Motorne testere

Poz ljudi imam neki problem sa testerom dolmar 100
koju koristim samo za kresanje grana problem je sto kad se ugreje
nece vise da pali ako je negasim radi bez greske,prosle godine zamenio
sam joj klip karike creva filter foriva i one membrane ili kako se veczovu
na karburatoru i opet isto kad se ugreje nece pa nece.
 
Vjerovatno negdje vuče vazduh. Meni se isto desilo na Alko trimeru, nema šta nisam radio on neće da radi, upali kad zalijem, 2 sekunde i kapak. Kad sam stavio nova crijeva za gorivo (i usis i povrat) odmah je proradio, kosio odmah posle sa njim 2 sata, radio kao nov, posle ga palio i vrućeg i hladnog bez problema. Pregledaj dihtungme izmedju karburatora i cilindra, crijeva za gorivo, stegni zavrtnje na karburatoru koji drže poklopac membrane, sigurno je negdje tu problem.
I ja sumljam da vuce fals vazduh. Ima samo crevo za dovod koje sam stavio novo. Moguce da nisam dobro dotegao membrane i karburator uopste. Imam 2 takve masine, pa ako ne mogu obe, bar da jednu osposobim.
 
Na zalost i ovo se desava

Razmisljam da je stavim u oglase uz neki tekst tipa: " HUSQVARNA 562 XP, odlicno stanje, kao nova, baba sekla jednom godisnje drva pa je isekla svega 10 kubika". Hahaha...
 
Ovo je bar Husqvarna,a ne kao ona djubretara...uzgred,sta je biilo...palo drvo preko nje ili ispala sa traktora ?

- - - - - - - - - -

Poz ljudi imam neki problem sa testerom dolmar 100
koju koristim samo za kresanje grana problem je sto kad se ugreje
nece vise da pali ako je negasim radi bez greske,prosle godine zamenio
sam joj klip karike creva filter foriva i one membrane ili kako se veczovu
na karburatoru i opet isto kad se ugreje nece pa nece.
Kad se tako zagreje,povuci nekoliko puta kanap i odvij svecicu,pogledaj da li je suva ili je vlazna.Ako je vlazna,promeni je,kupi Boch,NGK...Necu da verujem da je lose odradjena zamena klipa i karika,jer kad se zagreje kod losih kompresija tako se manifestuje kvar,kad je hladna pali,ali vruca ne.
 
Poz ljudi imam neki problem sa testerom dolmar 100
koju koristim samo za kresanje grana problem je sto kad se ugreje
nece vise da pali ako je negasim radi bez greske,prosle godine zamenio
sam joj klip karike creva filter foriva i one membrane ili kako se veczovu
na karburatoru i opet isto kad se ugreje nece pa nece.
Kad testera pali hladna, radi bez problema, a neće zagrejana da upali - u pitanju je elektronika. Nema popravke elektronike, samo zamena.
 
Ovo je bar Husqvarna,a ne kao ona djubretara...uzgred,sta je biilo...palo drvo preko nje ili ispala sa traktora ?
I to ona stara kad su se pravile da traju. Pala sa prikolice, a bila vezana za zadnji rukohvat pa je doslo do njegovog krivljenja i mac je pokrivljen, a zvezda zaribala od zemlje kad je se vukla po njoj. Sve u svemu dobro je, danas je sredio i vec sutra moze ponovo u akciju.
 
Hvala momci na odgovorima i ja sam sumnjao da je elektronika, probacu sa zamenom svecice kad je vruca ako nebude pomci onda
u servis jer mi je bas lagana za grane dusu dala.:bravo:
 
Da li neko zna u čemu je problem.
Imam Villager VGS 30 testeru, vec treca godina.
U početku je radila normalno.
Prošle godine sam isekao oko 12 kubika i primecivao sam da gubi snagu u toku sečenja.
Jednostavno, ne osecam onu silu koju je imala.

Pre par dana,kresnem je da nasečem neka tanka drva..ona nema snagu da ih istruze, vec se lanac zaglavljuje, tj. stane u toku rada..izvučem mač, dodam malo gas, ona se zaleti..krenem opet da sečem i posle par sekundi opet osetim da gubi snagu i zaglavljuje se lanac.
Ostavim je, pa posle par sati ponovo kresnem, ali nece da upali.
Tek kada se dobro ohladila, onda je upalila, ali jedva i opet nema snagu..dodajem gas..ali osecam da se lanas sporo vrti i nekako čudno dimi..jače dimi nego obično i neki miris iz nje izlazi, kao da se ulje zapalilo ,ali taj miris kratko traje,samo se desi da zasmrdi.I tako radi, pokusam da nesto presečem..opet brzo izgubi snagu..ili se sama,odjednom, ugasi.

Šta da uradim?
Sve je čisto..filter za vazduh, očistio sam i nju komplet, inače je uvek drzim urednu, nikada nije zapuštena.
 
Krs eto sta je imao sam priliku bas taj model komsiji da sredjujem otisle su mu karike sto verujem da je i kod tebe promeni karike i udomi je a za te pare i dodas jos dve tri hiljade i kupi staru testeru bilo koju dolmar sthil husqwarna
 
Da li neko zna u čemu je problem.
Imam Villager VGS 30 testeru, vec treca godina.
U početku je radila normalno.
Prošle godine sam isekao oko 12 kubika i primecivao sam da gubi snagu u toku sečenja.
Jednostavno, ne osecam onu silu koju je imala.

Pre par dana,kresnem je da nasečem neka tanka drva..ona nema snagu da ih istruze, vec se lanac zaglavljuje, tj. stane u toku rada..izvučem mač, dodam malo gas, ona se zaleti..krenem opet da sečem i posle par sekundi opet osetim da gubi snagu i zaglavljuje se lanac.
Ostavim je, pa posle par sati ponovo kresnem, ali nece da upali.
Tek kada se dobro ohladila, onda je upalila, ali jedva i opet nema snagu..dodajem gas..ali osecam da se lanas sporo vrti i nekako čudno dimi..jače dimi nego obično i neki miris iz nje izlazi, kao da se ulje zapalilo ,ali taj miris kratko traje,samo se desi da zasmrdi.I tako radi, pokusam da nesto presečem..opet brzo izgubi snagu..ili se sama,odjednom, ugasi.

Šta da uradim?
Sve je čisto..filter za vazduh, očistio sam i nju komplet, inače je uvek drzim urednu, nikada nije zapuštena.
skini auspuh , ako ima tragova zaribavanja odloži je na gornju policu
 
Danas sam je kresnuo, radila je normalno,ali je nisam puno opterecivao, strugao sam neka tanja drveta.

Znam da je bolje kupiti testeru sa logom. Villager VGS 30 je radila fino,ali vec poodavno osecam da gubi snagu. Jednostavno , ne moze da struže,a ne navaljujem, pustim je pod njenom tezinom da seče.

Šta to znači da je odložim na gornju policu?
 
Danas sam je kresnuo, radila je normalno,ali je nisam puno opterecivao, strugao sam neka tanja drveta.

Znam da je bolje kupiti testeru sa logom. Villager VGS 30 je radila fino,ali vec poodavno osecam da gubi snagu. Jednostavno , ne moze da struže,a ne navaljujem, pustim je pod njenom tezinom da seče.




Mora da se otvori motor (ti ili serviser). Karike, klip i stublina da se provere u kakvom su stanju.
Nov komplet cilindar košta oko 3.000-3500 dinara + ruke, pa vidi da li ti se isplati. Možda je dovoljno zameniti samo karike ili samo klip (jeftinija varijanta).
 
Nazad
Vrh