Motorne testere

Definitivno ko i malo vise sece bolje je da ima i jednu manju testeru,ja imam Stihl 070 i kad secem granje ili neka manja stabla duplo vise se umorim nego kada secem debla,cim finansije dozvole moram uzeti i neku manju Stilovku.
 
Definitivno ko i malo vise sece bolje je da ima i jednu manju testeru,ja imam Stihl 070 i kad secem granje ili neka manja stabla duplo vise se umorim nego kada secem debla,cim finansije dozvole moram uzeti i neku manju Stilovku.

Pa tvoja stilovka 070 ima 13 kg tako da bi tebi koristila manja testera. Ali neko ko ima npr. husqvarnu 365 ne vidim zasto bi on uzimao manju testeru. Njena tezina je manja od 8kg i ponavljam namenjena je za sve poslove. Ja trenutno imam husqvarnu 359 a pored nje sam imao stilovku 230 koju sam prodao posto je uopste nisam koristio. Ali dobro, to je samo moje misljenje a na drugima je odluka.

---------- Poruka napisana u 19:13 ---------- Prethodna poruka je at 19:02 ----------

Evo par danasnjih slika sa posla

http://poljoinfo.com/album.php?albumid=243
 
Slazem se,na kraju krajeva svako treba da uzme testeru u zavisnosti od potreba.
Ja imam s vremena na vreme potrebe i za ovolikom,ali redje,cale ju je uzeo od komsije iz sela,koji je prodavao za stvarno male pare pre 10 godina,sluzi odlicno,ali da moram da radim s njom svaki dan,definitivno bi je zamenio za neku laksu,ova lomi i ledja i kicmu.
Kod drugara na vikendici sam sekao sa Stilom,mislim da je bas bio 230,kolko se s njom lakse radi kad su manja drva,maltene je i ne osetim,a 070 osetim i samo kad je verglam,a kamoli kad radim.
 
Pa tvoja stilovka 070 ima 13 kg tako da bi tebi koristila manja testera. Ali neko ko ima npr. husqvarnu 365 ne vidim zasto bi on uzimao manju testeru. Njena tezina je manja od 8kg i ponavljam namenjena je za sve poslove. Ja trenutno imam husqvarnu 359 a pored nje sam imao stilovku 230 koju sam prodao posto je uopste nisam koristio. Ali dobro, to je samo moje misljenje a na drugima je odluka.



---------- Poruka napisana u 19:13 ---------- Prethodna poruka je at 19:02 ----------

Evo par danasnjih slika sa posla

http://poljoinfo.com/album.php?albumid=243

prvo svaka cast za posao i sa slika se vidi da je u pitanju profi posao,a sto se tice potrebe za manjim testerama,sam si rekao da husq.365 ima oko 8kg a npr. stihl 023 duplo manje...verovatno si navikao da radis sa vecim testerama,ali ko god je u mogucnosti da nabavi i manju,treba je imati i cuvati svako kapku nepotrebnog znoja,a naravno i tu vecu testeru od neprakticnog rada!
 
Imamo mi na poslu dve stilovke ms 230 ali ih niko ne koristi. Ne znam zasto ali od nas 6 koji secemo svi uzmemo husqvarnu 365 ili 385. Jednostavno smo navikli da radimo sa ovima i ne menjamo ih. Jos je zanimljivo da nismo imali ni jedan kvar na husqvarni 365 i 385 za celu 2011 godinu.
 
Pa moja h 359 ima preko 7,8god i sad peh zeza me nebaca ulje,a odradila je posla i posla;kod mene u planini od novih ima samo husgvarne i ljudi rade profesionalno nikad nisam cuo da nekom se pokvarila husika....
 
cao drustvo nov sam medju vama pa mi treba par saveta imam ms210c mac 40cm i odlicno me sluzi mala zolja sece svakodnevno ali da budem iskren o njoj jako malo znam tek sam ovu zimu poceo da radim sa njom pa mi recite nesto o njoj. i imam ponudu da kupim 029 stihl 250e trazi za nju kazite mi nesto o njoj koji mac joj je fabricki, koliko ona ima snage i tako to, e ima na njoj nov lanac sa vidijom a mac joj je 37cm i koja je njena realna cena da se ne zaletim a jako mi se svidja kao iz ducana je :)) p.s kazite mi jos pod koju kategoriju spada ms210c neko mi kaze amaterka neko kaze profesionalna pa me bas interesuje hvala vam unapred
 
Clan "otas" nemoze da primi privatnu poruku pa cu mu odgovoriti ovde u temi. Verovatno zato sto je nov clan.
otas je napisao(la):
Imam slicni problem sa motornom testerom (nemogu da nadjem membrane za zama m1-m7) pa sam potrazio membrane za walbro 43-10 mdc ali ni njih nemogu da nadjem nigde obisao sam nekoliko servisa u beogradu i nista . Interesuje me dali znate gde mogu da nadjem ili narucim membrane i dihtunge za ovaj tip karburatora kao i njihove cene! Unapred zahvalan na odgovoru!

Imate da narucite preko ovog sajta izadje sa postarinom oko 500din na kucnu adresu.
http://shop.motobike.rs/TESTERE/MEMBRANE/RAISMAN/MEMBRANE-SET-WAL-MDC-MCCULOCK/prod_9692.html

:ppozdrav:
 
cao drustvo nov sam medju vama pa mi treba par saveta imam ms210c mac 40cm i odlicno me sluzi mala zolja sece svakodnevno ali da budem iskren o njoj jako malo znam tek sam ovu zimu poceo da radim sa njom pa mi recite nesto o njoj. i imam ponudu da kupim 029 stihl 250e trazi za nju kazite mi nesto o njoj koji mac joj je fabricki, koliko ona ima snage i tako to, e ima na njoj nov lanac sa vidijom a mac joj je 37cm i koja je njena realna cena da se ne zaletim a jako mi se svidja kao iz ducana je :)) p.s kazite mi jos pod koju kategoriju spada ms210c neko mi kaze amaterka neko kaze profesionalna pa me bas interesuje hvala vam unapred


---------- Poruka napisana u 11:06 ---------- Prethodna poruka je at 11:05 ----------

Stihl 029 imam od 2000.godine i prezadovoljan sam.Fabrički mač je Rollomatic od 37 cm. Radna zapremina 56,5 cm3,snaga 3 KW.Inače,pripada amaterskoj ili hobi klasi.
A za ovu drugu pogledaj link:
http://www.ith.co.rs/pr_ms-210c.htm
 


---------- Poruka napisana u 11:06 ---------- Prethodna poruka je at 11:05 ----------

Stihl 029 imam od 2000.godine i prezadovoljan sam.Fabrički mač je Rollomatic od 37 cm. Radna zapremina 56,5 cm3,snaga 3 KW.Inače,pripada amaterskoj ili hobi klasi.
A za ovu drugu pogledaj link:
http://www.ith.co.rs/pr_ms-210c.htm[/QUOTE] veliko hvala i moram da pohvalim forum odlicne savete sam procitao od prve stranice ima jos ovakvih foruma o temi motorki ali se sve svodi koja testera bolja husq ili stihl ja kuci imam stihl a u firmi husq i jedna i druga su extra testere i jako dobro rade svoj posao a vidim da na ovom forumu svi razmisljaju isto nema raspravke koja valja a koja ne svaka valja kad radi kad stoji ne valja ni jedna
 
Odlucio sam ako bude sve po planu da kupim novu Husqvarnu 236 mislim da je to ok. za pomocnu uz profi testeru... Cena nove "na crno" 210 eura. uz garanciju od 1 god.
 
To joj je i realna cijena, a ostalo vas deru trgovci. Malo sam je pregledavao u ponedjeljak na jednom sajmu i baja je htio upravo toliko za rabljenu i to bez ikakvog računa i garancije a nova u trgovini je od 195 do 212 za gotovinu na odgodu je 224. na njoj pise "assembled in USA"
 
To joj je i realna cijena, a ostalo vas deru trgovci. Malo sam je pregledavao u ponedjeljak na jednom sajmu i baja je htio upravo toliko za rabljenu i to bez ikakvog računa i garancije a nova u trgovini je od 195 do 212 za gotovinu na odgodu je 224. na njoj pise "assembled in USA"

To joj je i realna cijena, a ostalo vas deru trgovci. Malo sam je pregledavao u ponedjeljak na jednom sajmu i baja je htio upravo toliko za rabljenu i to bez ikakvog računa i garancije a nova u trgovini je od 195 do 212 za gotovinu na odgodu je 224. na njoj pise "assembled in USA"

http://www.husqvarna.com/hr/homeowner/products/chainsaws/236/. Cena joj je 1699kn u hrvatskoj a kod nas bi to bilo 23700 dinara

---------- Poruka napisana u 15:07 ---------- Prethodna poruka je at 15:05 ----------

Dobru ponudu testera imate na sajtu kupujem prodajem. Samo kucajte u pretrazivac STIHL ili HUSQVARNA.
 
Odlucio sam ako bude sve po planu da kupim novu Husqvarnu 236 mislim da je to ok. za pomocnu uz profi testeru... Cena nove "na crno" 210 eura. uz garanciju od 1 god.

---------- Poruka napisana u 16:42 ---------- Prethodna poruka je at 16:41 ----------

moj ti je savet ako imas nekog u Nemacku,Svicu,Austriju da ti donese Stila strah me da nije Turcin testera.pozzz
 
Nazad
Vrh