Motorne testere

Ljudi retko obrate paznju na te detalje i onaj ko nije video originalni model tesko moze prepoznati da je rec o falsifikatu.Ja sam imao priliku da vidim kako izgleda original 381i iskreno receno uopste nisam posumnjao da je ovo falsifikat.Kutija i pribor su me zavarali ai prica komsije koji je testeru kupio preko oglasa sa recima da taj sto mu je prodao testeru prodaje i lance, maceve i neke busilice i dosta alata koji je iz Nemacke.Testera je satrije koncepcije pa sam pomislio da ce biti i trajnija u odnosu na ove novije modele koji su sve komplikovaniji.Naravno originalni model je sigurno takav ali ovo cudo se pokazalo kao tesko smece.
 
I ja se slažem da je ovo najbolji falsifikat što sam dosad vidio, a ova od tvog komšije se vjerojatno raspala zbog toga jer za nju treba 4% ulja dok kod originala ide 2% a kako je ta naljepnica skinuta on je vjerojatno koristio 2% ulja i to ju je rasturilo. Zanimljivo da ni u njemačkoj ali ni kod mene u HR nema tog modela u ponudi kod ovlaštenog trgovca. Neznam zbog čega stihl ali i husqvarna (jer se te dvije firme najviše kopiraju) ne stave na web stranicama mogučnost provjere po serijskom broju. Na taj način se ne bi iskorijenila prodaja falsifikata ali bi se barem smanjio broj prevarenih kupaca.


ja sam prije neku godinu imao slučaj sa makita brusilicom koju sam htio registrirati na webu (registracija mi produžuje garantni rok na dvije godine) ali mi je izbacilo da to nije točan ser. broj i nakon konzultacija s ovlaštenim zastupnikom došao dao zaključka da se radi o falsifikatu, odnio sam je trgovinu u kojoj je kupljena i dobio sam drugu originalnu ali je taj trgovac ubrzo ostao bez licence za ovlaštenog makita trgovca jer je prodavao originale koje je uzimao od ovlaštenog zastupnika i falsifikate čiji je taj trgovački lanac bio direktni uvoznik a ne ovlašteni zastupnik za makitu i to je bila jedina razlika koju je kupac mogao uočiti (osim serijskog broja) .
 
Ja bolju kopiju do sad nisam video.Da mi je neko pokazao reko bi da je prava,ne bi znaci nista posumljao.Razlika se uocava tek kad se poredi direktno kopija sa originalom,kao na onoj slici.
 
pa bilo je krajnje vreme da se nesto uradi sa poboljsanjem prevara,one kineske sthlke i husqvarne su totalno ogoljenje,a ovo je bogami ozbiljan posao...zato smo ovde da ukazujemo ljudima da vode racuna,jer ostaju i bez para i masine.Uzgred,moja husqa 351 otisla juce za 280e,trazio sam 300,ali izgleda da je ovo realna cena.
 
I ja se slažem da je ovo najbolji falsifikat što sam dosad vidio, a ova od tvog komšije se vjerojatno raspala zbog toga jer za nju treba 4% ulja dok kod originala ide 2% a kako je ta naljepnica skinuta on je vjerojatno koristio 2% ulja i to ju je rasturilo. .

Ulje je bilo XP huskvarna i stavjeno je 4% ja sam mu dao ulje ali avaj nista nije moglo pomoci jer je materijal od kog je napravljena los i nekvalitetan.Osetio sam u ruci da ima neuobicajene vibracije drugog dana kad sam mu naostrio lanac.Nekako mi je bio cudan njen rad i nisam mogao da mu podesim pravilan ler jer se stalno zaletala.Ispocetka je radila iole solidno ali kako je vreme prolazilo i sto se vise grejala sve je vise imala te zalete.Na punom gasu vibracije bi gotovo nestale ali se u prelaznom rezimu bukvalno stresla .Zvao je telefonom prevaranta danas od kog je kupio tu testeru ali je taj broj van funkcije.Pronasao je konacno njegov drugi broj ali se taj pravi blesav i tvrdi da ga ne poznaje.
Sve u svemu bacio je 350 evra.
 
Testeru je kupio preko oglasa a dogovor je bio da se nadju na Vidikovcu ispred nekog lokala gde ga je sacekao taj covek.Nije bio kod njega kuci tu je dosao i vec ga je cekao taj covek sa automobilom zrenjaninskih tablica i izneo mu testeru upalio je navodno je bio u zurbi dao mu je kutiju pribor a ovaj njemu novac.Bog zna da li je taj uopste iz Beograda
 
Eh nisam je kupio ja nego moj komsija koji je zadnji cent dao za tu testeru , mada ideja je vrlo primenljiva jer cenim da ta varalica ima toga jos pa ne bi bilo zgoreg da mu se rebarca prebroje cisto da shvati da se od prevare ne moze ziveti ( bez bola i batina)
 
Ako je testeru uzeo od ovog prodavca http://www.kupujemprodajem.com/stih...ginalna--3864837-oglas.htm?filter_id=15271547
To su dva prevaranta u pitanju. Tata prevarant i sin prevarant. Zive u zarkovu kod doma zdravlja a mozes ih naci svake nedelje u pancevu na buvljaku. Ne na kineskom buvljaku nego na onom divljem 1 km vise policijske stanice. Prodaje kopije testera. maceva i lanaca ali sve je zapakovano u original pakovanje.
 
Ja sam deki reagovao i postavio tu ocenu a ujedno sam ga i prijavio jer samo pricamo a niko ne reaguje pa sam morao javili su mi se sa Kupujem prodajem i rekli su da ce u najbrzem roku reagovati,a vec sam negde naveo da sam zvao tog tipa i rekao mi je na moju opasku da ovde takva testera kosta nepunih 800 evrica da kao u Srbiji deru sa provizijama
procitajte i ocenu koju je dobio

- - - - - - - - - -

A nije mi jasno one vodilice izgledaju kao original istu takvu rolomatic e sam ja uzeo nedavno u ovlastenom servisu za nekih 30eu
 
prvo bravo za prijavu,a sto se maca tice ili je i on dosta dobra kopija,ili je original,jer zasto ne dati i tih 30e da je sve kao original,a ona cela kosta 50e,cista zarada 300 komada
 
Pravac padanja stabla; kad obaras u kom polozaju treba da stoji testera kad obaras stablo , to imas i na Husqvarni.:ppozdrav:
28af5273.jpg
IMGP7033.JPG
 
Ja sam deki reagovao i postavio tu ocenu a ujedno sam ga i prijavio jer samo pricamo a niko ne reaguje pa sam morao javili su mi se sa Kupujem prodajem i rekli su da ce u najbrzem roku reagovati,a vec sam negde naveo da sam zvao tog tipa i rekao mi je na moju opasku da ovde takva testera kosta nepunih 800 evrica da kao u Srbiji deru sa provizijama

- - - - - - - - - -

A nije mi jasno one vodilice izgledaju kao original istu takvu rolomatic e sam ja uzeo nedavno u ovlastenom servisu za nekih 30eu

Mac sa slike jeste original ali kada se nadjes sa njim on ti donosi zapakovanu kopiju u original pakovanje. Verovatno je uzeo jedan original u stihl radnji pa njega slika i postavlja na net. Isli smo nas par sa posla da uzmemo svako za sebe po mac ali smo mu rekli da nije original na sta je on rekao da ne zna jer su to macevi od njegovog tate. :haha:
 
Nazad
Vrh