Motorne testere

husqarne su sad na boljem glasu neo stihl a i povoljnije su za iste pare dobiješ 1ps više
 
ova 236ka je 1.4kW/1.9kS, prvicni plan je bio da svaku godinu dovucem 15 metara iz sume i samo za to da koristim pila, doma bi rezao sa cerkularom, ovi pragovi su bili neplanirani za sjecenje, ukupno 13 komada, lanac znam da cu da sjebem, ali da ja razbicim tih 13 praga i sjebem jedan lanac to nije nista, vec sam dobro uhvatio tehnika ostrenje, naravno turpijom...
 
mozda je 1,9 ks premalo,opet kazem mozda,jer moja logika je da se kupuje (nova se uzima jednom u 10-15 god.) uvek za jednu klasu vise nego sto mislis da ti potrebno,nikad ne znas kakav posao moze da se nametne,sve u svemu neka ti dugo sluzi! :ppozdrav:
 
Hvala, kad sam planirao kupovina planirao sam je kao sta sam rekao samo 15 metara da dovucem iz sume i misleo sam da ce pila bude neiskoristena kod meni, ali eto pragovi , neko drvo po dvoriste, iduca godina planiram rusiti vocnjak jabuke, pa po neki sujed, mozda sam trebao da uzmem skupjla pila, ona sa 1.6 kW, u pravo si...
 
husqvarna nikada nije bila bolja nego stihl!!!!ONa ima 12.000 obrtaja a moj stihl ima 14.500 obrtaja i on je znatno brzi.Neznam mozda je stvarno husqvarna po kvalitetu bolja ali ja sam fan stihla.Pre nekoliko dana sam radio sa stihl 036 i sa husqvarnom 61ff one su priblizno ista snaga ali brzina se znatno primecuje..:osmeh::osmeh::osmeh:
 
Bi Zeleni@
ako ne nesto ne znas,to nije nikakva sramota,ali nemoj pisati gluposti,ne znam da li znas da postoje masine koje sirovu snagu dobijaju iskljucivo na max.broju obrtaja motora(vecina Stihl-ovih modela) i one koje imaju siri opseg snage kakva ne na primer 61 -ica).Ove prve imaju manju kubikazu i veci obtaj,a druge suprotno...tako da je snaga - snaga,Husqvarnini modeli koji imaju oznaku xp su modeli sa velikim brojem obrtaja (14.200)evo ti jos jedan primer:husqvarna 346xp ima 45.0 cm3 i 3,4ks,dok husqvarna 351 ima 49.4 cm3 i 3,1 ks i okrece se na 12.500 obrtaja.Na kraju,da je Stihl toliko bolji (kao sto kazes) ovi drugi bi davno propali,a ne bi trajali ovoliko,izbor stihl-husqvarna je iskljucivo licne prirode,tj.stecenog ili preslusanog iskustva!
 
Nemoj da se ljutis u opste al sam nacitaniji od tebe 3 puta mi u svojoj porodici smo imali partner p16 jos '69 godine a prve testere u srbiji su se pojavile 67' mi smo samo dve godine kasnije kupili motorku nego sumarija za te xp modele znam da imaju vece broj obrtaja ali ja pricam o starijim modelima.I nisam rekao da je husqvarna i ostale marke lose nego sam naveo primer zasto je stihl bolji i kao sto sam vec rekao ja sam fan stihl-a.
 
mozda jesi nacitaniji ali sumi se ne cita,a u praxi kazes da se bavis profesionalno secom,a za to kupujes ms180...ma daj,onda deda,levo - desno...nemoj vise da zamaras,ovde ima postenog sveta,sto bi citali nasu prepirku,pisi sta hoces ja se vise necu oglasavati,jer smo previse otisli u off...
 
Kupio sam ms180 za secenje i kresanje cekija a kao sto si video imam i profi testeru koju sam stavio na forum nekoliko stranica u nazad.Nekazem da nista neznas ok necemo se svadjati forum nije za to nego da se razmene iskustrva.:osmeh:
 
Imam pitanje, hoću ove godine da kupim još jednu testeru pored MS180, ne treba mi neka profi ali da je ozbiljnija od 180, pošto ne bih da uništim ovu u šumi. 2011. sam sa ovom malom spremio drva za 4 kuće oko 100 kubika i odradila je to fenomenalno, ali ni drva nisu bila nešto naročiti grab, bagrem i nešto bresta sve tanko, ali mi sad slede debala drva i teško je 180-ki da ih ruši.Ne bitno da li je Husqvarna ili Stihl, a cena da je do 50000 dinara, treba mi neka preporuka iz iskustva a ne trgovačke fore i priča sa prospekata.Hvala unapred!
 
Hmm razmisliću, ipak ne bih da mi pređe 50000 din.Koja Husqvarana ima u toj snazi,i ako neko zna cenu?
 
sto se tice stihl-a,moja preporuka je ms 250 ima 3,1ks i tu je negde oko te cene ili ms 290 4,1ks ali i 5-6000 vise para,a sto se husqvarne tice 450 (3,2ks) ili 455 (3,5ks) za koju god se odlucis neces pogresiti
 
Imam Husqvarnu 142 kupljena pre oko 5 god. gusi se kad secem s njom na leru i na prazno radi super al kad pocinjem da secem pocinje da se gusi... Da li moze da bude od filtera za vazduh ja sam ga ocistio ali isto... Da li se on menja...
 
Nazad
Vrh