Motorne testere

Sta bi bilo da si stis'o neku 84 ili 88 kad ti je jaka 29ka:osmeh:? Sve su to dobre masine, samo je stvar izbora. I normalno ko se cime zadovoljava. ::namigivanje::
Tintoreti, ja bih se zadovoljio sa jednom koja je 88-mo, ali se ona nešto nećka. Nije loše ni 84-to, ne kažem. Maaa, sve su mi odlične.... :osmeh:
 
Samo da je ostra i da nije mnogo teska
fuck.gif
:haha:
 
Naravno,imam,017(1999),026(2002),029(1996).Zasto?

- - - - - - - - - -

Zaboravio sam Alpinu P510(neznam koje je godiste) koja je zajednicka sa burazerom.Sad je u kvaru,nesto je zeza a nikao da ustanovimo,a i ne trudimo se:osmeh:
s5fip4.jpg
'Ja imam tu Alpinu P 510, kupio sam je novu u prodavnici, odlicna testera! Vidite samo da Vas slucajno ne zezuljka kabl za svecicu koji je prickinut izmedju dve polovine kucista (prednje i zadnje). Kuciste je kod ove testere metalno a kabl u procepu izmedju metalnih vibrirajucih ploca pa se natrlja i nakruni izolacija, onda preskace varnica na masu a nevidi se jer je sve sklopljeno da bi testera radila. Ja sam vec dva puta krpio izolaciju na kablu i sve promenicu ga sutra, samo jos ovo da odradim... Ma ima na njemu i izolir trake i termo buzira, jedva ga uglavim nazad u kuciste i samo bi da uradim jos ovo pa ovo... Stici cu!

- - - - - - - - - -

Jos da dobacim i da je uz nju fabricki isao mac (vodilica) 45 cm ali sam kasnije dokupio prvo 38 a zatim i 33 cm. Nekako mi se taj od 33 cm ne skida rado, samo za ciscenje. Alpina P 510 ima 51 ccm i 3,1 KS sto je najcesce i dosta, njena snaga dolazi iz vrlo rasnog motora. Kada sam je kupovao, prodavac mi je pokazao klip i cilindar za nju, trazio sam da vidim. To je vrlo kratkohodi sirok i vrlo plitak klip, bolcna do karike. Vrti kao Formula, trenutno i resko da se snaga oseti i u stomaku. To su ti nekadasnji trkacki motori kojima je samo malo obuzdana potrosnja i postignuta pouzdanost, zato se nesme gresiti sa mesavinom. Veoma mi se svidja, nekako je volim i kada me pitaju za prodaju, : jok mori bre.
 
Hvala ti puno za savet,moram i to pogledati,nisam nesto posebno zagledao,to je samo terano,testera koja je u kvalitetu cak po mom misljenju boljem od Stila i Huskvarne.Nije nova kupljena(ali je bila kao nova kad je uzeta,nije radila) pa bi me bas zanimalo koje je godiste,kako to saznati.Takodje nece biti za prodaju,zilet koji se ne prodaje:osmeh:
 
Cim vidim Alpinu "najezim se" - to je najgora testera na svetu, gore nema. Imao sam "prof 45", sa novim lancem i generalnom(it.delovi) prodao sam je za 2000 dinara. Nova nije htela da pali, posle generalne takodje, totalno djubre.
 
E tu postoji ta razlika,oni imaju bas profesinalnu testeru to je 460 i 510 i imaju neprofesionalnu koje su bas jeftinije.Kod stila je drugacije,kod njih je skoro sve profesionalno.
Tvoja 45-ca je bas matora i pokazala se kao odlicna testera,imao moj komsija,ali odradila svoje.

Evo prave punede Alpine,sve ostalo je hobi niskobudzetni alat.
http://alpinachainsaws.co.uk/chainsaws.htm

- - - - - - - - - -

Jedan primerak sa normalnom velicinom:osmeh:ali maca,ma ko secer(ili se uz nju dobija secer)
rkn3gy.jpg
 
Hvala ti puno za savet,moram i to pogledati,nisam nesto posebno zagledao,to je samo terano,testera koja je u kvalitetu cak po mom misljenju boljem od Stila i Huskvarne.Nije nova kupljena(ali je bila kao nova kad je uzeta,nije radila) pa bi me bas zanimalo koje je godiste,kako to saznati.Takodje nece biti za prodaju,zilet koji se ne prodaje:osmeh:
Ma zaista je Alpina dobra masina, nigde zamerke kada sam je kupio svi delovi su klasa. Moja je jos sa crnim rukohvatom, ko curica je lepa. Godiste ima na nalepnici sa serijskim brojem a ako te nalepnice nema, onda na svim plastikama iznutra ima utisnut zig sa godistem tog dela. Ako ima vise godista na raznim plastikama, onda treba racunati poslednje ili najcesce utisnuto godise jer je moguce da su neke imali duze u magacinu pre sklapanja. Nisam sada pri testeri da procitam koje je godiste. A ova Plavujka sa slike je ocigledno univerzalni Kineski model za lepljenje etiketa po volji prodavca. Lici mi na secerlemu, prvo, moze da sece i metrira secernu trsku..., drugo, gazda dobije dijabetis od srece sa njom!?
 
Poslednja izmena:
stvarno kad vidim amortizere na njoj i oklop isti kinez .ma daj boze da nije i njihova fabrika u kini. skoro da nema fabrike koja u kini neradi sve
 
Danas bio u stihl servisu da vidim da kupim nov karburator za moju 017 ali nema,ustvari ne postoji vise da se kupi takav,samo za MS 170,MS180 Zama China.Sad nesto moram da trazim i da budzim.Usput kad sam vec bio malo smo porazgovarali,vidim popravljaju neku viladzerku i pitao sam za kvarove,kazu ista ali ista i identicna masina je u Villageru i svim ostalim kineskim testerama,znaci u detalj.Kazu kako koja kao i sve danas,ni stil vise nije kao nekad,sve je u losijem kvalitetu i kinesko,bas su radili jednu novu Huskvarnu staru par godina,sve se kvari:osmeh:

Inace karburator za MS 170-180 je 5650 din ili oko 50 eura.Mnogo!!
Danas popravio 017,nosio u servis da mi urade karburator,cackali proverili i rekli mi da ga bacim jer je gotov,nema popravke,naravno nov je kao sto sam napisao 5650 din plus morao bih i usisni plasticni deo da menjam.Ja lepo razmisljao sta da radim,50 eura sam cvrsto odlucio da nedam,otiso i kupio set za servis Walbro karburatora za 017 i sve promenuo,membrane,dihtunge,iglicu i oprugu i testera proradila odmah,radi kao sat.Prosao sam sa 800 din,naravno nastavljam i dalje sam da popravljam kad zatreba,servis cu i dalje zaobilaziti kao i do sad.
 
Danas se uverio u popularnost Husqvarna testera.:osmeh:
Gledam dva pandura,odnosno jedan od njih nosi neku testeru da ostavi u magacin.Odmah uocim Husqvarna,ali ne vidim koji model.Pridjem,pogledam,372XP,mac veci od 50cm,ko lutka.Pitam jel su je zaplenili od nekoga,a pandur ce ponosito "ma nasa sluzbena".:haha:Pa mi nije posle jasno sta ce njima,ali kad je oni koriste valjda je dobra.
 
E svasta cu da cujem sad.. Pa sta ce Pandurima testera i to toliko velika?? Valjda da spreme ogrev za zimu??? :haha:
 
Stric me ubi u mali mozak:osmeh:hoce testeru ali nezna ni sam koju,nesto oko 100 eura ali novo kad bi moglo,zapeo za Partner 340s a meni rekose u servisu da je malo problem za Partner delove.Ja ga ubedjujem da uzme neku stilovku polovnu 17 ili 18-ku za te pare ali tesko on to moze da ukapira.Jel ima jos neka nova testera da se kupi za 110 eura a da je kakav takav brend(marka)??

Kineske pijacne ne dolaze u obzir,naravno tu spada i Villager.
 
Jel kod tebe 340 S,kao sa slike
Kvarovi,sta te sve mucilo i koliko je kod tebe,jesi li je kupio novu?

- - - - - - - - - -

2e3vog1.jpg
 
nisam je uzeo novu, polovna je bila menjao sam lezajeve na radilici, kariku, osvezen malo motor, uzeo mi covek u brusu 35 eura(radi 15 min i onda se ugasi i nema sanse da je upalis dok se ne oladi) posle toga radila je super, kod mene je oko 2 god, inace radio lepo sada, ne moze veca drva da seces sa njom, u proseku do 20cm, i to kad se dobro zagreje sve pusi iz lanca kao sda pali piljevinu, a brat ima stihl ms 290 radi bez premca u koje god hoces drvo. ova je vise za vocarstvo. a da i oprugu za kocnicu nigde nisam mogao da nadjem, i problem kako mi je majstor rekao da svaka partnerka trosi malo vise ulja za lanac, nema stelovanje vec fix protok koji nije bas dobro regulisan u odnosu na benzin
 
Nazad
Vrh