MTZ Belarus

Ne bi nikad rekao da je to toliko bitno u oranju..mislim na sirinu tockova..ajd u redu kad ne mozes da nastelujes prvu brazdu drugacije..
 
Ravnjak se pomeri na kolenastoj. A okretaci takodje imaju stelovanje prve brazde.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ne bi nikad rekao da je to toliko bitno u oranju..mislim na sirinu tockova..ajd u redu kad ne mozes da nastelujes prvu brazdu drugacije..

Ima i te kakve veze... Npr dok nisam 549 rasirio oranje je uvijek bilo li-la s 2x12" plugom. Nikad ga nisam mogao podesiti ni na rucki ni na koljenaastoj osovini. Na jednoj njivi radi super, na drugoj boze sacuvaj, stalno sam koljenastu osovinu pomicao za par cm lijevo ili desno. Kad sam ga rasirio, podesim plug i vec 5 ili 6 dana orem bez diranja icega, samo pjeva s otpustenim spenarima i po ravnom i po nagnutom.

Al zivo me cudi sto za 539 imam isto 2x12" plug i on ga vuce fino dok taj plug na 549 mora biti totalno "grbavo" podesen da ore ispravno. veci je podesen na koljenastoj osovini za 549, manji je podesen za 539 i tako ih i vucem.

Takodjer IMT traktori iz tvornice dolaze cudno podeseni. na vecini traktora je prednji trap skupljen do kraja a zadnji je rasiren za jedan zub od najuzeg podesenja. kad sam 549 sirio zadnji tockovi su isli za jedan pomak a prednji za dva da dobijem sredine guma da se gadjaju. Brena isto tako naprijed bila skroz skupljena a nazad sam ju mogao jos ohoho suziti. rasirio sam prednji trap da se poklapa sa zadnjim i ide bez greske. Ista prica i na 539.
 
Ode neko vreme sam video snimak podesavanja pvp na1221da bi vukao iz male obrtaje a sad nemogu da pronadjem, ako neko ga postavi ponovo hvala unapred.
 
Jel ima neko da prodaje siroku kabinu 552 ili 82.1 ? u solidnom stanju komplet sa rucicama,instrument tablom
 
Ode neko vreme sam video snimak podesavanja pvp na1221da bi vukao iz male obrtaje a sad nemogu da pronadjem, ako neko ga postavi ponovo hvala unapred.

Inace taj motor ima na 1400O/min najveci obrtni moment , a tim zahvatom ce piti samo vise goriva i upitna korist , jer ne mozes da "prestelujes" turbo, inace motor moze da otrpi svasta jer se koristi cak do 215ks.

- - - - - - - - - -

Kakve ima koristi sužavati točak kod obrtača kad ima podešavanje samo treba lepo podesiti i oraće na oba strane dobro.

Moze ali onda imas i vecu kosu vucu i kod vrlo teskog oranja je traktoru jos teze. Njegov plug je pretpostavljam na min zahvatu i tu mu je pomjerena vuca pluga i stvara momenat koji baca traktor u nepoorano, imas na tone snimaka na youtubu , prva brazda odlicna a traktor se bori da ostane u brazdi , i za okretace vaze isti zakoni kao i za ravnjake.
 
Tu prazninu izmedju vrha rezervoara i blatobrana ja sam zatvorio i sad su i rezervoari i prostor izmedju njih stalno cisti.
A ja sam prekopirao od tebe :D,ili mozda nekog drugog,uglavnom bile su postavljene slike,dobra ideja.Sad se ne mucim kad ga perem da izvucem svo ono blato sto se nadje izmedju rezervoara,2 sata samo to cistim....
 
1243d1f23211ba2897f0c48b62283a81.jpg

Још зашрафљено,офарбано и већ 5 година немам проблема са блатом испод клипа хидраулике.


послато са gt-i9300i уз помоћ тапатока
 
Juce u 8h poceli da rasturamo 1221.3.U 12h traktor bio spreman da ide na njivu.Zamenjene obe lamele,druk lezaj,lezaj u zamajcu,stavljen manuelni sat za ulje,zamenjeno jedno crevo....pravi traktor sto se odrzavanja i radova tice.Ostalo jos da resim curkanje iz hidraulike ispod kabine,davac pritiska ulja menjaca i to je to.
Sad je kvacilo mekano kao na mojoj reno laguni.
 
Nazad
Vrh