Motorne testere

sve je novo stavljeno,nasao sam kvar otkinuto parce kucista
 
I jos jedno pitanje ako neko zna da li pase kuciste od sthil 038 magnum na sthil 038 av super znam da 038 ima sa promerom klipa od 48 - 50- 52 ali neznam da li su kucista ista
 
Da li neko moze da mi da savet u vezi ove motorne testere: http://www.ebay.de/itm/Husqvarna-45...28?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item4d34af88bc

Meni se ovo cini kao povoljna cena e sad da li je original to me najvise muci posto vidim iz vaseg pisanja da ima i kopija

Edit:malo mi cudno sto je stajala godinu dana,slikana jos prosle godine

Jeste prava je, bar ova na slikama, da ne bude platiš ovu, a dobiješ kinesku. Cena nove je oko 500 evra, sa 2 godine garancije. Odlična testera!
 
Sa plocice se vidi da je proizvedena 2013.godine,za te pare imas novu H440,za domacinstvo sasvim dovoljna.
 
A da li se moze znat jeli original,meni nesmeta sto je 2013 g. nije to auto pa da gledam godinu proizvodnje osim ako neko zna neki valjan razlog zbog cega bi je zaobisao
 
Jel moze neko da mi objasni kako se steluje ler gas na TOMOS-HUSQVARNA 650? Gasi se u leru pa zbog toga. Ja sam gledao karb je neki tilotson ili tako nesto slicno i ima 2 srafcica, ali nema nikakva oznaka.


Ovih dana secemo tehnicke oblice pa je i ona malo pustena u pogon.
Pre par dana idem u sumu i aj deda da podje sa mnom cisto da ne idem sam. Kad deda zapeo "ponesi onu staru, ponesi onu staru" i ajde ponesem ja tomosku. Kad stigosmo u sumu uzima deda sa svoje 8 banke tomosku i kaze " ja cu sa njom polagacke, stara ona, star ja pa dokle stignemo". Meni zanimljivo, vidim merak mu pa ga pustim i u radu snimim i jedan video. Lose se vidi jer je snimano tetrisom, ali to mi bejasa pri ruci.
 
www.jurec.hr/pdf/motorna-pila-tomos-650.pdf

Mislim da nijedan proizvođač nema ovako detaljno uputstvo, trebalo bi biti dovoljno i generalku da napraviš (a ne samo da podesiš ler gas). :osmeh:
Ja imam original katalog za Stihl 034 testeru na srpskom jeziku. Isto je sve do detalja objasnjeno sto se tice same testere i podesavanja, a u drugom delu kataloga je katalog delova sa slikama i kataloskim brojevima. Pomocu kataloga delova sam uradio generalnu bez icije pomoci. Sto se tice podesavanja, sve je lepo i jasno objasnjeno. Taj kattalog je stajao 20+ godina i tata ga nijednom nije pogledao da bi se na kraju cudio kada bi mu rekao cemu sta sluzi. Nje taj katalogza odlaganje vatre. Ima svasta u njemu da se procitai nauci o testeri, ali je problem sto mnogi misle da sve znaju, a kad nesto crkne-kukala ti majka:ppozdrav:.
 
Imal jos koji predlog u vezi prepoznavanja kopije od originala kad je rec o Husquarna modelima,da li se moze prepoznat sa slike da li je rec o originalu?
 
@Marko69 "ko rizikuje- taj profitira" poznata priča.... ali i ponekad "pukne" - odluka je na tebi.

- - - - - - - - - -

Imal jos koji predlog u vezi prepoznavanja kopije od originala kad je rec o Husquarna modelima,da li se moze prepoznat sa slike da li je rec o originalu?
na SLICI jeste ORIGINAL, šta će ti stići je hazard!
 
Meni je tako jednom zub zapeo za kamenčić u drvetu i ostao unutra. Pošto je sa jedne strane otkinut dobar komad da zakivka više nije držala promijenim lanac i odnesem taj na popravku. U povratku bio u žurbi, samo pokupim lanac i platim, kad sam došao kući iznenađence. Lik stavio tri desna zub jedan do drugog, tako da na tom lancu bilo 11 lijevih i 14 desnih. :osmeh: Opet neupotrebljiv, ali tad nije bilo vremena da idem reklamirati.

Nego gledajući prvu sličicu, kao da ti uglovi oštrenja nisu baš pogođeni. To može biti razlog lakšeg zapinjanja, a znajući kvalitet lanaca kod nas pucanje je potpuno očekivana opcija.
 
Zub na lancu puca iz nekoliko razloga:

- prevelika potrosenost lanca (rez.zuba)
- los kvalitet materijala
- previse skinuti cistaci (kaljci)
 
Zub na lancu puca iz nekoliko razloga:

- prevelika potrosenost lanca (rez.zuba)
- los kvalitet materijala
- previse skinuti cistaci (kaljci)

I jos bih ja dodao vodilica lanca neodrzavana pa lanac gura u jednu stranu
A Philby dobro si primetio ali uglovi su dobri samo sto je ostreno sa manjim promerom turpije pa je vrh zuba ostajao a telo previse skinuto i zato je otkinuto
 
Pisao za one motorne makaze za zivu ogradu:osmeh:.
Malo se zezao sa jednim i uspeo sam da ga upalim i odradim 1 rezervoar. Bilo puklo crevo za dovod goriva(odgovara kao original od Stihl 026), ocistio sam karburator i stavio novu svecicu. Nije hteo da upali jer je u masini benzin ispario, a ostalo ulje koje mi je mirisalo na sinteticko. Malo ga zalio i upalio. Nastelovao karburaciju i lepo je radio. Malo ga probao i u medjuvremenu ostane bez goriva i tako sam ga ostavio koji dan.
Juce da upalim, a ono nece. Uzmem i zalijem i on upali i radi oko 2 sekunde i onda stane. Nakon toga nema sanse da upali dok ga ne zalijem, ali opet ista prica: radi 2 sekunde i stane. Ne znam sta mu je:sta:. Sumljam da negde vuce vazduh. Sta Vi mislite?
 
Vjerovatno negdje vuče vazduh. Meni se isto desilo na Alko trimeru, nema šta nisam radio on neće da radi, upali kad zalijem, 2 sekunde i kapak. Kad sam stavio nova crijeva za gorivo (i usis i povrat) odmah je proradio, kosio odmah posle sa njim 2 sata, radio kao nov, posle ga palio i vrućeg i hladnog bez problema. Pregledaj dihtungme izmedju karburatora i cilindra, crijeva za gorivo, stegni zavrtnje na karburatoru koji drže poklopac membrane, sigurno je negdje tu problem.
 
Nazad
Vrh