Motorne testere

Ta testera ima 5.8ks i kojih bre 17kg ta testera ima 7.5kg sada sam gledao na netu...:bravo:

---------- Poruka napisana u 17:58 ---------- Prethodna poruka je at 17:57 ----------

Izvinjavam se pogresno sam ukucao 11.5kg...
 
Ma uglavnom strasna stvar... Osiguranje od povratnog udara jednako NULI kao i sve ostale sigurnosne funkcije, jer ih nema, tj tad nisu trebale... A kad se azdaja od 17 kila otme kontroli, ljudi ginu... Inace, ako znas sto radis, ova pila ce te nadzivjeti... kolega ju je zamjenio novijom pilom ali ovu cuva i ne da ju svakome ni da ju drzi.

Cim sam ju vidio, koliko je sam motor dugacak i sirok, znao sam da je teska, uhvatio sam ju u ruke i nisam se tolike tezine uopce nadao...

Mi koleginu vagali tog dana... 11kg je mozda bez maca lanca i tekucina...
 
Ja sam pazario danas Stihl MS 210 C....Ipak sam rešio da kupim polovnu a proverenu marku....
 
Sachs dolmar 153 100ccm i 7ks strasna masina sta je ona izrezala retko je koja...:bravo:




---------- Poruka napisana u 18:19 ---------- Prethodna poruka je at 18:19 ----------

neznam kako da stavim sliku!
 
Ja sam pazario danas Stihl MS 210 C....Ipak sam rešio da kupim polovnu a proverenu marku....

Neces se pokajati !

Nek te sluzi 100 god. pa da kupis novu :)

---------- Poruka napisana u 18:39 ---------- Prethodna poruka je at 18:36 ----------

Sachs dolmar 153 100ccm i 7ks strasna masina sta je ona izrezala retko je koja...:bravo:


---------- Poruka napisana u 18:19 ---------- Prethodna poruka je at 18:19 ----------

neznam kako da stavim sliku!

evo je koleza :D

 
@ stefanvoce

I ja se nadam da se neću pokajati..... 2006 godište je testera....
Evo baš ovakva:

2ue712g.jpg
 
@ stefanvoce

I ja se nadam da se neću pokajati..... 2006 godište je testera....
Evo baš ovakva:

2ue712g.jpg
sretna kupovina :ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 08:50 ---------- Prethodna poruka je at 08:31 ----------

jel zna neko kako se steluje karburator na dolmaru ?:sta::sta::sta:
kao i svi drugi karburatori :osmeh:,imas 3 srafa (H,L,T)
H - njime se podesava max broj obrtaja
L - njime se podesava prazan hod motora
T - fino podesavanje praznog hoda
Prvo se podesava L tako sto se vrti levo-desno dok se ne nadje najveci obrtaj,a onda lagano se steluje dok se lanac ne zaustavi.Pravilno podesena igla L je kad motor radi pravilno u svim polozajima a da se lanac ne okrece,posle toga se srafom T fino podesi ler gas.Maximalna snaga se podesava sa H,napominjem da max.broj obrtaja ne sme da predje propisan,okretanjem srafa suprotno od kazaljke na satu broj obrtaja se povecava i suprotno.Pravilno podesena igla H je kada motor pri max.gasu pomalo "stekce",jer radi bez opterecenja.Ako motor "pisti"onda ima prevelik broj obrtaja.Naravno za ovo treba i malo iskustva,pa ako nisi siguran ti u neki servis,zaboravio sam da napomenem da filter za vazduh mora biti potpuno cist,jer u suprotnom(kada se naknadno ocisti)podesene vrednosti karburatora su pogresne!
 
http://www.kupindo.com/Gradjevinske-masine-i-alat/9940993_Motorna-testera-STIHL-011AV

E
vo ja naleteh na ovo jaca je za 0,5ks od ms180 ali cena joj nije ni malo mala mozda bih je i kupio da imam profil na kupindu ali ne jel sam jos maloletan imam 17gog i nemam licnu kartu tako da nemagu napraviti nalog...:(
kakav je to problem,uzmeš od nekog svog(roditelja,brata)i registruješ se,znam gomilu ljudi koji imaju po nekoliko naloga,to zapravo i jeste problem kod ovog sajta,što je neka ozbiljna zašita skoro nemoguća,šta ti zapadne...
 
Neka neka danas je stigla prinova stihl ms180 taman razradjena nova pod cekicem.Nisam ni mislio da je tako mala testera a tako turazna i brza sve pohvale na ovu testeru!Ubrzo stizu i slike!:osmeh::osmeh::osmeh:
 
hvala hvala nadam se da hoce!..:osmeh:

---------- Poruka napisana u 14:50 ---------- Prethodna poruka je at 14:24 ----------

Iskreno, malo mi je mnogo da dajem 500e za testeru, jer je necu mnogo koristiti, niti planiram sa njom da idem u sumu. Znaci klasicne vikendaske potrebe,retka upotreba, tako da bih eventualno uzeo nesto do 300e, npr. HUSQVARNA 142 e.

Moje pitanje je islo u smeru sta je bolje od tih najjeftinijih testera od jakih proizvodjaca, a kolko vidim razlikuju se misljenja :)
U sustini, dovoljno mi je da mi samo kazete, da je manje vise isto, pa cu onda na osnovu izgleda ja da odaberem neku :D

I da, sta mislite o villageru, vidim za 150e, 3ks(http://www.odigledolokomotive.rs/pro...roduct_id=2626), za takvu stilovku ili husqvarnu bi trebalo 500+ eura, da li tu treba rizikovati, ili mislite da mi ta nece potrajti ?



Ja sam uzeo ms180 na snizenju 23.900 super testera ima delova na svakom siosku za nju..xD..Ima 2ks i negde oko 32ccm super za tvoje potrebe vise nego dobra!..:ppozdrav:
 
Vec sam pisao o motorci koju sam imao pa prodao tj. Homelite motorka,nikad nisam znao koja je jacina te motorke pa sam sad malo trazio po netu i nasao,dakle radi se o modelu Homelite XL925,snage malo vise od 5 KS tj. 82ccm,stara je vise od 30 godina ali je stvarno bila sila sto se tice snage,ja sam je prodao zbog tezine jer je stvarno bila teska,ali mislim da ce ona kod novog vlasnika jos dosta drveta da isjece,jedina mana motorke su bili rezervni dijelovi koje je vrlo tesko naci ali na svu srecu kod mene je bila 4 godine i nikad se nije pokvarila.To je taj stari kvalitet koji je napravljen da radi i traje.
 
picture012up.jpg


---------- Poruka napisana u 16:42 ---------- Prethodna poruka je at 16:40 ----------



---------- Poruka napisana u 16:52 ---------- Prethodna poruka je at 16:42 ----------

picture012dv.th.jpg
[/URL][/IMG]

picture014na.th.jpg
[/URL][/IMG]

picture013we.th.jpg
[/URL][/IMG]

evo i moje dokme...
:osmeh:...Nije ciscena ni lickana takva je kakva je a i to je slikano posle posla...sutra cu da slikam i drugu testeru stihl ms180 i kacim slike...:osmeh:

---------- Poruka napisana u 16:52 ---------- Prethodna poruka je at 16:52 ----------

 
Pozdrav za sve clanove foruma,i srecna nova godina!!!
E ovako,imam motornu testeru McCULLOCH MAC 438,i zanima me gde mogu naci za nju lezajeve za radilicu,posto su mi otisli.Jedan majstor mi rece da popravka kosta 70e,pa voleo bi da cujem jel ima negde jeftinije da se nabavi.
 
neznam da li su uspjeli rijesiti kod vas problem s paypalom (znam da nije bio prije dostupan u srbiji) ako jesu nadji nekog ko kupuje na ebayu i 25 dolara imas oba lezaja zajedno sa semerinzima na kucnu adresu. http://www.ebay.com/itm/Crank-Beari...DefaultDomain_0&var=&hash=item6d718ff169#shId

da je bilo koja evropska pila u pitanju onda nije problem jer sve koriste standardne lezajeve 6202, 6203 , 6204, 6002 dok su ameri vjerojatno stavili colne mjere , trebalo bi rastaviti pa vidjeti dimenzije

ovdje imas katalog rez. dijelova za nju

http://www.scribd.com/doc/9982980/M...cc-35cc-38cc-Anti-Vibe-Illustrated-Parts-list
 
Nazad
Vrh