MTZ Belarus

Mi koji vozimo rusa ne treba da idemo u teretanu. Kako su se pokazali ovi novi rusevi npr 1025.3 ?
 
Poslednja izmena:
Dosta godina sa 892 vučemo atomizere 1500 i 2000 l. Imamo elektro ventile, al na određenom dijelu voćnjaka gasimo kardan kod izlaska iz svakog reda i palimo kod ulaska. Nikad se ništa nije pokidalo. Traktor radi i sa malčerom 225 m, al on ima slobodnu spojku što imamo i na jednom atomizeru, a na dva nemamo. Prije je nosio i prskalicu 600 l i radio par godina sa RD 3 m bez ikakvog problema, a sve smo gasili i palili na za to predviđenoj ručici.
 
Citam ovo i ne verujem, pa na IMT pre 40 godina je ujkljucivanje i iskljucivanje kardana reseno odlicno. Stvarno je rusvaj.

Mene na imt recimo nervira sto moram da stanem da bi ukljucio kardan..kod rusvaja i dajca to ne mora e sad sto ruska tehnika nije tako sofisticirana vec dosta gruba to je stvar navike..svi mi kohi vec dugo teramo rusvaja i ko ima bar malo osecaja sa masinu to ne stvara nikakav problem..kao sto je bilo reci i o saltanju..ima nas dosta koji ga saltamo bez kvacila,ide ko u sir..

- - - - - - - - - -

I janemam sve kardane na krckalicu pa sam cesto terao tarup na obican kardan..malo ga osetis na rucki kad ukljucuje i kad iskljucuje i nije greda.
 
Problem je što otpor kardana berača i prskalice nisu isti,pa kad našteluješ da se kardan na beraču gasi polako ,na prskalici će se isključiti odmah,a ako se namesti da se na prskalici gasi polako,na beraču će se vrteti još pola sata.Ali neka zlatna sredina se može ubosti.

Koji se to berač vrti još pola sata nakon isključenja kardana? Evo menjam moj 223 za taj! (Možda roto-kosilica, ali berač ne)

Ako se dobro sećam, poluga pored gasa za uključenje kardana radi na principu klackalice. Od srednjeg položaja ka nazad otpušta kočnicu (gurtnu) i uključuje spojku (opet gurtna), dok je od sredine ka napred obrnuta situacija.

Ko hoće, potrebno je samo da otpusti kočnicu na španeru.
 
Napokon stiglo pojacanje.
2uhybfs.jpg
 
Cestitam diklofen...samo dal me oko vara ili je nosac blatobrana kriv?blatobran je jako blizu gume,blato moze vrlo lako da ga otkine-a cev nosaca preblizu bocnom poklopcu?jesi radio nesto do sada,utisci?
 
Cvejo kako vuce rus tanjiracu?
On pusi kao Cira i kad ide prazan a,kamoli kad je agregatiran.Ova godina je bili sa dosta padavina pa se malo znojio inace u mokroj mojoj zemlji na tanjiraci od 5 rupa za stelovanje ukosenosti mogao je da vuce samo u drugu.Falilia mu brzina za vise pa je zaglavljivala.

- - - - - - - - - -

Ono ali sto devojci srecu kvari ... :osmeh:
I to sam nasao ali mi fali vreme da::novac:: odem po nju.
 
Cestitam diklofen...samo dal me oko vara ili je nosac blatobrana kriv?blatobran je jako blizu gume,blato moze vrlo lako da ga otkine-a cev nosaca preblizu bocnom poklopcu?jesi radio nesto do sada,utisci?

Pa nije blizu.To je iza kutija za alat pa ti se cini.
2012 god.Oko 2000 sati.Od prvog vlasnika.21500eura.Zadnje gume glanc nove Voltyre radial.Prednje odlicne.Bez ulaganja je ali ja hocu da zamenim lamele,dodam klasican merac pritiska ulja,zamenim prekidac mase....veliki servis kompletan uradjen pre 50 sati.Stavljena nova turbina otprilike isto tad.Mabu sustini redovan i odrzavan traktor.Nije podrivao.Sluzio za setvu,ciklon,prskanje,transport i nesto orao u jesen.
Po meni dobro sam pazario.
 
Pa nije blizu.To je iza kutija za alat pa ti se cini.
2012 god.Oko 2000 sati.Od prvog vlasnika.21500eura.Zadnje gume glanc nove Voltyre radial.Prednje odlicne.Bez ulaganja je ali ja hocu da zamenim lamele,dodam klasican merac pritiska ulja,zamenim prekidac mase....veliki servis kompletan uradjen pre 50 sati.Stavljena nova turbina otprilike isto tad.Mabu sustini redovan i odrzavan traktor.Nije podrivao.Sluzio za setvu,ciklon,prskanje,transport i nesto orao u jesen.
Po meni dobro sam pazario.

Ako je radio te radove sto bi ga cepao zbog lamela,neeeediraj
(ili vec nevaljaju pa mora)
 
Nazad
Vrh