Motorne testere

Mirosti, kod nas ima firma koja pravi po porudzbini drveni sporet, ali bas od drveta nema metalno loziste. I funkcionise.
 
Da nije reklama "Grije vaš dom oko 10 minuta, a zatim i sam gori. Uzivajte u toploj atmosferi doma." :osmeh: Necu vise.
 
ma nemora da znaci da je cilindar toliko los....na ovoj ms180 sto sam stavio slike cilindar je kao novi a kako mi rece vlasnik,radio sam i X stilovki gde su klipovi bili unisteni a cilindri ostali dobri...stihl ima dobar tvrdi hrom...a ako klip zalepi za cilindar poliranjem se sve sredi

ako mu je cilindar bez risova ili ima sitni vredi pokusati sa novim klipom.....ako ima velikih risova onda skini bobinu sa cilindra i baci cilindar u prvu kantu

ako stavlja novi cilindar bilo koja varijanta na losu radilicu tu nema srecan kraj... zdrobi donji iglicasti na radilici mozda nece stici napraviti prvi rez...kompresija dobra,udari po iglicastom i brzo zavrse valjcici od lezaja nabodeni u cilindar
 
Ma dajte ljudi, ovo je 018 (stara je sigurno preko 15 god.), svako ulaganje u nju preko 50e se ne isplati.
 
markokg1982
I Stihl ms170 klip ima dve karike samo što je promer klipa fi37 pa su i karike takve...
Stihl ms170 je 1.8HP a ms180 2.0HP (Horse Power-Konjska Snaga)...
dejan 351
Pa to sam i ja rekao u onoj prvobitnoj poruci, dakle, TESTERA JE ODRADILA SVOJE (odavno) vrednost joj je amortizovana (stara je oko 20 godina, kod mene u posedu je već 16 godina) i svaka nova ulaganja u nju (čak i minimalna) su uzaludna...
Potrošenost i ostalih delova je velika, same konstrukcije (plastičnih delova), možda je samo karburator (sigurno) ispravan...
Staviću stari klip u cilindar, i sklopiti mašinu pa Vam javljam šta sam uradio...

Evo starog klipa:

DSCI0001.jpg


U krajnjem slučaju, mogu, kako i član brkin-sonta kaže, da kupim kineske, tursku, indijanske delove (novu radilicu, klip i cilindar) i sklopim mašinu, pa da mi služi kao druga (rezervna testera) ako prva (opet ms180) u nekom trenutku zakaže...

HVALA SVIMA koji su mi pomogli u vezi rešavanja ovog problema....
 
stil i viladžer se nemogu usporedjivati,odlican izbor
pomalo je slaba,ali za nesto tanje i mekše je dobra
kupio sam je pre par godina,prezadovoljan sam sa potrosnjom :ppozdrav:
neki dan sam kupio stil 290,troši gorivo kao rusko vozilo :haha:
 
Dragane cestitam na kupovini,ja sam za svoje potrebe uzeo ms250 pre pet godina i do sada radi bez greske sipaj i seci....uz ono pesmu malo sladja malo zorka...:ppozdrav:
 
Imam ms 170 i evo je 7 godina žulja kod mene bez problema.....
Neki dan me arendaš zove, reko neća valjda arendu unapred, kad on se ponovio neku viladžerovu motorku pa da mu malo objasnim gde šta da sipa i kako da radi sa njom..... nije imao nikad kontakta sa testerama......


Malo sam mu dao "gasa", on je kupio a ja da joj budem "prvi"......:haha: inače, matori je neženja......:osmeh:
 
ovaj model stilovki se lose pokazo pogotovo vece u profesionalnoj upotrebi. kod dvojice ovlastenih servisera sam ih gledo brdo. topi se donja plastika pa se rupe razglabaju i ostala cuda. kaze da nisu za profesionalnu upotrebu bas bas. komsija ima husvarnu stara 3 god. to je luda motorka. dosta brza dosta jaca u istoj klasi. radio sam sa stilom ms 362. po meni spora i preteska motorka. ne zelim raspravu, samo iznosim svoje misljenje i iskustvo.
 
Nazad
Vrh