Motorne testere

...i tacna proporcija. Za Husqvarnu je to 2% ni manje ni vise. Sindrom jaceg lupanja, teskog navlacenja gasa i obrtaja je vrlo verovatno uzrokovan prebogatom mesavinom. Nabavite Husqvarna ili Stihl dvotaktol originalno, zamutite 2% i napreed!
 
Mirosti nasao sam hvala..................jedno pitanje jeli zna neko kako da izbijem kosuljicu lezaja sa radilice na sthil 038
 
Tintoreti ne na osovinici nego u kucistu nemogu da ga mrdnem, kuckam ga polako ali neide a nebi da ostetim leziste u pitanju je sthil 038av ima u kucistu sa kontra strane kosuljice jedna kao nitna upustena u samo kuceste a stoji vizuelno naspram kosuljice pa mi je logicno da se kirnerom lupi po njoj kako bi pokrenuo samu kosuljicu ali opet nisam siguran pa pitam ako je neko rasklapao ovaj model da nezeznem nesto,i jos jedno pitanje lezaj se raspao samo levi, desni i onaj iglicasti na klipnjaci je dobar da li da menjam sve vec kada menjam ovaj jedan ili moze samo jedan da se zameni
 
Zagrej kuciste obavezno (ako nemas kako onda polako na ringli) i polako kuckaj ceo obim (pre zagrevanja nadji cev istog promera sa kojom ces da ga izbijas),....promeni oba lezaja kada si vec rasturio (moze samo taj,ali nema logike),obavezno promeni i semeringe.
 
Ja lezaj ispresujem rucnom presom, nikad ne udaram.
Takodje, ako nemas pri ruci takvu presu(retke su), mozes napraviti sebi pribor, pa izvuci vijkom i pogodnom caurom.
Isto tako bi trebalo i da je upresujes(bez udaranja).
Predhodno na plotni elektricnog sporeta zagrej kuciste do 70-90 stepeni, i tada mozes i rukom ubaciti lezaj.
Uzgred, zagrevanje ce ti pomoci i da izvuces lezaj, jer se aluminijum/magnezijum vise siri nego celicna kosuljica.
 
Ako je u kucistu onda izvadis semeringe i zagrevaj kuciste polako sa spoljne strane u krug. Lezaj ce da ispadne veoma lako kad zagrejes kuciste oko njega sa spoljne strane. Kad budes izbijao lezajeve koristi parce drveta i budi nezan, ako ne ide onda zagrej jos. pazi da ne polomis kuciste.
Mozes i da napravis alat za izvlacenje ali to je kao zadnja opcija.
 
Zahvaljujem momci

- - - - - - - - - -

Uzeti delovi dva lezaja levi i desni iglicasti je bio dobar,komplet zaptivaca komplet amortizera,dva brezona za vodilicu cirka 3150din.
lezajeve sam izbio kada sam upakivao lezajeve sam blago zagrejao na ringli sporeta navukao na osovinu i stavio u zamrzivac tako zajedno sa radilicom a kucista ostavio na suncu stavio zaptivace sve pripremio i lagano upakovao.
 
Za sitne poslove i jeste,ali je bila namenjena pre vise od 30 godina,delove za nju ces tesko naci,jeste to Jonseed,ali matoro...savet,izbegni je
 
Danas sam od rodjaka dobio da popravim 2 motorne testere za orezivanje zive ograde i zbunja.
Rec je o modelima Stihl HS 61. Jedan sam uspeo da upalim i kada se zagrejao poceo je da gubi snagu, dimi na auspuh i na kraju se ugasio. Pokusao sam posle par minuta da ga upalim i davao je znake zivota, ali nije hteo da upali i vrlo brzo sam odustao. Sta moze biti uzrok tome, sumljam na klip i karike?
Onaj drugi nisam ni pokusao da upalim, ali svakako ce biti zanimacije ovih dana:osmeh:. Ako uspem oba da osposobim, pitacu ga da meni da jedan, a njemu ostane drugi i obojica srecni.
 
Jao ljudi sta sam danas imao problema sa mojom MS 290. Nisam je koristio nekih 15 dana i jutros u sumi aj da radim malo sa njom kad nece da upali. Kao da znak, ali nesto stidljivo pa sam je dosta potezao dok je prvi put upalila i posle je solidno palila. Medjutim posle kuci da je ocistim i odostrim lanac i reko daj da vidim kako ce da upali. Oces. Kao javi se, vratim polugu i potezem, potezem i kao da upali, zavrti lanac i ugasi se. Tako ne znam ni ja koliko dugo. Ako je nisam potezao jedno 100 puta pa evo. Na kraju upali i normalno radi. Koj joj je djavo da me zajebava po nesto od kako sam je kupio, meni stvarno nije jasno.
Jos i na 026 pocela bas da me zeza poluga za gasenje i sauh i to grdje nego sto bese na MS 290, tako da cu morati i nju da prepravljam. Uz to je zrela i za stelovanje.
Zajebavaju ove testere, a sezona nije kasvetno ni pocela.Samo da kupim vitlo i sledece na spisku ja mislim ima da bude jos neka testera.
 
I ja sam prošle nedelje rasio sa MS 290. Pozajmio od strica. Isto zeza dok prvi put ne upali, a posle radi sa lakoćom. Jedino mi smeta što ne prima gas trenutno, nego ima kratak period dok ne zavrti lanac, a posle ne oseća drvo ma kolko da je debelo, piljevina samo ispada.
 
Pricao sam vam da sam pre koji dan menjao lezajeve na radilici i semeringe sklopljeno radila kao sat isekla nekih 40 kubika i stala kada sam je otvorio cilindar pun ulja od lancola do grse gde bi mogla propustiti to ulje
 
(trenutno kod sebe imam samo sliku kucista od 036-ali je 038 vrlo slicno)



Pretpostavljam da si stavio nov dihtung(br.24). Dali su obe polutka kucista zdrave?
U principu test vakuuma i pritiska bi ti sve rekao.
 
Moguce da je dihtung popustio jer kod nas je tesko naci kvalitetan. Ja kad sam radio generalnu na 034 sam dihtung vrlo malo namazao hermetikom. Od tada je testera samo malo razradjena i nisam je testirao jer nisam imao potrebe(tu su jos 2 testere).
Postavio sam gore pitanje u vezi motornih makaza za zivu ogradu.
Znaci, kada upalim, masina lepo radi, ali cim se zagreje izgubi snagu, pocne da dimi i ugasi se. Jel moguce da ne valja mesavina(jer je stara) ili su klip i karije. Na drugim makazama je puklo crevo dovoda goriva i moram njega za pocetak promeniti, pa videti moze li da upali. Nekako mi se cini da i jedna i druga masina imaju slabu kompresiju.
 
Nazad
Vrh