Motorne testere

Imam AL-KO 38/40 (2 ks, mač 35 cm) nekoliko godina, doneo mi je rođak iz Austrije. Dobro me služi, mada je slabo i koristim. Potrebna mi je jača testera za moje potrebe, imam dobru šumu, a možda bih išao i u uslužnu seču. Budžet za kupovinu testere je do 250 evra. Zapao mi je za oko Jonsered 820, samo 185 evra :

http://www.kupujemprodajem.com/Jonsered-820-8899599-oglas.htm?filter_id=267983

Kakva je situacija sa rezervnim delovima za Jonsered? Da li je možda bolje da dam malo više para i uzmem npr. Stihl 038 ili Husqvarna/Tomos 61?

Ako ces ici u usluznju secu, budzet od 250€ nije dovoljan.
Bilo bi dobro da imas neku laksu testeru za okresivanje i jaku i izdrzljivu za presecanje i obaranje(372 ili ms440/460/660).
Ali to vec nije ni blizu tvog budzeta..
 
gledao sam na sthilovom sajtu cena joj je oko 30000din i verovatno cu da je uzmem pred orezivanje a pored nje imam husqarnu i jednu kinesku
 
Mozda je dobra roba,ali ni jedna ozboljna testera..
po meni su ozbiljne,samo zavisi za koji posao,to sto ne spadaju u klasu profi modela nsta im ne umanjuje vrednost i kvalitet,029 je odlicna farmerska,023 bi bila idealna kao pomocna za potkresivanje,180 za orezivanje voca i dr.lakse poslove, testera044 je bas profesionalna i sa svojih 5,2 ks i 5,9kg prava sumska zver!
 
I to sto kazes,za nekoga je i ms 180 zver.Za ovu 044 lepo covek napisao da je kraljica sume.Nego sad videh H 272xp,kakva je to testera?Znam da je 372xp odlicna,a sa ovom se do sad nisam sretao.
 
ona je dosta slicna 372xp (371xp) ali ipak malo slabija,tj.imala je vecu kubikazu (72,2cm3),a nesto manju snagu (4,9ks),za razliku od 372xp od 70,7cm3 i sa 5,4ks,uglavnom se radila za americko trziste
 
Prava kraljica sume je 066, sve ostalo je dosta slabije. Ona bez problema tera maceve od 75-90cm.
MS460 joj je jaka konkurencija, ali je cesto i skuplja od nje.
Za mac do 50cm ne treba teza i jaca testera od 036(ako je podesena kako treba).
 
I to sto kazes,za nekoga je i ms 180 zver.Za ovu 044 lepo covek napisao da je kraljica sume.Nego sad videh H 272xp,kakva je to testera?Znam da je 372xp odlicna,a sa ovom se do sad nisam sretao.

Odlicna testera samo malo teza sa svoju kubikazu. I ima 5,2 ks. Ako je dobar lanac ide kao u sir mac od 50 pun rez nosi kao od sale. Treba je naci u dobrom stanju jer je poprilicno matora testera. Samim tim treba obratiti paznju koliko je izradjena i koji je cilindar, klip i td na njoj , original ili PRC
 
Hvala na iskrenim čestitkama. Kupljena je kod ovlašćenog prodavca i servisera, u NS. Danas smo je malo testirali, prvi utisci su pozitivni. Dvoumio sam se između nje i 135-ice, ali je 10 000 RSD koliko je 135-ica skuplja ipak po meni bilo previše.
 
evo i moje ergele..

img8934.jpg


- - - - - - - - - -

evo ovako

ili pogledaj http://www.husqvarna.com/rs/products/chainsaws/compare-chainsaws/
pilki.png
 
Nazad
Vrh