Motorne testere

naravno skidanje da nebi bilo dodatnog troska...usput i malo ciscenje oko magneta i unutrasnjost dekle nece da skodi ...tu najvise bude prljavstine
moze i bez skidanja ali je ako nemate iskustvo malo problematicno(fali treca ruka)..treba da se kanap poteznice izvuce do pola i drzite jednom rukom,drugom zatezete kvacilo a trecom drzite testeru hehehe...tesko sam...ja imam pomagaca tj stomak :haha: pa kad se sa 130 kila naslonim nema da mrda

radim sa delovima,otkupljujem neispravne testere,farbam traktore i masine,radim elektro instalacije na traktorima,servisiram testere,tomose,trimere,kosacice i tako svasta nesto...u slobodno vreme skidam nevinost devojkama i dajem dozivotnu garanciju :pecanje::haha:

evo kako napraviti alat za kvacilo,danas sam ga napravio za manje od 10 minuta...trosak ceo 0 dinara

lamela od dolmara izgleda ovako


ispravna lamela i pored deo koji najcesce pukne od onog udaranja kao na snimku


za alat treba parce flaha duzine oko 30tak cm



od istog flaha se odseca dva komadica duzine 1cm




pa se ti komadici zavare na flah u rastojanju 2cm


kad je gotovo izgleda ovako


u primeni je ovako







za blokiranje klipa testere postoje namenski alat...beli i crna na slici... od plastike su i nemogu nista ostetiti...tu je i kanap od 5mm sa cvoricima



evo i sslika cistaca maca,sto sam pominjao na predhodnim stranama...u dva poteza mac ociscen



 
to je karburator walbro HD,ajde pogledajte sa desne strane na karburatoru treba da bude izliveno HDA ili HDI.... ima razlike u membrani

pogledajte pa mi javite na pp ili telefonom 0649208868...ako slucajno nemam dobijam u utorak,


posto me je clan GRUNT pitao kako se slazu menbrane na karburator..evo korpus delikates,slika iz husqvarninog kataloga za 61/66/266...

za svaki karburator je isto

 
Poslednja izmena:
Ovo je do sada najveći ološ.." Dobra testera uvezena iz Nemacke jako malo radila u ekstra stanju kao nova.Cena nove je 1000 evra to mozete proveriti na netu.Znaci profi testera...
Dosta ljudi me pita da li je original masina ili nije, ja sam uporedjivao na internetu preko slika i video da nema razlike. Sad ja nisam strucnjak da to mogu 100% utvrdim. Svakog koga zanima masina moze da dodje da je vidi pre nego sto se zavrsi aukcija i da utvrdi sam, sto je po meni najbolje, jer posle ne prihvatam nikakve reklamacije i povracaj novca."

http://www.limundo.com/kupovina/Masine-i-alati/Rucni-alat/Testere/AKCIJA-Husqvarna-395XP/42793909
 
nedavno mi donosi lik stihl ms440 na popravku i jos se hvali,kao gledaj sta sam kupio za 100e stilka bato..de vidi sto se gusi,,,ja poco da se smejem

odvedem ga do prostorije gde su mi testere i reko gledaj koliko je takvih stilki kao tvoja....lik pozeleneo,kao pa sta nije uredu sa njima...reko nista,kad je nova 20eura toliko i traje

naravno da je kinez sa stihl nalepnicom,neko mu uvalio pod doneta od preko u ful stanju,sipas i radis

imam samo jedan primer tog kineza(ne racunam vilager) koji radi bez problema evo peta godina.....za pet godina promenjene membrane,amortizeri i cim je kupljena za 25e skinut njen mac i lanac od 36 zuba i stavljeno od 28zuba...bukvalno radi svaki dan,najmanje 1m drva isece(lik usluzno sece po selu)...dokle ce videcemo

drugar je hteo da uveze te testere,otisa u kinu i ima izlozeno 5 testera..20e 40e 60e 80e 100e pa biraj,sve na oko iste,imas mogucnost birati boju plastika i da ti oni pisu ime testere

tako i sa delovima za njih ima 4-5 kategorija pa biraj oces radilicu za 5e ili za 30e ili recimo klip za 2e ili 20e

ja imam vilager vgs 30,husqvarnu 41 i dolmar 112,vilager je natukla metara i metara za sobom,jeste da je kineska ali radi bez problema,naravno cim je kupljena stavljena je oregonova rezna garnitura od 32 zuba
 
Smanji ler gas za četvrt ili pola kruga, nije to neki veliki problem. Dešava se kad se mijenjaju atmosferski uslovi, nadmorska visina i slično.

Kod husqvarne je označen sa T ako me sjećanje dobro služi, treba ti samo mali ravni odvijač.

Membrane su malo promenile karakteristike...(nadam se da su ti filteri vazduha/goriva čisti),nije to do T srafa (ler gas), obično kad se zagreje, motor ima manji broj obrtaja,a ne veći...ako se može naštelovati, u pitanju je igla L (podešavanje malih obrtaja), probaj malo da je odvrneš (motror zagrejan, filteri čisti,mešavina pravilna i sveža).Kažem ako, jer postoji mogućnost da ne može i da se moraju promeniti membrane.Ova priča stoji samo ako je pre radila normalno.

U pitanju je bio prljav filter vazduha. Pre pauze sam nasekao punu prikolicu suve hrastovine i filter vazduha je bio pun sitne piljevine. Posle čišćenja filtera vazduha, više se ne okreće lanac na leru.
 
Oči mi ispadoše, al' treću ne nađoh ...
headscratch.png
 
Poydrav za sve, da li mi neko moye reci koji br maca nosi stihl ms 250, imam dva oba su 40 cm , jedan nosi oznaku 1,3 i ima lanac sa 27 zuba, a drugi 1,6 i lanac sa 28 yuba, i da na oba ima neka oynako 3/8,. hvala
 
Nazad
Vrh