Motorne testere

Imam stihl 029, imam problema sa podmazivanje lanca i maca. Nosio sam je u nekoliko servisa i nista. Sve je provereno, pumpa ulja, puz, merili su pritisak ulja. Probali su je bez maca i lanca i izbacuje ulje kao luda. Kad je ostavim posle neko vreme ipod nje je lokva ulja. Jedan od servisera mi je reko da je mac problem pa reko da pitam i vas sta vi mislite?
Jel na njoj druze nov mac ili je vec radio znas sta moze da se desi sad nezmam nagadjam mac od 35cm ima visinu 6cm a mac od 45 ima visinu od oko 9cm pa mozda ti se ne poklapaju rupe za mazanje probaj da kupis nov mac ja na 038 imam 45mac ti stavi od 40 jell je to ipak amateerska i slabija je mislim ti odluci al ja bih tako stavio...:ppozdrav:
 
Imas pravo, ko sve sebe nece nazvati serviserom. Posteno ja sam tipovao na neko od creva da je labavo pa tuda propusta, ali u svakom slucaju je dobro sto je mali kvar, samo polako i pun gas:cool:
Obicno kad glavi nepovratni ventil nece da radi na leru, a kod tebe se manifestuje kao lose membrane u karburatoru, ili je nesto zaprljano, podglavilo.
 
Poslednja izmena:
Danas sam bas obratio paznju kad se zagusi ima li goriva u onom baloncicu za pumpanje i bas u tom trenutku nema pa kad izvadim testeru iz debla krene polako da se puni. Iskreno sam se vec razocarao da za toliko para ne mogu da secem deblja drva,ali srecom sve je reseno.
 
Jel na njoj druze nov mac ili je vec radio znas sta moze da se desi sad nezmam nagadjam mac od 35cm ima visinu 6cm a mac od 45 ima visinu od oko 9cm pa mozda ti se ne poklapaju rupe za mazanje probaj da kupis nov mac ja na 038 imam 45mac ti stavi od 40 jell je to ipak amateerska i slabija je mislim ti odluci al ja bih tako stavio...:ppozdrav:
Mac je promenjen, tast je kupio drugi oregon ili neki drugi nisam zagledao. Danas sam bio u stihl prodavnici da vidim kakav je original maci, razlikuju se rupice gde ulazi ulje za podmazivanje, moguce da je tu problem. Nov mac i lanac od 30 zuba 5200din, kad skupim pare kupicu pa cu da probam, drugo resenje nemam.
 
Imam jedan problem sa testerom, reč je o Stihl MS 180, kad radi oko pola minuta na leru ugasi se.Upalim je "na pola" kanapa posle tog i normalno radi dok sečem nema trokiranja i sličnog, i opet ako stoji na leru oko pola munuta ugasi se.Da li neko zna šta može biti?
 
Pre dve godine ostavim testeru u garaži stojala celo leto nije mi trebala u jesen treba da sečem drva na kratko kupio gotova,ubio sam se neće da upali.Upalim auto i kod majstora proba on dva tri puta neće šteluje karburator opet neće.skide auspuh zagleda nešto u glavu kroz otvor i trgnu bez auspuka ona upali stavi neki svoj stari auspuh ikaže ovo mi se desilo drugi put u životu.Brusilicu i raseče po pola auspuh unutra pun aspuh neki žuti čaurica neznam kake bube to prave od tada kad stoji obavezno na otvor navučem kesu da ne može ništa da udjee.
 
Imam jedan problem sa testerom, reč je o Stihl MS 180, kad radi oko pola minuta na leru ugasi se.Upalim je "na pola" kanapa posle tog i normalno radi dok sečem nema trokiranja i sličnog, i opet ako stoji na leru oko pola munuta ugasi se.Da li neko zna šta može biti?
povecaj ler gas tako je i na mojoj 38-ici.. samo ti imas jedan sraf i polako steluj upali pa ako se ugasi opet po malo odvrnes pa opet ako se ugasi ti opet malo odvrni tako dok ti nebude radila i negasila se ja sam moju nastelovao sad moze da isprazni ceo rezervoar nece se ugasiti...:ppozdrav:
 
Mac je promenjen, tast je kupio drugi oregon ili neki drugi nisam zagledao. Danas sam bio u stihl prodavnici da vidim kakav je original maci, razlikuju se rupice gde ulazi ulje za podmazivanje, moguce da je tu problem. Nov mac i lanac od 30 zuba 5200din, kad skupim pare kupicu pa cu da probam, drugo resenje nemam.

Pogledaj gde treba da bude rupa za podmazivanje mozda mozes da probusis rupu na pravom mestu, ali sumnjam da je do toga.
 
evo ja juce probao malo ovu moju novu stihl 026,drvo vrba,cinimi se da dobro sece ,jedino ima malo veci ler gas,inace pravo testiranje sledi za koji dan kad stigne 5 kubika bukve.ajde ljudi daj te jos podataka i informacija o ovoj testeri pogotovo licna iskustva ko ima,na sta da obratim paznju ,vrline i mane itd.nemoguce da je samo jedan od forumasa imao ili ima ovaj model testere.

Uploaded with ImageShack.us
 
ta 026 je nasledila ovu levo 041 farm bos koja me je besprekorno sluzila a i dalje sluzi nekih 10 ak god.sad je na prodaju sta mislite koliko vredi ,tj.koliko para mogu da dobijem za nju.

Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana u 09:47 ---------- Prethodna poruka je at 09:40 ----------

druze hvala za link ,imam vec to uputstvo al jbg.ne vredi kad je na engleskom,ipak bi vise voleo da cujem licne utiske i stvari iz prakse.
 
kupio sam ovu 026 ,pa da kazem ne treba mi ova 041 ,nije nista radjena(restaurirana

Uploaded with ImageShack.us)samo sam je ofarbao ne zbog bolje prodaje,nego cisto onako posto je vise necu koristiti pa reko ako je ne prodam nek stoji tako lepo sredjena.
 
Danas opet malo seckao drva stigla tura debljih drva sad radi ko singerica ni da stucne. E sad,posto ne planiram da secem dok ne budem pri kraju sa ogrevom kako da je sredim za duzi period? Procitao sam celu temu i jedni kazu da se prazni rezervoar,a drugi ne. U uputstvu pise da se podmazuje iglicasti lezaj,ali ne pise kako. Koliko cesto vi to radite i kako. Ostalo mi je jasno oko maca,lanca,zvezde,filtera da se osisti od prasine i podmaze

Da,jos da se nadovezem na ono curkanje ulja iz auspuha. Od kad je picim punim gasom nema vise ulja tako da je definitivno do rada na leru,a mesavina je ista.
 
Nazad
Vrh