Motorne testere

Danas smo ja i tata bili kod jos dva majstora i obojica traze 70e...otisli su i lezajevi I radilica,i obojica kazu da se ne ispalti popravljati...e sad posto su praznici,malo je para ostalo,jel mozete da preporucite neku novu ili polovnu testeru do 20 000????Znaci nismo profesionalci,vec sluzi iskljucivo da presecemo po koje deblje drvo za lozenje u kuci.Ako moze iste ili vece snage od ove sto sad imamo.Sto se tice e-bay to mi je nesigurno,a i ne poznajem nikog ko kupuje odatle.
 
E sad kao sto sam rekao vec 100% za amatersku upotrebu tj kao sto tebi treba dovoljna ti je stihl ms170 ili ms180 dolmar noviji ni slicajno nemoj da uzimas lose su im radilice....imas stihl ms170 za 23.000 i ms180 za 28.000 samo sto je ms180 mnogo osbiljnija i jaca od 170...amozes i neku manju husqvarnu..Tako ti je to
 
Pozdrav društvo.Evo da se i ja priključim vašem društvu nov sam na sajtu(nov registrovan)inače prati sajt poodavno kao i ovu temu.Posedujem nekih 5-6 godina Stihl 260 kupljenu novu za svoje potrebe porezati već kupljeno drvo za ogrev i ako me ko pozove za uslugu.Inače sam za sada zadovoljan kako stroj radi jedino što imam kod nje kvar zalomio mi se šaraf od ručice kočnice i ostao unutra sa leve strane pa sam napravio novu rupu i zavrnuo drugi šaraf na to mesto i ok teraj dalje.Napravio sam 4 nogara (2 para) u obliku U nekih 10 cm. od zemlje odignuto i 30 cm.širine,oko 80 cm. visine u koja naslažem cepanice (1 m.dužine) i tako napunjene stalke onda upali stroj i izrežem jedan i drugi stalak po potrebi domaćinstva ili na 3 komada(2 reza)po 33cm. ili na 4 komada(3 reza) na 25 cm.Izrežem i jedan i drugi stalak i onda stroj odmara dok ne naslažem opet oba para stalkova i tako u krug.
 
Konačno je i moja stihl-ovka stigla.... MS 210-C sa mačem od 30cm.... pali na zub, radi kao zvrk, kad sa potroše mač i lanac, možda dobije mač od 40cm, i teraj! 5 godina je stara, ali prilično je očuvana... korištena je u građevini za tesarske poslove....
 
Konačno je i moja stihl-ovka stigla.... MS 210-C sa mačem od 30cm.... pali na zub, radi kao zvrk, kad sa potroše mač i lanac, možda dobije mač od 40cm, i teraj! 5 godina je stara, ali prilično je očuvana... korištena je u građevini za tesarske poslove....
srecna kupovina i neka te dugo sluzi :ppozdrav:
 
Jel to ona sto tek kad se izvuce ceo kanap kerne da okrece motor da pali?
Da baš ta!
Evo i slike:


2z4kaxf.jpg


35avd6s.jpg


293hwzp.jpg


v5j0cw.jpg


b7i9o1.jpg
 
Ljudi pomagajte nemogu da se odlucim.DAli da dam moju ms180 dedi za 038av super.Ja bih je dao samo jos da cujem vase savjete.Da na 038 je nova lancanik i lanac i fileter za vazduh..:sta::sta::sta::sta::sta:
 
malo te ne razumem,ms 180 i 038 su dve krajnosti u klasama testera,koju ces da zadrzis zavisi od tvojih potreba,e sad dedi je verovatno preteska a tebi se ne daje nova masina ili sta god,na tebi je da procenis
 
Samo ako je očuvana, 180 uvek možeš da kupiš ako ti treba mala a ni 380 nije prevelika testera ali je dosta ozbiljnija
 
Prodaj meni ms 180.A dedi mozes ti ponekad otici sa 038 i zavrsiti sta treba...

Kolko bi dao za ms180 ona je nova jos nije ni razradjena...
Malo sam se zeznuo kupio sa malu testeru a ni za ku... mi ne vredi ja se bavim ogrevnim drvetom i nekad secem usluzno a ova je cisto sranje izgleda da cu je dati.038 je u dobrom stanju dobra kompresija sve dobro.
 
Vidim da ima sada dosta tih malih stil testera na akcijama i jako su povoljne...Videcu mozda kupim i novu...Javi mi na p.p koja ti je najniza cena za tu ms180
 
Tacno, to su pragovi iz pruge, bicim ih na 4 dela za stupove za plastenice, od jedan prag vadim 4 stupa. Pragovo drvo traje i traje...
 
Nazad
Vrh