Motorne testere

:)

Gledao sam ja to nego me zanima unutra tehnički u čemu je razlika jer je velika razlika u ceni a slične karakteristike.
 
Bi Zeleni @,ne zezaj,i meni nije jasno zasto je ovolika razlika u ceni,jedino ostaje (pored neznatne vece snage,zabica za polopac i bocnog zatezaca lanca) to da se 236 u buducnosti vise ne radi pa se prodaje roba sa zaliha
 
Razlika je velika u brzini lanca.Prošlu zimu sam i ja bio u nabavi male huske pa sam isto kolebo između 236 i 135,na kraju sam kupio 135.Razlika u ceni je bila oko 60eur a nije mi žao,za obradu srušenog je super,lagana,brza i vrlo malo troši goriva.
6fa.gif
 
[TABLE="class: compare-table"]
[TR="class: techdata-row"]
[TD] 16,3 m/s 9 (H 236)[/TD]
[TD] 22,9 m/s (H 135)[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

tacno,ali 10 000 din. je mnogo za testere u klasi
 
kad sam u ovoj oblasti da pitam vgs30 kinez vilager trosi od kada je kupljen pa bar tri puta vise od ms180 koja mi je bas rentabilna,jel to normalno,mac je 38cm 32 zuba,orginal valbro karburator,pali uvek izuzetno dobro
 
Kad smo kupovali H 135 za dedu dobili smo objasnjenje od ovlascenog prodavca i servisera da je pored toga sto je H 135 savremenija i ima da kazem bolju opremu i karakteristike ona je kao polu profi.Kaze da je H 236 namenjena iskljucivo za radove na krovovima recimo ili vocnjacima,a H 135 kao i za upotrebu u sumi.Ja licno u to nesto ne verujem,ali deda dao pare pa sto da ne platimo 10000 skuplje.Inace mnogo mi se svidja njena brzina,kao osica.
 
mada nisi uzeo iste kubikaze i snagu vgs 30 ima 3,0 Ks, 50,1 cm3. ,a stihl ms 180 31,8 cm3; 1,5/2,0 kW/KS
 
imam i jednu i drugu pa uporedjujem,vgs koristim samo za debele trupce a stil za raskresavanje i za obaranje precnika do 25cm,bas mi je velika razlika,nisam napisao ima i plavog dima od prvog dana
 
kineza ne bih komentarisao,ali ovaj video i ne pokazuje neke zanimljivosti,jer su testere gradirane po jacini i samim tim vreme potrebno za sek pada.Mozda bi bilo zanimljivije da je uporedjivao testere u klasi razlicitih brendova,ovoj grupi testera nedostaju oleo-mac i jonsered
 
Ja imam jednu molbu. Jedan moj drugar ima motornu testeru SOLO 639 i crkla je pumpa za ulje ali je problem ne moze nigde da nadje rezevni deo da kupi,nisam se raspitivao zasto nema dali se ne proizvode ili nema ovde kod nas samo sam se setio pa eto da Vas pitam mozda neko ima da mu ne treba a hteo bi da proda ili zna odakle mozemo da narucimo.
 
Bi Zeleni @,ne zezaj,i meni nije jasno zasto je ovolika razlika u ceni,jedino ostaje (pored neznatne vece snage,zabica za polopac i bocnog zatezaca lanca) to da se 236 u buducnosti vise ne radi pa se prodaje roba sa zaliha
Ne kolega nisam zezao nikoga ni na kraj pameti mi nije bilo da nekoga uvredim ili zezam,lupio sam pa reko mozda je tacno,izvinjavam se :ppozdrav:
 
Ja imam jednu molbu. Jedan moj drugar ima motornu testeru SOLO 639 i crkla je pumpa za ulje ali je problem ne moze nigde da nadje rezevni deo da kupi,nisam se raspitivao zasto nema dali se ne proizvode ili nema ovde kod nas samo sam se setio pa eto da Vas pitam mozda neko ima da mu ne treba a hteo bi da proda ili zna odakle mozemo da narucimo.

Na tim manjim Solo masinama su izuzetno problematicne pumpe za ulje. Ja sam svojevremeno za Solo 633 nabavio iz Zagreba, imaju odlicno snabdeveno predstavnistvo.
Masine Solo su, inace, perfektnog kvaliteta.
 
Jel može 135 da se koristi za oko 10 m3 drva godišnje?
Moze taman za tu kolicinu,ona je u rangu sa stihl ms180,moj deda ima ms180 ja mu je dao novu,kod njega je za 2 godine izrezala da nekazem preko 70m drva,sto za lozenje sto srusene gradje(uglavnom cetinari) ne deblje od 30-max 40cm dobro ulje za mesavinu,uvek covek lancol sipa i gas nema greske..
 
Nazad
Vrh