Motorne testere

Podmazivanje je bilo odlicno pre toga,kao sto rekoh,montirana nova pumpa i stvarno je lepo podmazivala.

A koliko je isekla pre dok ja nisam bio vlasnik stvarno ne znam,donesena iz Nemacke (navodno),odmah u startu crkla elektronika,dok je bilo toplije kolko tolko je podmazivala lanac,da bi ubrzo i to polako prestalo,pa zamenih i pumpu,testera od odlicne,ispade teska prevara,al jbg kad sam zurio da uzmem tako se ispostavilo.
Ja konkretno sa njom od letos sam iseko negde oko 50 kubika i plus jos nesto granja,inace meni se svidja kako radi-mislim na performanse i tezinu,a od zamene pumpe nije isekla ni 10 kubika.
 
ocito da je kod 029 podmazivanje boljka,mada ujak je kupio novu pre par godina i sve je ok,prosle godine sam mu spremao drva jer je vec poprilicno ostareo,i kad sipam benzin u rez.za ulje ne ostane skoro nista.On sa njom skoro i ne radi i izgleda kao nova,e sad mozda se problem kasnije javi ,ne znam.Inace sam probao moju H365 i mogi vam reci da sam prezadovoljan...puca od snage :ppozdrav:
 
Deki jesil je razradio

- - - - - - - - - -

Ja na mojoj 038-mici sthil nisam pipao 15 god nista osim lanca i maca inace svaki dan secem bar 5 kubika i zimi i leti
 
Pa znas kako aco nema veze koja je testera u pitanju ako je nova svaka se isto razradjuje,ako hoces pravilno da je razradis nemoj slusati komentare da je pustis da radi na leru ili u mestu dok ne potrosi rezervoar ili dva mesavine,dakle sipas mesavinu upalis i naj idealnije je da jedno 4-6 sati radi pod nekim malim gasom bez opterecenja znaci u prazno ali uvek da vrti ne na leru !!!!nemoras to odjednom izvesti ,recimo pola sata pa ugasis pa posle opet i tako dok nenapravis navedenu satnicu,posle 6 casova takvog rada,opet 4-6 sati je teras u drvo ali tanja drva i meksa sa mali opterecenjem ne pun gas i kada to odradis spremna je za rad jeste dosadno ali ako je ovako razradis i posle sipas propisano i kvalitetno mazivo kako za mesavinu tako i za lanac trajaceeeeee,vec sam ranije naveo da ja moju 038-cu nisam dirao vec petnaestak godina osim lanca i maca sto je potrosni materijal a nasekla se bozeeee moj
Sta kazu u upustvu za H 365,kako i koliko se razradjuje?
 
u knjizici ne pise nista,to praktikujem sa svim novim masinama,a nove testere su kod mene 10-ak godina pa idu na udaju,dodam nesto para pa kupim drugu,naravno pazarim i nesto polovno i relativno dobro kad naidje.
 
dali neko ima novu husvarnu ja imam staru husvarnu koja je isekla metre i metre drva pa me interesuje dal je bolja nova husvarna ili nova stihl
 
moja husvarna ova ima 20 god uzeo je moj deda ona je isekla metre i metre i nista veliko se na njoj nije pokvarilo motor nikad otvoren nije
 
po meni je husqa bolja,da sada sam kupio dve nove husqvarne (351 i 365) i jednu stihlku (026) i 3 polovne,McCulloch 310,stihl 023 i stihl ms 260,sveukupni utisak da je husqvarna malo ispred stihla,mada i stihl profi modeli su usamom vrhu,ove manje su igracke

- - - - - - - - - -

iksi @
koja je husqa u pitanju?
 
Dobra je i jedna i druga mada sam ja uvek pristalica da uzmes pristojnu staru profesionalnu nego novu nebitno je da li ces husqvarnu ili sthil ili oleo-mac ili recimo jonsered ja sad planiram da uzimam jos jednu testeru i necu sigurno uzimati novu neko pucam na ms 640 sthil po mom misljenju testera je najbolja koja je ikada napravljena
 
najgore je kad ti se testera pokvari u sumi pa neznas kuces ja sam jednom radio usluzno ja sam im samo izvlacio drva ljudi imaju profesionalnu testeru oni obalili 2-3 drveta i ona se pokvari
 
Pa tu si druze upravu ali bas zato ja secem usluzno drva za ogrev Kikinda ima 60000 stanovnika a zadnjih godina 80% LJUDI PRESLI NA CVRSTO GORIVO tako da ima posla sindikata i penzionera puno a imam i stovariste ovde donosi mi jedan drva iz novog pazara tako da sada vec moram uzeti jos jednu a kako stvari stoje i dve testere pa bar na tri strane da secem
Jel ti imas stovariste ogrevnog drveta ili?Dosta je to za nedelju dana s obzirom da kod vas nema suma.
 
Nazad
Vrh