Motorne testere

Evo linka za sve one koje koriste stihl ulja za svoje masine,a nisu sigurni u originalnost,na sajtu je i pretrazivac ovlascenih prodavaca...ukucajte vase mesto i dobicete najblizi servis.Podaci su azurirani,ovo kazem jer su mnogi u medjuvremenu izgubili status "ovlasceni",pa prodaju sve svasta.

http://www.stihl.rs/ulja.aspx
 
Pda, dosta njih je rastakalo u male apotekarske bočice. Aj ti znaj šta je unutra. Plus je otvoreno ulje ko zna koliko iz kojeg istaču.
 
Kod ovlascenog prodavca Peras Novi Sad nasao sam sinteticki dvotaktol Stihl Ultra (zeleni) ali imaju samo male bocice za 300 dinara. Dvotaktol Ultra nije uvozen godinama. Neko je vec iz Novog Sada pisao da Ultra prodaju u poznatoj gvozdjari, pa to je SIM i eto ih medju ovlascenima. To malo ko ovde zna!
 
Ova H365 u ponudi je verovatno sastavljena od Jonsered 2165 kucista sa rukohvatom koje je crveno (to je sve jedan deo) i ostatak od H365. Veca je vaznost pitanja kako je i od cega sastavljena, nego razlika u boji. Jon.2165 i Hus.365 su identicne testere sa razlicito toniranom plastikom (u crveno ili narandzasto). Sve pasuje na klik.

hvala na odgovoru na to nisam pomislio vjerovatno je to u pitanju ja sam se kanuo takvih motorki. kad sam vec tu da vas pitam jel puno dati 250e za ove stare stilovke 026 029 036 ipak je to staro 20 godina neke i vise?
 
Za dobru 036 po meni nije mnogo 250e, a i za 026 u odlicnom stanju mozda vredi dati te pare. Medjutim za 029 je sigurno mnogo. Ja sam kupio novu MS 290 i nije nista posebno, amaterska testerica. 026 imamo dugo godina i to je vec odlicna testerica, mozda i najbolja u klasi, ali je dosta slaba za deblja drva.
 
Da,izbegavaj polovnu 029,vecina je radila sa njom prof.,a farmere je retko prodaju...Stihl masine (one od '95 - 6) imaju na nalepnicu na kocnici na kojoj,izmedju ostalo i pise godiste,one koje nemaju nalepnicu,izbegevaj kao i starije.
 
Čistio sam od jutros između njive i puta, nekih 2 metra široko svašta nešto, više od 15 godina zapuštenu džunglu, a najviše bilo migavca (dženerika). Sa hosfarnom 33. Mala, zgodna, lagana, nov mač i lanac i do podne sve išlo lepo, al od podne, kad radi na leru, kao da se čuje da lupa, onako, ko čekićem u metal i kad dam gas radi normalno, ali od 2-3 sata poče i da se gasi kad je na leru i lupara ko do tada. I još pored toga baš teško ide kanap kad je palim. Izdržala je do mraka.
Danas baš bilo toplo, za mene ludački posao (treba sve to očistiti i u prikolicu složiti), ali testera je jedva 4 rezervoara izgorela (oko 250 ml rezervoar), što realno nije ništa.
Da li to znači da će da mi napravi trošak, da će da zariba, ili je to samo zbog pregrejanosti?
 
Čistio sam od jutros između njive i puta, nekih 2 metra široko svašta nešto, više od 15 godina zapuštenu džunglu, a najviše bilo migavca (dženerika). Sa hosfarnom 33. Mala, zgodna, lagana, nov mač i lanac i do podne sve išlo lepo, al od podne, kad radi na leru, kao da se čuje da lupa, onako, ko čekićem u metal i kad dam gas radi normalno, ali od 2-3 sata poče i da se gasi kad je na leru i lupara ko do tada. I još pored toga baš teško ide kanap kad je palim. Izdržala je do mraka.
Danas baš bilo toplo, za mene ludački posao (treba sve to očistiti i u prikolicu složiti), ali testera je jedva 4 rezervoara izgorela (oko 250 ml rezervoar), što realno nije ništa.
Da li to znači da će da mi napravi trošak, da će da zariba, ili je to samo zbog pregrejanosti?
kakvu mešavinu koristiš? benzin i koje ulje i u kojoj razmeri?
 
Taj Echo je smesan u odnosu na propisno 'portovanu' MS460(koja je u stvari i najbrze reze od svih serijskih testera). Imam je i znam sta moze..

Jedini interesantan Echo je dvocilindricni 610.

 
Jbg, nemam pojma koja je firma, nacrtana testera na nalepnici. Videću sutra koja je firma. Terao sam trimer sa njim i isti odnos sa gorivom bio i nije bilo problema. Majstor mi rekao da bolje malo jaču mešavinu pravim, a ja se slabo razumem u motore pa slušam i ne pitam mnogo.
 
Pisali smo skoro o dvotaktolima. najvažnije je da je originalna bočica, da nema čep na odvijanje već kao ampula - na kidanje. Moguće je da se greje motor od loše mešavine. Na tržištu u Srbiji takva su trenutno Stihl, Divinol, Villager.
 
Mi u servisu imamo lose iskustvo sa dvotaktolom, ume da se desi da se ne razlaze sa gorivom kako treba pa cesto masti svecicu ili masina ne radi pravilno, na stranu to sto masina ima mnogo lose podmazivanje cilindra iznutra. Stoga, moja preporuka, Stihl, Dolmar ili Husquarnino ulje za mesavinu na duze staze....
 
Nazad
Vrh