Motorne testere

Na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine polovne testere? Kompresija,pohabanost maca....kako proveriti i sta gledati
 
ima jedna stihl 028 u oglasima ,covek trazi 150 e,kaze u dobrom stanju,treba samo nov lanac,nesto mi je jeftino.sta vi mislite i o ceni a i samoj testeri,kakvog je kvaliteta i kako se pokazala ako neko ima iskustva sa takvom?
 
ja sam pre oko 3 godine kupio polovnu 029,bilo je malo korišćena,još je imala nalepnice i sve fabričko na njoj,bila je donesena iz nemačke...čovek je imao i husquarnu i više je radio s njom nego sa stihl-om pa mu se smanjio posao i odlučio da proda. Kupio sam je za 200eura. Te godine sam promenio mač,lančanik,lanac i svećicu i od tad trošim samo na beznin i ulje...ja sam prezadovoljan s testerom. Trenutno,nemam pojma kako se kreću cene...i meni se čini da 150 eura nije puno za 028...e,sad,zavisi u kakvom je stanju - idi da je vidiš i povedi nekog drvoseču s tobom.
 
dobru testeru te klase ne mozes da nadjes ispod 200 evra,jedino da nije neka hica,a sto se tice same 028- ice odlicna testera,i ima 3 tipa koji se razlikuju u precniku klipa (snazi) 028 av,028 av super i 028 woodbos,spadaju u klasu profi testera,proizvodila se do neke`94.-5 dok je nije pregazila 026 kao najprodavaniji model
 
Poslednja izmena:
Hvala. Ja se nadam da ce posluziti. Inace mi treba za 30m drva godisnje i mozda po koje drvo da se obori.
 
danas sam prodao stihl 023 za 200 evra i odmah kupio stihl ms 260 za 250 e,inace testera je 2003.godiste i u odlicnom stanju,zaboravio sam da napisem da je na njoj stihl-ov rolomatic mac i lanac potpuno nov nekoristen (45 evra je ta kombinacija),bilo mu hitno za pare i eto ! :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Dobilo i moj stihl 038 novi mac ovaj stari se rasuo raspala se svezda i lager se prosuo..Pazite se imaju sada falsstihl macevi koji se proizvode u usa i bas pise na njima made in usa i traju 3 puta manje od pravog stihl maca...:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 18:10 ---------- Prethodna poruka je at 17:11 ----------

fotografija0092l.th.jpg
[/URL][/IMG]
fotografija0093k.th.jpg
[/URL][/IMG]
fotografija0094.th.jpg
[/URL][/IMG]
fotografija0095g.th.jpg
[/URL][/IMG]

Evo i moje 038-ice....:D....
danas sam prodao stihl 023 za 200 evra i odmah kupio stihl ms 260 za 250 e,inace testera je 2003.godiste i u odlicnom stanju,zaboravio sam da napisem da je na njoj stihl-ov rolomatic mac i lanac potpuno nov nekoristen (45 evra je ta kombinacija),bilo mu hitno za pare i eto !
Svaka cast po meni naj bolja profi testera mala lagana a veoma brza i sto je naj vaznije profi....:ppozdrav:
 
Imam problem naime sa jednim motorom od testere koji sam nedavno sklopio i radi jedno par minuta i posle izgubi struju, dali je to do elektronike i bobine ili ima neka fora koja mi se desava.Sinoc sam skinuo bobinu, jutros je vratio probao ima varnicu, sta je po sredi.
Taj motoric sam planirao da prepravim sestricu za biciklu ili autic videcemo jos. :ppozdrav:
 
najvjerojatnije probije na namotajima bobine kad se zagrije , neznam o kojoj je pili rijec ali husqvarna nema posebno elektroniku a posebno bobinu vec je sve u jednom sklopu.
 
Evo i moje 038-ice....:D....

ovako bez kocnice (ujedno i stitnika) nije bas preporucljivo raditi sa testerom!
 
Može li neko da napiše nešto o Dolmaru 111 i 115.
Treba da kupim testeru, mislio sam Husqvarnu 359 ali prodavac i seviser s kojim sam razgovarao mi kaže da je bolje da kupim neki od ovih Dolmarovih modela. Inače on prodaje i Husqvarnu i Dolmar u svojoj prodavnici.
 
Evo i moje 038-ice....:D....

ovako bez kocnice (ujedno i stitnika) nije bas preporucljivo raditi sa testerom!​


pa znas sta nikada mi se nista nije desilo da kucnem u drvo trazim tu kocnicu nikako da vidim ko ima a i iskren da budem sad nemam ni vremena uglavnom izgled nije neki al masina nepobediva..:ppozdrav:

 
ne znam zasto ne husqa 359 :sta: to je odlicna masina,ima je brat vec 8 god.i samo sipa gorivo i ulje,do sada je promenio 3 maca i pregrst lanaca,par puta sam je i ja uzimao i sve naj o toj testeri
 
Od ove tri sto si naveo moj glas ide za Dolmar 111 ili jos bolje za 115, Husqvarna je ne mnogo jaca ali i teza za 300gr od dolmara.Kosta oko71,000-635EU a dolmar 111 je oko 46,000 -411EUa 115 -oko 51000-456EU, sto bi rekli malo li je na ovu krizu. U sustini je sve to priblizno kvalitetu, snazi i tezini. Neces pogrersiti da uzmes bilo koju od ove tri.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh