Motorne testere

prepoznao sam ga po kori i crvenoj piljevini (to je crveni, ima i beli).Ove godine sam radio sa njima,najveci je izbacio 6,5 kubika drva ali sam se posteno namucio jer su bili uz jednu recicu (Konjska - tako se zove) i izvlacenje je bilo zajebano
 
E onda imam i tu kandžu, vidi se na prvoj slici.
Aco, postavljao sam već ove slike (vidi se šta sam sekao sa ovom malom testerom, drvo je bilo oboreno)



http://imageshack.com/a/img856/1484/on1q.jpg

ljp5.jpg

http://imageshack.com/a/img818/6622/ljp5.jpg

Evo i ovu sliku sam našao. Ako se otvore linkovi vide se slike u punoj veličini.



http://imageshack.us/a/img843/9782/6rbz.jpg

Narandžasti poklopac je plastični, čepovi, prekidači isto. Beli delovi su metalni, rukohvat, drška isto. Stara je 6, 7 godina, mač nije menjan.
Ne kažem, može da radi bez prestanka odlično ali bilo je i problemčića koje nisam očekivao za Stihl.(obično u vezi sa paljenjem). Ništa ozbiljno, posao od par minuta za mog majstora ali dovoljno da odloži radove i da me dobro iznervira u trenutku. :osmeh:
Sad se setih da sam ih video.Bas mi je drago da je tvoja vecinom metalna jer onda nema dileme da je 026 koja se vodi kao profi isto metalna.Kod tebe je ipak rezervoar od bele plastike samo sto ima prozorcic,kandza ti je plasticna isto kao kod druga na njegovoj.Medjutim drugova je cela plasticna,ima je oko 4 godina i kupio je kod ovlascenog STIHL prodavca,tako da mi sad nije jasno kako neka metalna,a neka plastikaner.Jel si tvoju kupio kod nas ili si je doneo iz inostranstva?
 
Poslednja izmena:
Tako je Dejane, crvena piljevina. Odranije sam primetio da si majstor i poznavalac :osmeh: . Imam dosta jasena u svojim šumama.
Aco, ovde je uzeta. Jeste, rezervoari su plastični sa prozorčićima. Ova testera zadovoljava moje potrebe pa i ne obraćam pažnju da li je nešto plastično, metalno ili plehano što bi rekao jedan moj drug. :osmeh: Važno je da radi.
Da pitam nešto, kako da znam kad je mač zreo za zamenu, kad je potrošen? Kako se to manifestuje?
 
pravilnom upotrebom (stalnim okretanjem strana,dobrim podmazivanjem lanca,nabacivanjem masti u zvezdu maca,pravilna zategnutost lanca) mac moze dosta dugo da traje.E sad,uvek se nekad po nesto desi i samim trenjem laca o mac,on se trosi.Najcesce se manifestuje tako sto je jedna strana kanala vise pojedena i lanac stoji krivo pa s tim u vezi sek ne ide pravo,nos maca isto tako strada kada drvo (to se najcesce desava kada je stablo veceg precnika od duzine maca) ucipi i tako ga mehanicki osteti.Tako,s vremena na vreme,turpijom treba skinuti pucne na kanalima maca i smirglom na brusilici malo ocistiti
 
Hvala na odgovoru. Upravo me interesuje to kad mi drvo pritisne mač (uglavi ga - uštine) da li ga to oštećuje i kako se to pokaže u radu.
U planu je kupovina stilovke, dosta mi je bitno da piše, made in Germany umesto Meksiko i ostalo. Kad padne pazar stižu informacije

Ni to nije garancija kvaliteta, odnosno danas nema garancija nizašta. Takvo je vreme došlo.
 
Tako je,H 365 jednostavno ekstra testera za ulozen novac.Ja sam je licno samo probao,nisam radio sa njom,ali ta udobnost i snaga se odmah osete.Drug je dosta radio sa njom,a uporedo sa njim MS 361 i MS 290 i kaze da je H 365 daleko manji potrosac od njih.
Testera ce ostati do daljnjeg kod mene,jer je on moju pojebao pa da se sluzim dok mi nedosadi,iskreno meni se najvise svidja njena potrosnja i njen zvuk duplo bolji zvuk ima od stihla,amortizovanija je od mojih testera jedno 16 puta,i ekonomicnija,stvarno mi se svidela,u drvo ide kao da ima 6ks a ne 4,5 mogu da zamislim kako tek ide 372
 
H 365 je projektovana za 8000 kubika i za razliku od 372xp,dugotrajnije je jer se okrece nesto sporije i ima mnogo siri opseg snage,tako da mac od 45cm ,3/8 korakom i sa svojih 4,6ks ne oseca i kad je ceo u drvetu.Zajedno sa sa 362xp i 372xp testirana je u najtezim uslovima
chainsaw.gif
 
Kad smo vec kod testera da se ukljucim i ja u diskusiju,koliko su vam poznate DOLMAR testere konkretno 116,kad kazem poznate mislim na iskustvo u radu zanima me kako se pokazala ova testera,i na koju naj vise lici husvarnu ili still.
 
za mene najbolje testere na svetu su Husqvarna,Stihl,Dolmar,Oleo - Mac,Jonsered,to su ozbiljne i autenticne firme koje imaju nekolko klasa svojih proizvoda (hobi,polu-profi,profi...),tako da ne lice jedna na drugu (osim Husq / Jonsered).Razlog sto su Stihl testere najvise zastupčljene znamo (gasterbajteri) i Husqvarna (nekadasnji Tomosov ugovor sa njima),ali to nije razlog ne uzeti neku drugu od gore pomenutih.Mozda jedini razlog moze da bude blizina ovl.servisa i nabavka rez.delova i ) to je to.Konkrretno 116 je starija masina (poslednja proizvedena 1996),u klasi je profi modela (H 66,ili stihl 029)
 
Imam AL-KO 38/40 (2 ks, mač 35 cm) nekoliko godina, doneo mi je rođak iz Austrije. Dobro me služi, mada je slabo i koristim. Potrebna mi je jača testera za moje potrebe, imam dobru šumu, a možda bih išao i u uslužnu seču. Budžet za kupovinu testere je do 250 evra. Zapao mi je za oko Jonsered 820, samo 185 evra :

http://www.kupujemprodajem.com/Jonsered-820-8899599-oglas.htm?filter_id=267983

Kakva je situacija sa rezervnim delovima za Jonsered? Da li je možda bolje da dam malo više para i uzmem npr. Stihl 038 ili Husqvarna/Tomos 61?
 
Pocela je zima, zanima me kakvi su vasi saveti kako pripremiti motorne alate za zimu, na sta treba obratiti paznju i da li temperatura ispod nule lose utice na motorne alate...

- - - - - - - - - -


Odlicna testera, imao sam priliku da isecem par metara drva sa 359, svaka pohvala, testera veoma udobna za rad, ne zamara ruke, lagana.
 
Ja testeru detaljno očistim četkicom koju samo za to koristim jer nemam kompresor, zatim izvučem gorivo koliko mogu velikom špricom i upalim da potroši ono malo što ostane. Kad se ugasi izvučem i ulje (malo je neki od dihtunga oslabio pa da ne kaplje po polici).
Svjećicu očistim da slučajno nebi pravila probleme kad mašina zatreba, lanac naoštrim i popustim malo više nego što treba da se rastereti sistem i čini mi se da više ništa nije ostalo. :osmeh:

E da, neki naspu malu količinu ulja u cilindar, zavrnu svjećicu i naprazno potegnu uže par puta. Ja lično to nisam nikada radio, ali vjerovatno nije loše za mašine koje se sigurno neće koristiti godinu-dvije i više.
 
taj model jos ne ide za nase trziste ima ga u eu ,kod nas ima stariji model ms 260 ali se pravi u brazilu sto se meni licno ne svida,sad razmisljam o vecem modelu ms 361 koji ima kod nas a pravljen je u nemackoj sta znate o ms 361
 
ms 361 je naslednica odlicnih profi modela 034 i 036,ili gledano u konkurenciji to je H 365 i H 362xp,ali ipak par stotina grama laksa

- - - - - - - - - -

Imam AL-KO 38/40 (2 ks, mač 35 cm) nekoliko godina, doneo mi je rođak iz Austrije. Dobro me služi, mada je slabo i koristim. Potrebna mi je jača testera za moje potrebe, imam dobru šumu, a možda bih išao i u uslužnu seču. Budžet za kupovinu testere je do 250 evra. Zapao mi je za oko Jonsered 820, samo 185 evra :

http://www.kupujemprodajem.com/Jonsered-820-8899599-oglas.htm?filter_id=267983

Kakva je situacija sa rezervnim delovima za Jonsered? Da li je možda bolje da dam malo više para i uzmem npr. Stihl 038 ili Husqvarna/Tomos 61?
da kolega Tintoreti je 100% u pravu, H 359 bi bila idealna za taj posao,ova Jonserica je poprilicno vremesna i tesko bi se snasao za delove
 
Nazad
Vrh