MTZ Belarus

Svaka cast na objasnjenju.Sad mi je definitivno sve jasno.Eto koliko ljudi malo znaju i o prostom MTZ-u.Voze ih godinama a pojma nemaju.
Hocu jos da resim sat za pritisak ulja.Onaj fabricki radi ali ja na svim traktorima volim da za temperaturu i pritisak ulja imam i one klasicne.
 
i u postu 21974 sam ti napisao al nisi gledao,ako je prekidac originalan dole kad stisnes to je prinudna blokada i cim skines prst sa prekidaca mora da se vrati u srednji(iskljucen) polozaj,samo kad je gore stisnut to je automatski gde se iskljucuje pri motanju volana
ja kad stisnem na dole,on ostane na dole i svetli zuta lampica i na krajeve moram da pipnem dugme i da iskljucim da bi smeo da motam.

- - - - - - - - - -

Svaka cast na objasnjenju.Sad mi je definitivno sve jasno.Eto koliko ljudi malo znaju i o prostom MTZ-u.Voze ih godinama a pojma nemaju.
Hocu jos da resim sat za pritisak ulja.Onaj fabricki radi ali ja na svim traktorima volim da za temperaturu i pritisak ulja imam i one klasicne.
mislim da nemas potrebe da ubacujes mehanicki sat. nikad niko nije imao problema,ja sam na 82.1 menjao davac od pritiska ulja na 5000 sati, ali satovi rade bez greske.
i ja dok sam imao kineza,morao sam da mu ugradim i za temperaturu i pritisak.
 
Postoje kod traktora 2 davaca za zakretanje , prvi imaju svi 11 ili 13 stepeni reaguje a drugi koji ja jos nisam vidjeo na nekom traktoru , ali na shemama proizvodjaca postoji i takva verzija, taj drugi davac reaguje na preko 25-29 stepeni zakrenutosti prednjih kotaca i taj bi trebao da iskljucuje prednju vucu i ukljucuje , rasterecuje kardanske zglobove prednjih reduktora koji trpe pod opterecenjem kad su max zakrenuti.
 
Svaka cast na objasnjenju.Sad mi je definitivno sve jasno.Eto koliko ljudi malo znaju i o prostom MTZ-u.Voze ih godinama a pojma nemaju.
Hocu jos da resim sat za pritisak ulja.Onaj fabricki radi ali ja na svim traktorima volim da za temperaturu i pritisak ulja imam i one klasicne.

Ja sam to odmah ovako resio da ih neuvlacim u kabinu,stoje ispred sajbe napolju,vide se,sijaju,zaklonjeni su i pokazalo se dobro,narocito oko temperature,znam dosta ljudi koji su usijali motore i glave popucale zbog laganja originalnog elektro sata,od dva glava neboli.....
38sac.jpg
 
kasnije da,kad bude 80 stepeni posle i elektricni pokazuje 80,dok je 65 stepeni elektricni pokazuje opet skoro 80,negde oko 75,toliko o preciznosti ruske struje
 
Danger koji pritisak ulja imas u oranju kad izadjes iz brazde i spustis ga na oko 800-900 obrtaja,jel pokazuju oba isto?
 
Imam pitanje za vlasnike Rusa: Kada kačite na njih priključna sredsta koja pogon za rad dobijaju sa kardanskog vratila (prskalica, sejalica ...) da li stavljate obične kardane ili sa kradanskom lamelom, pošto se kod rusa čim se isključi kardansko vratilo, ono staje?
 
Ta kocnica moze da se nasteluje da bude kao na dr.traktorima.Ja polako vucem kvačilo i tako sporo staje, a ako brzo povucem onda bukvalno koci i kida.Kardan sa lamelom ti tu nebi pomogao uopste
 
Imam pitanje za vlasnike Rusa: Kada kačite na njih priključna sredsta koja pogon za rad dobijaju sa kardanskog vratila (prskalica, sejalica ...) da li stavljate obične kardane ili sa kradanskom lamelom, pošto se kod rusa čim se isključi kardansko vratilo, ono staje?

Verovatno je mislio na kardan na principu bicikli glave gde u jednu stranu hvata a u drugu preskace kad se pusti.....
to ti je najbolje resenje ako ti nije skupo,inace za prskalicu to nesmeta kako je trenutno na traktoru al je malo problem za pneumatsku gde trpi remen,ja inace kad iskljucujem rucku prvo je dovedem u srednji polozaj i malo sacekam da turbina uspori i onda je lagano spustim,nista to nije spektakularno samo malo strpljenja i osecaja koji traju svega 10 sekundi.....

- - - - - - - - - -

A jel znaš kako se to namešta? Ili jel zna neko?

nista to nediraj oko stelovanja lamela kardana ako sve vrti i radi i neproklizava,samo polako kako sam ti napisao
 
Ja za prvu ruku planiram samo da nosim prskalicu, a imam na njoj i onaj el razvodnik tako da neću morati da palil i gasim non sttop. Nego pizam isto da nešto se nedesi sa pumpom. A svakom sluaju kad budem gasio, gasiću na leru, tako da i obrtaji budu najmanji...
 
Danger, jesu to parameter satici, gdje nabavljas sijalice za njih?

ti satici su trenutno krepali i sad su oba teleoptikova,inace ima kod nas u jednoj radnji tih sijalica malih......
slika je inace pre koju godinu

- - - - - - - - - -

Danger koji pritisak ulja imas u oranju kad izadjes iz brazde i spustis ga na oko 800-900 obrtaja,jel pokazuju oba isto?

da,rade oba isto,kad je vruc motor i pustim na ler padne na 2.5 bara

- - - - - - - - - -

Ja za prvu ruku planiram samo da nosim prskalicu, a imam na njoj i onaj el razvodnik tako da neću morati da palil i gasim non sttop. Nego pizam isto da nešto se nedesi sa pumpom. A svakom sluaju kad budem gasio, gasiću na leru, tako da i obrtaji budu najmanji...

Za prskalicu to nesmeta,mozes samo na ler i slobodno prebacis
 
Jel isti sistem teleoptika za temperaturu ko na parameteru? Posto je kod mene taj a sijalica nemam nigdje. Stavio bih teleoptik ako je standardno grlo i sijalica.
 
E Danger to bi stvarno moga slikati i za jedan i za drugi sat.

igrom slucaja ima tih raznih slika........od temperature je umesto davaca koji pali onu crvenu lampicu(koja inace kad se upali moz se j....ti),a pritisak ulja sam uzeo sa hladnjaka ulja od pozadi,vidi se crevo pored fitera klime,od nazad ima jedan blok cep koji sam izvrnuo probusio i uvrno reducir za crevo......
dcako9.jpg

tain12.jpg


- - - - - - - - - -

Jel isti sistem teleoptika za temperaturu ko na parameteru? Posto je kod mene taj a sijalica nemam nigdje. Stavio bih teleoptik ako je standardno grlo i sijalica.


na teleoptiku idu one standard male pozicione sijalice
 
Na koliko se tacno stepeni pali lampica?ja sam stavio zujalicu na isti,ali mu ne znam tacku kada prespoji...i koji je navoj tu,posto ga nisam odvrtao.
 
Kosacice

Postovani Forumasi dali ima neko da koristi Kosacicu SIP OPTICUT 260 A ili BOljevacku 280 .Pomozite mi da se opredelim sa Belorusom 82.1 bi ga koristio. HVALA
 
Nazad
Vrh