Motorne testere

Slucajno ili ciljano sam se ponekad susretao sa projektantima Stihl-a(od kojih je jedan od najzasluznijih covek iz Hrvatske-koji sada ima agenciju za razvoj proizvoda u Zagrebu), i verovali ili ne najvecim delom je razvoj novih modela temeljen bas na iskustvima ljudi koji imaju prakticna iskustva iz eksploatacije njihovih masina.
Za razvoj najvece Stihlove testere(od 168cm3) pozvana su 60-tih godina dvojica vodecih drvoseca iz Oregona i proveli su u dva navrata po 3meseca u Vaiblingenu savetujuci inzenjere kako da dodju do optimalne masine. Svi troskovi(avionske karte itd) i dnevnice su im naravno placeni, a kuriozitet je da su i dobili po dve te prototipske testere kao poklon.
Danas, posle 50 godina je ispalo da su te testere ostale samo u porodicama tih drvoseca, cak i Stihl ih nema.
Hocu da kazem sledece: Mnogi ovde ne primecuju da je Mirko dosao do zakljucka svojim primerom(18 rezervoara za dan) ono sto je fabrika deklarisala-ista top tehnologija na svim testerama.
Tu tehnologiju neki Viliger ili druga PRC firma nemogu stici nikako, mogu je samo pokusati imitirati(bolje ili losije).
Usis, karburacija, razvod smese, optimizacija klipa i cilindra, materijali-legure su znanje koje se nemoze prekopirati jednostavnim precrtavanjem delova.
Iz tog razloga jos uvek ne postoji kineska testera koja je ni na 50% performansi originala.
I opet zakljucak do kog je covek dosao slobodno i razlozno razmisljajuci na osnovu cinjenica:
Sve Stihl i Husq testere su profi, samo su podeljene u klase po poslovima za koje su namenjene.
I jos nesto: Nevidim ni najmanji razlog da svako ko ima sta da kaze, nemoze to da kaze svojim licnim stilom(vredjanje ne dolazi u obzir jer je nekulturno).
 
Nego manite vi strica i vilager-partnera i 017 profi masincine, sta se dogadja sa ovim prevarantima sto zavaljuju ljude do 15.000 din za testere ::sramota:: Jel ih povatase ili ih jos jure?
:haha:
untitled.jpg


- - - - - - - - - -

evo jos jedan posteno prevaren.... ::sramota::

image.jpg

untitled.jpg
 
Ja ne verujem da ce ikad da ih pohvataju jer nema ko da ih hvata.Svi znate za one oglase "539,2005.1500e" i mene skoro jedan policajac ubedjuje da mogu stvarno da kupim 539 iz te godine za te pare.Znaci i policija nije u toku ili ih jednostavno ne interesuju te prevare.Jedino ovi prevareni ako mogu da se organizuju pa vansudski poravnaju racune sa prevarantima.
 
Juce cale doneo od jednog njegovog drugara Husqvarnu 365 special,danas sam radio sa njom sekao nesto zatim razrezivao,mogu vam reci da me je tesktera veoma prijatno iznenadila,dosta je amortizovanija od Stihl testera sa kojima ja radim,dosta je ekonomicnija (da nekazem duplo,al za trecinu sigurno)i sto mi se najvise svidja to je odziv na gas,tako je ostra na gasu da je to neverovatno,sve u svemu jako dobra testera...
 
kad sam sipao testerol primetio sam neka zrnca i ulje boje zemlje.klince se igralo i ver ubacio zemlju...kako da isperem rezervoar za ulje a nema 10 dana od kako sam zamenio uljnu pumpu i puza
 
Nije nista strasno. Najbolje isperi benzinom, uspi jedno 100ml, zatvori, promuckaj prospi. I tako jedno 3 puta. Ima da se sija.
Filter je na kraju usisne cevi tako da nema problema.
 
.Moja 026 ima vecinom metalne delove,providan rezervoar,regulaciju protoka ulja i ima kandzu za razliku od 170 i 180.Tvoja ako je plasticna mozda nije original.

Većinom metalni delovi, providan rezervoar ima i moja Ms 180. A sta je kandža?

.Ne zbog mene,nego zbog ljudi koji nemaju iskustva sa testerama ja te molim povedi malo racuna sta pises.:ppozdrav:

Pustite ljude da sami donose zaključke. A ne ono što se već pisalo: ''Ima ljudi koji prvi put dođu na ovaj forum, pa čitaju svašta što se ovde piše.'' Pa nek i čitaju i nek sami procene. To je njihova stvar. A ne da se neko diskredituje, na ovaj način, samo što ima drugačije mišljenje. Hajde da priča o nečemu što i nema veze sa motornim testerama, pa ajde, ali ovako....
 
Metalna kandza koja se montira na testeru pri dnu maca, kad rezes deblo da s' njom odupres.
Ja kad sam kupio MS180 pitao sam sto nema na njoj, u prodavnici su mi rekli da nije predvidjeno za slabije modele testera.
I da mogu da dokupim ali da rizikujem da mi ne priznaju garanciju,
 
Metalna kandza koja se montira na testeru pri dnu maca, kad rezes deblo da s' njom odupres.
Ja kad sam kupio MS180 pitao sam sto nema na njoj, u prodavnici su mi rekli da nije predvidjeno za slabije modele testera.
I da mogu da dokupim ali da rizikujem da mi ne priznaju garanciju,

"Kandza' ili zubi se mogu staviti na svaku pa i najmanju ms170 i ms180.
Koristi se ista za sve od 017/170 do 025/250 i mozete je kupiti u svakom Stihl predstavnistvu.
Trabaju vam naravno i dva vijka koje kupujete zajedno.
Kod mene je 192 isto dosla bez zuba pa sam ih naknadno ugradio da ne ostecujem rezervoar ulja u plasticne zube.
Neces izgubiti garanciju ako stavis zube.
 
Većinom metalni delovi, providan rezervoar ima i moja Ms 180. A sta je kandža?
Jel moze neka slicica te tvoje MS 180?Nije da ne verujem,nego drug godinama ima tu testericu i bukvalno je cela plasticna i rezervoar je od bele plastike pa se plasim da nije mozda uzeo neku kinesku kopiju.Za kandzu su ti vec rekli.H135 koja je u klasi MS 180 je ima standardno(postavljao sam slike).
Juce cale doneo od jednog njegovog drugara Husqvarnu 365 special,danas sam radio sa njom sekao nesto zatim razrezivao,mogu vam reci da me je tesktera veoma prijatno iznenadila,dosta je amortizovanija od Stihl testera sa kojima ja radim,dosta je ekonomicnija (da nekazem duplo,al za trecinu sigurno)i sto mi se najvise svidja to je odziv na gas,tako je ostra na gasu da je to neverovatno,sve u svemu jako dobra testera...
Tako je,H 365 jednostavno ekstra testera za ulozen novac.Ja sam je licno samo probao,nisam radio sa njom,ali ta udobnost i snaga se odmah osete.Drug je dosta radio sa njom,a uporedo sa njim MS 361 i MS 290 i kaze da je H 365 daleko manji potrosac od njih.
 
Kada bih nekako ugrabio tu Haski 365 eno je jos na snizenju, skakao bi u vis od srece i vikao jipiii... Nasao sam da je predstavljena 1997 godine zajedno sa Hus.372 testerom. Obe su izuzetno robusne i trajne a lake (6 kg). Policija i vatrogasci ih imaju (372) kao spasilacku opremu za raskrcivanje pri elementarnim nepogodama i ...itd. Vidim da ih ( Husqvarnu 372 i Jonsered 2070) ima Novosadsko Gradsko Zelenilo i ne gase ih osim po snegu (a otoplilo). Najnovije masine sada imaju Stihl, ali kada niko ne slusa, kazu da je stigla povoljnija ponuda na tender... videce koliko ce trajati.
 
E onda imam i tu kandžu, vidi se na prvoj slici.
Aco, postavljao sam već ove slike (vidi se šta sam sekao sa ovom malom testerom, drvo je bilo oboreno)

on1q.jpg


http://imageshack.com/a/img856/1484/on1q.jpg

ljp5.jpg

http://imageshack.com/a/img818/6622/ljp5.jpg

Evo i ovu sliku sam našao. Ako se otvore linkovi vide se slike u punoj veličini.



http://imageshack.us/a/img843/9782/6rbz.jpg

Narandžasti poklopac je plastični, čepovi, prekidači isto. Beli delovi su metalni, rukohvat, drška isto. Stara je 6, 7 godina, mač nije menjan.
Ne kažem, može da radi bez prestanka odlično ali bilo je i problemčića koje nisam očekivao za Stihl.(obično u vezi sa paljenjem). Ništa ozbiljno, posao od par minuta za mog majstora ali dovoljno da odloži radove i da me dobro iznervira u trenutku. :osmeh:
 
Ista takva je i moja ,i beli delovi su od plastike samo kvalitetnije nego poklopac budi siguran.
Kandza je isto plasticna a ima i metalna koja ne ide uz nju vec se dokupljuje i montira na plasticnu na kojima ima dve rupe za safove.
 
Nazad
Vrh