Motorne testere

Filter cu zameniti jel nikad nije menjan, al nije ni radila toliko mozda posekla oko 70-80 metara drva... Pa cemo videti posle... Al jel komplikovano menjati membrane, ja se nista nerazumem ili je najpametnije da je odnesem u servis...
 
Boki i meni se slicno desilo na partnerki. Sve sam izmenjao na kraju se ispostavilo da mi je auspuh bio zapusen sa čadji. Kad sam ga rastavio i ocistio,radila super. Mozda da pokusas
 
Ma nije komplikovano menjati to ja sve na moje dve motorke menjam sam nikad nisu videle servisa.to ti se nalazi u karburatoru otprilike isgleda kao diktung.A probaj i ovo sto je on reko.
 
znas kako Boki VI,moze da bude i filter i mebrane i auspuh,ako nisi vican alatu a imas iole postenog sevisera,ti lepo odnesi testeru serviseru,ako se pak odlucis da je sam radis...tu smo da pomognemo :ppozdrav:
 
Hvala vam puno na pomoci, kad odem do grada uzecu filter pa cu videti, drva do jeseni nemam vise da secem pa se ni ne zurim...
 
ne menjaj nista verovatno ti se odvio sraf za stelovanje smese, ili je nesto uslo u karburator,prvo to proveri,i ocisti filer za vazduh. Dali se promenila sila povlacenja kanapa, dali ima kompresiju?
 
Ocistio sam filter (produvao sa kompresorom), pogledao sam u karburator nema nista... ma ona pali na zub, u prazno i na leru ne oseca se nista, ako secem grancice ne oseca nista al kad hocu da secem deblje drvo onda pocinje da gusi podignem malo motorku i onda dobije gas kao da zapinje nesto...
 
Ja sam imao partner 352 i isto su membrane bile u pitanju.tj nije tela da dobija gorivo i ja ih promenim i radila je kao sat dok je nisam prodao.:osmeh::osmeh::osmeh:

---------- Poruka napisana u 19:47 ---------- Prethodna poruka je at 19:07 ----------

Boki-vI...Jel ta husqvarna ima 3 srafa za stelovanje ili samo 1 kao sto ima moj stihl ms180.Citiram sa upustva.
Zavrtanj za broj obrtaja u praznom
hodu (LD) zavite pazljivo
okretanjem na levo do zaustavljanja
(levi navoj), a zatim 2 obrtaja na
desno (standardno podesavanje
LD=2)....eto mozda nekome pomogne ako nekome jos nesto treba upustvo mi je stalno pri ruci pa mogu pomoci za sve probleme.:osmeh:

---------- Poruka napisana u 21:23 ---------- Prethodna poruka je at 19:47 ----------

sta kazete ljudi dali da stavim na moju stihl ms180 mac od 40-45cm dali bi joj to bilo VEEELIKO opterecenje?:sta::sta:na ovaj od 35 mi je mnogo mali a od 40 je zlatna sredina a 45 bih uzeo ako naleti neko vece drvo?:sta::sta::sta:
 
Pozdrav, kakve su Oleo mac testere? Danas sam video neku Oleo mac testero 2ks. mač 40 za 22000.

Da li to vredi uzeti da li je neko ima kakva su iskustva?:sta:
 
Ako pogledaš koju stranu unazad videćeš da je tolika cena i Stihl MS180 što je proverena testera i po meni bolja investicija od Oleo.Snaga motora je ista kao i kod te samo je mač kraći.Iskreno ne zna kakve su te Oleo a za Stihl samo reči hvale imam.
 
Gledajte kada kupujete testere da budu usklađeni mač i lanac sa jačinom, gledao sam u velikim trgovinskim lancima imaju testere od 2 ks a mač od 50cm mada takav mač je preveliki i za testeru od 4 ks ali se ljudi na to zaleću
 
neledr ja sam komentarisao na youtube tvoj snimak.za ovakav poduhvat ja se nikada nebih usudio da uradim sa mojom ms180c ovo sa oblicom kad si rezao sve mislim da je ona mala za to i da bih je zapalio sta ti kazes jel se puno muci ona u takvim trupcima:sta:::namigivanje::

---------- Poruka napisana u 17:41 ---------- Prethodna poruka je at 17:16 ----------

i ja sipam sve sto mi padne pod ruku i to u stihl 034 064 088 i nikakvih problema
kinez jel stvarno imas 088 ja je jos nisam video da neko ima u srbiji?
 
Pozdrav, kakve su Oleo mac testere? Danas sam video neku Oleo mac testero 2ks. mač 40 za 22000.

Da li to vredi uzeti da li je neko ima kakva su iskustva?:sta:


Svaka preporuka za Oleo mac 945A , imam je vec duze vreme 10+godina , radi kao leptir mac 50 i struze pun bez problema, amortizeri i laka je. Koja je oznaka te tvoje sto si gledao?
 
Poslednja izmena:
Husqvarna,Stihl,Dolmar,Jonsered,Oleo-Mac...su marke kod kojih nema kompromisa u smislu kvaliteta,e sad svaka od njih ima hobi,poluprofi i profi masine,a cene su im kako gde par hiljada gore dole(mislim na testere iste klase).Uvek se nadje neko ko ce da kudi jedne,a hvali druge...testera od 2ks je hobi masina sa macem ne vecim od 35cm.Takve testere se koriste povremeno ali i tad su pouzdanije i izdrzljivije od kineskih go..na,jer "hobi"ne znaci samo mala snaga i tezina,vec i vise plastike,gumene amortizere,drugacija uljna pumpa...dakle kupovina prema potrebama i mogucnosti!
 
E vidis ovako dejane super su sve te marke samo sa oleo mac nikada nisam radio imam sachs dolmar 153 i stihl ms180 oko koje smo se malo pokacili.:ppozdrav:..Ta dolmarka super sece jaka kao zemlja 7ks ima ali sa njom stalno neki problemi.kao na primer prvo mi se sjebe kotur sa kanapom i ja to nekako sredim kod strugara (posto nije isti sistem kao kod novijih modela) pa onda isecem 20m drva kad ona nesto poce cudno da radi poce nesto da grgoce i ugasi se.Ja u radionicu i razvaljuj kad ja ona pocupala brezone iz bloka.Te ja opet kod strugara i razbusio ubacio cepove i opet narezo novi navoj i sad radi samo neznam sta ce sledece da bude.A i imam probleme sa stelovanjem karburatora ja ga nastelujem ona posle 5 dana opet se rasteluje moracu da menjam membrane ili neznam ni ka sta joj je vise.:off_topic:
 
Danas sam konačno isprobao moju mašinicu... Radi ko doxa(da je ne ureknem)! Za moje potrebe odlična, sutra po danu ću uslikati šta sam sa njom sekao, i radi odlično, jedino sam morao nov lanac kupiti, ovaj što sam dobio sa testerom je zreo za otpad... Nema više šta oštriti....

---------- Poruka napisana u 22:18 ---------- Prethodna poruka je at 22:15 ----------

Sad se setih da pitam glupost... Kao apsolutni početnik... koliko drva može izrezati sa jednim oštrenjem lanca(pretpostavimo da je lanac kvalitetan) Kupio sam nov lanac Stihl-ov, prodavac se kune da je original...
 
Koliki se mač dobija sa MS 180?
to nije odredjeno njen preporucen je 35cm a kad je kupujes oni ti ponude vise duzina tj 30cm,35cm,40cm sa tim sto je kraci mac ona je brza ali zato moze manji precnik da reze najbolje ti je uzmi original 35 i ne beri brigu..:osmeh:


Sad se setih da pitam glupost... Kao apsolutni početnik... koliko drva može izrezati sa jednim oštrenjem lanca(pretpostavimo da je lanac kvalitetan) Kupio sam nov lanac Stihl-ov, prodavac se kune da je original...

Paaa....meni treje otprilike 5-10m sve zavisi kakvo je drvo ako je prljavo i ima kamenja zaraslih onda nemoze ni 5m a ako je drvo super cisto onda moze da dogura i do 10m..:osmeh:
 
Nazad
Vrh