Motorne testere

I meni se to desilo pre mesec dana, pitao sam ovde, a i serviser mi rekao, da hoce da se desi kada dugo radi na leru, a mesavina bude malo jaca.
 
Ulje crveno Stilovo, kockasta flasa od litar, potpuno ista kao na stihl.com, zapecacena ispod zatvaraca- morao sam da secem nozem, kupljena u ovlascenoj radnji.
 
Pozdrav svima!
Pazario MS-180 za 240e.
3 rezervoara potrosila, samo sam povremeno davao gas do trecine. Povremeno je i gasio na 5-6 minuta da se ohladi...
Jos kod prvog rezervoara na auspuhu se pojavilo malo crnog ulja koje se u tankom mlazu slivalo niz njega,
e sad, nije to neka kolicina, ali ne znam da li je normalno.
Mesavinu sam pravio od euro premium benzina i originalnog Stilovog ulja...

Ja za moju husqvarnu koristim ovaj od 95 oktana ne premium i nemam problema s njim .Da li gresim ili ne ne znam.
 
ljudi evo moje nove tj.polovne masine,pre neki dan sam kupio stihl 026,koristicu je za moje potrebe da spremim ogrev za zimu,znaci da isecem 15 -ak,kubika bukve,cera,bagrema itd.i oborim po neko stablo.sta vi mislite o ovoj testeri,pogotovo me interesuje misljenje nekog ko ima ovakvu istu ili koji je radio sa ovakvom testerom.pozdrav.

Uploaded with ImageShack.us
 
po meni njihov najbolji model,imao sam je do 2002.god.a od pre par dana sam pazario opet (ms 260 2003.god).Ova tvoja dosta pristojno izgleda za svoje godine,cim ima ovu metalnu oznaku ne verujem da je mladja od `94-`95.godine.to je profi model i ima odlican kolicnik snage i tezine (kw / kg),sto se ovde cesto zaboravlja.Svaki koji je iznad 0,5 je odlican,njen je 0,53 i to je jedna brza,mocna i izdrzljiva masina.Mozda jedina mana je filter vazduha koji zna da se cesce zaprlja,ali ono za sta tebi treba je pun pogodak,sretna kupovina i neka te dugo sluzi :ppozdrav:
 
Danas sam sekao svez jasen jedan po jedan posto nikad do sad nisam sekao testerom. E sad pitanje:kod malo debljih mi se gusila testera,benzin u ml pomesan,sipano ulje za lance i trudio sam se da tako postavim drva da ne pritiskaju mac. Gde gresim? Gledao sam na youtube-u da seku mnogo mnogo deblja stabla negde i ceo mac ulazi bez problema
 
Imam stihl 029, imam problema sa podmazivanje lanca i maca. Nosio sam je u nekoliko servisa i nista. Sve je provereno, pumpa ulja, puz, merili su pritisak ulja. Probali su je bez maca i lanca i izbacuje ulje kao luda. Kad je ostavim posle neko vreme ipod nje je lokva ulja. Jedan od servisera mi je reko da je mac problem pa reko da pitam i vas sta vi mislite?
 
Imam stihl 029, imam problema sa podmazivanje lanca i maca. Nosio sam je u nekoliko servisa i nista. Sve je provereno, pumpa ulja, puz, merili su pritisak ulja. Probali su je bez maca i lanca i izbacuje ulje kao luda. Kad je ostavim posle neko vreme ipod nje je lokva ulja. Jedan od servisera mi je reko da je mac problem pa reko da pitam i vas sta vi mislite?
ako ulje izlazi iz otvora i merili sam protok,onda nema neke filozofije vec da nesto nije u redu sa macem (zaprljan otvor i kanali,mehanicki ostecen!

---------- Poruka napisana u 09:42 ---------- Prethodna poruka je at 09:35 ----------

Danas sam sekao svez jasen jedan po jedan posto nikad do sad nisam sekao testerom. E sad pitanje:kod malo debljih mi se gusila testera,benzin u ml pomesan,sipano ulje za lance i trudio sam se da tako postavim drva da ne pritiskaju mac. Gde gresim? Gledao sam na youtube-u da seku mnogo mnogo deblja stabla negde i ceo mac ulazi bez problema
pa sad ili si lose postavio deblo,pa gusi kad prodje pola precnika stabla,ili nema snage za tu duzinu maca...koja je testera i koliki je mac?
 
Imam stihl 029, imam problema sa podmazivanje lanca i maca. Nosio sam je u nekoliko servisa i nista. Sve je provereno, pumpa ulja, puz, merili su pritisak ulja. Probali su je bez maca i lanca i izbacuje ulje kao luda. Kad je ostavim posle neko vreme ipod nje je lokva ulja. Jedan od servisera mi je reko da je mac problem pa reko da pitam i vas sta vi mislite?
druze,imam i ja istu testeru i mogu ti reći da se vrlo lako napune kanali na maču,odn. dosta često moram da ga čistim... a iako to radim,stalno imam utisak da mi je lanac nekako 'suv',ipak kad proverim da li lanac 'baca' ulje,jbg,sve je ok i kad istrosim rezervoar goriva i istrosim i rezervoar ulja (dobro ok,mozda ostane par milimetra na dnu)...Ako je tako i kod tebe,ne brini se puno ,nego daj joj da radi! :ppozdrav:
 
Husqvarna 450e 3,2ks mac je 45,a po katalogu nosi do 50. Citam u uputstvu o nekakvom podesavanju karburatora posle nekog vremena rada sa njom,a i cini mi se kao da joj fali jos goriva posto kad se zagusi i izvadim je iz debla jos nekih 3-4sec je zagusena i opet radi normalno. Nisam se setio da proverim dal ima goriva u onom baloncicu kad se to desi.
Ovo se seklo juce
 
husqvarna 450e bez problema nosi 45cm,e sad podesavanjem karburatora (igla H) dobija se snaga stelovanjem odnosa smese goriva i vazduha,ako niste dovoljno upuceni oko toga,bolje je odnesite u servis,jer to podesavanje kosta neke male pare,pozdrav!
 
ako ulje izlazi iz otvora i merili sam protok,onda nema neke filozofije vec da nesto nije u redu sa macem (zaprljan otvor i kanali,mehanicki ostecen!
Ako covek kaze da je podmazivanje normalno u radu ali kad ugasi testeru i ostavi je neko vreme, posle toga nadje lokvu ulja ispod nje, zasto mislis da je problem u macu?
Zar kad ugasis testeru ona i dalje izbacuje ulje u mac? Nesto mi tu nije jasno?
 
Ni meni nije nista jasno. Testeru nisam koristio ove godine, bas iz tog razloga sto imam taj problem. Ocistio sam je komplet, mac sam prao i benzinom i duvao kompresorom i sve iznova podmazivao. Palio sam je 4-5 puta da radi na prazno i na betonu na pun gas ne baci ni kapku ulje. Kad secem drva na 1,5 l benzina ona potrosi oko pola rezervoara ulja.To je testera mog tasta, e sad on mi je reko da i kao nova nije imala dobro podmazivanje jer je on kupio novu. Meni je to malo cudno da firma kao sto je Stihl napravi taj propust. Moracu da probm sa drugim macem, da vidim kako se ponasa.
 
e ljudi,ajmo malo trezveno,pumpa baca ulje (probano bez maca),kada stavi mac,a ulje ne ide kuda treba ,naravno da ce se to ulje negde pojaviti (lokva ispod nje),kakav je mac u pitanju,da li se poklapa rupa na telu testere sa rupom na tom macu,duzina maca,koji je to zapravo mac (mozda neko kinesko sr...)...to su pitanja koja treba postaviti ,a neke misterije i duboka razmisljanja...a da li kad kad ugasis testeru ona treba da baca ulje...@Tintoreti,ima boljih viceva od tog valjda!
 
znas li ti kolega ko se sve danas zove serviSEROM ?:ppozdrav:kupe 2 kljuca i 1 srafciger,malo zamazu pantalone,okace cenu radnog sata i majstor,naravno cast izuzecima!
 
Nazad
Vrh