Motorne testere

Slažem se sa Deksom. Negde si zasekao zemlju prilikom obaranja ili kad vać i istupio lanac.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nov husqa lanac je oko 2k dinara,za te pare ne bih nosio u servis ni pod tackom razno.A nzm sta je problem da na postojeci lanac skine ona peraja,granicnike,kako god se to sr... zove sto se nalazi iza zuba,nek ih ostruze maksimalno ionako je nova testera,ima da reze ko blesava.Ja to ni ne vidim kao nikakav problem,fabrika je mozda takav lanac isporucila i to je to,ako ti se ne svidja prepravi ga da agresivnije reze ili menjaj lanac i gotovo.
Jeste lanac oregon ali made in kina
 
Mozda losijeg kvaliteta i sam lanac,zavisi da li je polu-dleto ili puno dleto...zaobljen lanac i ako malo zakacis zemlju i dalje moze da sece ali puno dleto obicno treba da se ponovo naostri-na nov lanac ako rankere skroz skines do crte previse ce da grabi\skace,poveca vibracije i povratni udar za razliku od lanca koji kad naslonis na drvo i cak i pri malom gasu ce vrlo lako da ide\sece bez svega toga.
 
Nema veze kakav je kvalitet, bitno je da bude zilet uvek...
To podrazumeva nekad svako malo ostrenje ali jbg, koga mrzi, taj posao nije za njega.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Lanac je katastrofa...
Sudeći po fotografijama, verujem da je uživo, još gore....
Crn je ko ugarak, možda je i "spaljen" odnosno pregrejan, mač ko zna u kakvom je stanju ako je lanac ovakav...
Ne znam šta bih dodao, ako je kolega početnik, bolje da nekom drugom (stručnijem) prepusti rešavanje ove situacije....
P.S. Lažem, znam šta bih dodao....
Ovako ne izgleda čak ni moj lanac sa kojim sam juče sekao stare bagremove panjeve....
 
Poslednja izmena:
Kad je ostar lanac cist je,manje prljavstinu skuplja-na prvoj slici prvi zub se vidi kako gornja ploca koja treba da bude ravna i da se u spic zavrsi nije nego je spic savijen ka dole...zakacilo nesto.Samo treba izbaciti to ostecenje...
 
@BARBULA Hteo sam isto napisati.Mozda je polovna testera,rekao je prve sate u sumi,mozda kao prve sate kod njega,mada nebitno.Meni je taj lanac odlican,nzm sta mu fali ...
Ja sam pre nedelju dana sa novim husqa lancem isekao oko 2m3 starih rogova sa krovova,sve sa komplet ekserima,ako vam je ovo los lanac na slici,ja necu moj slikati onda ,neko ce pasti u nesvest,tu su zubi izubijani i pokrivljeni,negde i fali po pola zuba :p.Plus sto se lanac nekoliko puta zapalio jer je ostao bez podmazivanja ,motorka trosi 2 litre ulja na oko pola litre mesavine,bez sale,nzm koji kur... se desio sa tim podmazivanjem ali podmazuje kao blesav,testera je sa strane gde je mac sva od ulja i piljevine :LOL: ...
Na kp ima novi lanci za moju testeru za 600 din,uzecu za pocetak 2 kom ,ali mislim da se necu pokajati jer ih planiram koristiti dok se ne istupe i pravac staro gvozdje,koliko koristim testeru godisnje,ne trebam nikad da ostrim lance.
 
Nazad
Vrh