52ka je stara 40 godina, pa mislim da netreba imati ni velika očekivanja.......druga opcija je jedan odličan imt 567, nema nikakvih uloga osim registracije, znači daleko bolje stanje od 52ke......pa sada još razmišljam


i u kojoj brzini orete sa 52kom?????

ovaj plug je dobar, 3 brazde podesivi 12-14" i još 2 rezerve raonika za njega.......cjena pluga je 900€ UNIA Poljska, star oko 4-5 godina, novi je valjda nešto preko 2000€ kod nas
 
Uzmeš t40 i bog te veseli za male pare pristojan traktor.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Danas zamenio stari alnaser preporodio se rus u verglanju :osmeh:.
20150925195925.jpg
[/IMG]

Koji je to anlaser i pošto je bio?

Isti problem i ja imam, čim zahladi rus (MTZ82.1) teško pali prvo paljenje, prosto ne može brzo da zavergla. A prošle gosine sam kupio dva nova akumulatora od 100Ah. Merio sam pad napona na vodu od akumulatora do anlasera pri verglanju i iznosi 2.5v što je jako puno pa sam se prvo nosio mišlju da zamenim taj bakarni kabel sa debljim. Međutim, sad sam više za opciju da ostane taj kabel i da stavim BAP sklopku a da ostane postojeći anlaser za 12v.
 
Nesto je mali taj anlaser.
Dukej,i mi smo imali isti problem,pre mesec dana se nesto odlemilo u njemu ,i nije hteo upaliti,zamenut je ceo rotor sa novim od neke mecke 200ks,preradjen malo na strug kod majstora i sad se anlaser bukvalno igra sa motorom,kad je hladno ujutru,upalim ga na drugi zub,kad je toplo,samo pipnem kljuc.Pre toga kad je hladno nije bilo sanse upaliti bez start spreja.Oko 80 eura nas kostala ta prepravka.
 
Uh, to bi mi bilo super rešenje. Više mi se sviđa od BAP sklopke.

Znači samo se rotor menja, ostatak anlasera ostaje ruski originalni? Da li i četkice ostaju originalne? Jel znaš koji je tačno taj rotor od mečke, neku oznaku? Napiši kako se ponaša kad počne hladno vreme, kad temperature budu blizu nule...
 
Puče mi danas pumpa volana kao staklo. Dodje majstor i kze da nemam kocku na orbitrolu, ili bar ventil pritiska na izlazu iz pumpe, a pre orbitrola.
Vredili ugraditi taj ventil ?
 
Uh, to bi mi bilo super rešenje. Više mi se sviđa od BAP sklopke.

Znači samo se rotor menja, ostatak anlasera ostaje ruski originalni? Da li i četkice ostaju originalne? Jel znaš koji je tačno taj rotor od mečke, neku oznaku? Napiši kako se ponaša kad počne hladno vreme, kad temperature budu blizu nule...
Uf,stvarno nzm puno,ostatak anlasera je sve original njegovo,za rotor i cetkice nzm,pitacu caleta pa ako zna nesto napisacu.On je nosio kod majstora koji radi uglavnom anlasere,nas original rotor je prvi put pravio problem jos prvi mesec dana kad je kupljen traktor nov 2005 godine,tad smo odneli anlaser kod majstora u selu koji je elektricar i odradio je dobar posao,nesto je lemio oko njega i to je drzalo 10 godina,za nijansu je sporije verglao samo.
Ako bude nekog paljenja pri vecem minusu,javicu kako je prosao ;).
 
Nazad
Vrh