Motorne testere

rezne grniture sam probao svakakve, macevi kineski,stihl,oregon, lanci oregon ili stihl...probao sam i longer(najlosiji)...i sve se svodi na potrebu,ako godisnje se spremi do 20kubika radi posao i mtb,carlton mac sa oregon ili stihl lancem.. sto je komplet maksimalno 25e,za vece potrebe naravno nesto u kvalitetu stihl/oregon sto je preko 55e

vazno je dobar lanac,los lanac(longer) pogubi zube ili pukne
pre 2 godine bio neki lik i nudi lance ekstra cena,kvalitet vrhunski..pitam za cenu a ono 23dinara po zubu..i kao firma casti jedan lanac...uzmem 32zuba za mog dolmara...prvo secenje puce lanac i bratu prodje pored ramena..sreca pa nista nije bilo...

038 je namenjena obaranje stabala i secu od 30 do 50cm u precniku ...sve ispod tog je premor za korisnika....
dok iseces metar drva u precniku pivske flase ima tange da ti se istope i da kasikom 3 dana nemozes jesti :)
 
Sto jest, kolega ima tu testeru i usred zime se preznoji dok nareze metar drva.

Dok ja sa novom husqvarnom i ne osjetim.
Koliko ta kila ima ili koliko on kila ima.Ja na poslu isecem za jednu smenu kamion a druga smena isece prikolicu na metar sa stihl 065,a pre sam povremeno sekao sa nekom tomosovom 072 ili 071 nisam siguran samo znam da je ogromna.:osmeh:
 
Ona ima oko sedam kila (sa gorivom i uljem ima i vise). On ima osamdesetak kila.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Ja imam onog domara 153.Dok je radio išao je kao besan.Teska je kao tuc,sa tezom nisam radio.Amortizere kao ima ali kao da ih nema,grmi ali ujeda.Doduse umesto 404 koraka je ubačen 3/8 45cm mač.Bolju testeru za velika drva nisam imao.Uporedo sam imao i 064av super bila je blizu ali nije mogla kao dolmar.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Imam alapinu a40 stariji model ali testera u odlicnoj kondiciji,naime imam problemaa sa prvim paljenjem nece nikako da upali i sa saugom i bez tek kad odvijem gornji sraf na karburatoru upali ali tad nema nikakav rad tj turazu u tom momentu kad zavijem taj sraf kako je bio radi prefektno,i pali dok je vruca ali kad se ohladi nema sanse dok ne odvijem.Ima tri srafa na karbu gornji donji pise MAX I MIN i onaj jedan za stelovanje lanca,e sad od ta dva koji je vazduh koji gorivo?I kako da resim problem???
 
treba pogledati stanje membrana i ventil iglice,membrane moraju biti meke i cele,dalje crevo goriva i filter goriva(odvrnes cep za gorivo i skines filter sa creva i probaj da duvas kroz njega...mora vazduh kad duvas da prolazi glatko i bez otpora)
moze biti i kompresija,semerinzi ili vakum crevo ali ovo gore su najcesci problemi

srafovi za stelovanje ako je sve ispravno ide otprilike 1krug L i 3/4 kruga H...
 
Sad sam otvarao karb membrane su odlicne,crevo sto ide u rezervoar cisto,nisam stigao da je sklopim pa da probam,na membrani ovoj drugoj ne sto vuce gorivo bilo je malo prljavstine e sad ebem li ga samo me muci prvo paljenje kad je hladna.....
 
Kad palis prvo paljenje, a tako te **ebava, probaj da zakujes gas u polugu imace isti efekat kao i kad odvrnes onaj treci saraf na karburatoru.

Imam neku motorku Lotus (kinez neki), dobio je od strica na poklon jer njemu nije trebala, a isto tako nije htjela paliti. Odnio kod majstora, dva sata je pokusavao stelovati i na kraju nasao zamjenski karburator.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Моторка стигла кући после бог зна колико "мајстора". Stihl 028. Потроши резеорвар док си трепнуо а кад дам гас до краја нема снагу као да се гуши. Није то та каква је некад била. Пали тешко, треба јој пола сата од курблања, а раније као мина. Запретио сам кући да више нема по селу да хода... Сад кад буде поправљена ко је такне има главе да лете... Дал да купим нов карбуратор или да је однесем неком провереном мајстору да је доштела, или шта? Кад дођем до новаца...
 
Моторка стигла кући после бог зна колико "мајстора". Stihl 028. Потроши резеорвар док си трепнуо а кад дам гас до краја нема снагу као да се гуши. Није то та каква је некад била. Пали тешко, треба јој пола сата од курблања, а раније као мина. Запретио сам кући да више нема по селу да хода... Сад кад буде поправљена ко је такне има главе да лете... Дал да купим нов карбуратор или да је однесем неком провереном мајстору да је доштела, или шта? Кад дођем до новаца...
Nove membrane i stelovanje kod majstora.
 
sa ovim sistemom udaranja moze lako da pukne lamela, sutra slikam alat koji se napravi za 2 minuta od nekog otpadnog materijala,koji je bezbedniji 100% i nemoze nista da se osteti

blokiranje klipa kanapom je dobro ali treba paziti koliko se kanapa gurne u cilindar i koja je debljina kanapa,kanape od 3-4mm koji su standardni za testere nebi trebalo ubacivati jer ako predju u izduvni kanal presece ih klip...pa se mora skidati auspuh,vaditi parce kanapa,ako nemate deblji onda na taj tanki vezite cvorice na svaki 2cm..ako klip naidje na cvor nece biti problema

i ima greska u videu,kad se kvacilo vraca nazad mora da se skine dekla paljenja jer kako se zateze u levu stranu(kontra navoj) cape na magnetu hvataju kotur kanapa i vrte ga a kanap opet blokira kotur kanapa...pa u 99% slucajeva puca kotur kanapa ili se osteti dekla


stole77- ispravnoj testeri na hladno treba pod sauhom 3-4 puta da se zavergla i da se javi pa onda jos 1-2 puta za de zakurbla da upali...naravno pod uslovom da je sistem pun goriva...

ako imate dobru kompresiju onda je problem u karburatoru ili semerinzima
pogledajte stanje membrana i iglice...membrane nesmeju biti krute,pocepane ili istegnute...iglica mora imati lep vrh bez otisaka i ostecenja
ako su vam membrane i iglica uredu onda treba nastelovati iglicu...tu bi trebalo da vidite koji karburator nosi vasa testera..zama,walbro(uglavnom) ili tilston da bi vam mogao reci kako da namestite iglicu.....

kupovina novog karburatora je dobra stvar samo nije ni malo jeftina... neki od gore pomenutih karburatora su preko 50tak eura....naravno kinezi imaju kopije za 30e ali to je macak u dzaku, moze da radi a bogami moze i da neradi

delovi za remont karburatora i celog sistema napajanja gorivom su oko 10e...pa ako uspe uspe a ako ne opet imate delove u rezervi kad se novi karburator rasteluje
 
Ja sam stavio kanap 10mm i lako sam skinuo,znaci kad budem vracao da skinem deklu sa koturom kanapa?Brkin dali ti radis sa delovima motornih testera?
membrane1.jpg
membrane2.jpg
Nemogu negde da nabavim ove membrane ako neko ima ili zna gde ima neka javi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh