Motorne testere

E vidis ja sam kupio novu stihl ms180c i super me slusi i nemislim da sam pogresio.Imam i profi masinu a ova mi ja kao ispomoc ovoj vecoj.U svakom slucaju neka te dugo sluzi..:ppozdrav:
 
Sta vi mislite koja testera ima bolje performanse?Stihl ms180c ili husqvarna 236?

Stihl ms180 je malo jaca testera od husqvarna 236, stihl je 2kS a husqvarna je 1.9ks,a i ms180 je bila jeftinija kod mene od husqa 236 za neki 10 eura, ali pored to ja sam odlucio ipak za husqvarna,verojatno stvar ukusa a i sto u moje selo ima samo 2 stihla, drugo je sve husqvarna,uglavno od obe bices zadovoljan...
Milos,slobodno nabaci slike...
 
Koji je korak na husvarni mini 3/8 ili .325
dscn3625.jpg
[/IMG]
Ovde se vidi da stil 180 lagano nosi svoj lanac a ta tvoja husqvarna je na prevelikom opterećenju ako sa tom snagom nosi .325 lanac
 
Lanac je neki mali mislim da je 3.25 turpija za taj lanac ide "tanka" (4mm).Pokusacu danas da postavim Slike od Husqvarna 236...
 
Ne bih znao, kupio sam je od ovlasteni distributer Husqvarne za Makedonija, iz ducana.
Milos, jel pise P.R.C i kod tebi?
 
Na plocici pise Svedska kao i na nalepnici "Je_em li ga". Radi super,prvo je potrosila 2 rezervoara goriva (i ulja naravno) okacena o jabuci a treci i cetvrti rezervoar sam potrosio sekao sam 4m jelave i topole(meko drvo) na sporetsku duzinu.Nebi ja sekao na ovoj hladnoci nego mi drva ponestalo, a imao sam 4m mekog drveta za "ratnu rezervu" pa reko da isprobam kako ide nova masinica...:ppozdrav:
 
na mojoj stihl 390ms pise,made in germany' mada sumnjam u to,mislim da se proizvode u turskoj..
 
Ja sam do danas bio ubeden da Husqvarna proizvodi Svedska i jedino svedska, ali na naljepnica pise P.R.C.

I proizvodi se samo u Svedskoj ali je moguce da se sklapa u nekoj drugoj zemlji i to je obavezno navedeno na proizvodu. Kad kupujete otvorite dobro oci sta kupujete. Skinite poklopac, uverite se da se radi o originalnom proizvodu. Ako kupujete novo, kupujte kod zastupnika a njih mozete naci preko njihovog sajta.

http://www.husqvarna.com/rs/homeowner/dealers/dealer-locator/
 
Pozdrav svima ja ima dve masine jedna je dolmar 100 za lake radove bukvalno se moze raditi jednom rukom a druga motorka je zmaj od masine jonsed 630 super II made in Svedska kupljena iz austrije pocetkom devedesetih,mada sam uspeo malo da je pokvarim zbog neadekvatnog odrzavanja al nije strasno sve moze popraviti...
 
ove 236 koje su na ponudi u hrvatskoj su sastavljene u USA , napisao sam vec neki dan da na naljepnici piše "Husqvarna Sweden" i ispod toga "Assembled in USA"
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh