Motorne testere

Pa tu si druze upravu ali bas zato ja secem usluzno drva za ogrev Kikinda ima 60000 stanovnika a zadnjih godina 80% LJUDI PRESLI NA CVRSTO GORIVO tako da ima posla sindikata i penzionera puno a imam i stovariste ovde donosi mi jedan drva iz novog pazara tako da sada vec moram uzeti jos jednu a kako stvari stoje i dve testere pa bar na tri strane da secem
jel sva drva izvlacis sa vladimircem
 
Tako da ,dade mi ideju eto prilike za saradnju i poziv svima ako neko ima drva mozemo da radimo ja imam stovariste pa ako ima zainteresovanih neka se jave
 
Ma ne Iksi nema ovde izvlacenja i ako ga bude to je jako jako retko sve je dostupno i prolazno drva kada bude ze obaranje na licu mesta se na metar iseku i traktorom kojim god ....pridjes i napred utovar sve je ovde u ravnici mnogo lako oko drva

- - - - - - - - - -

Pa preracunaj se ovde su drva 4500 hiljade prostorni metar
da si mi malo blize pa bi moglo
 
Reggacci koliko placas drva koja ti stizu iz unutrasnjosti?Ja imam neki biznis plan sto se toga tice,ali mi najvise fali lova za dobar kamion.
 
neisplati se raditi drva na malo pogotovu ne kad prodajes ljudima po 5do10mdrva ja sam jedva prodavao drva po 33e
 
iksi negde ne moze ni toliko,ja bi sa tom cenom nakrivio kapu.A dali prodajes po 5 ili 10 ili 20 metara isto ti dodje,bitno je na kraju sezone koliki ti je zbir.
 
Pa kako bre ti to radis,jos malo pa bi bio u minusu.Nisi valjda onaj tip drvoseca sto nose torte i pecu prasice kad odu u sumu i za ceo dan izbace 10 metra drva.:osmeh:
 
nije brate nego ja imam jedan traktor i motam nekad da platim jos jedan traktor i radnici
 
Pa dobro ako placas,ali ne znam zasto moras za tako malu kolicinu.
Svaki dan po 5m da spremas i za 6 dana eto 30m,sa jednim traktorom i bez radnika.
Koju motorku bese imas?
 
pa ovde kada radim za sindikat treba samo za penzionere 800 metara a ima dva udruzenja pa svaki po 800 znaci treba drva puno pa livnicari pa toza itd itd gde su ovako privatno ......bez slepera nevredi ali mislim da se isplati i platiti prevoz ovaj Saban kada donosi donosi u turu po dva slepera i jedan manji kamion oko 60 metara u zadnje vreme ja popisem i on samo dotera na sigurno i direktno zbaci sa kamiona njemu njegovo meni moje i idemo dalje ja onda idem i secem
 
Juce sam imao priliku da kod komsije rasklopim Stihl MS 381 koju je kupio u Beogradu preko oglasa a koja se raspala posle posecenih 15 kubika.
Dakle u pitanju je falsifikat ali ne obican nego perfektan.Dakle kutija i pribor sve perfektno odradjeno svi znaci i oznake do perfekcije i u originalu su odstampani i testera takodje sve na njoj u originalu ima sve zigove nalepnice .Mac i lanac su original Stihl cepovi za ulje i gorivo takodje sve ima zig Stihl ali kad smo je rasklopili masinu unutra je katastrofa sve se poderalo i nije ni prici originalu.Lezaji nemaju nikakve oznake sve je jadno i bedno ali se to ne vidi dok se ne rasklopi .Originalna testera se pravi u Brazilu sto i na ovoj pise ali sam primetio d aje razlika u duzini maca jer originalna nosi mac od 45 a na ovoj je bio 50 mada ni to nije problem da prepredenjaci napakuju i takav stihlov mac.Eto samo da znate da se i to radi.Inace cena te testere u radnjama je 73.644.00 dinara a te falsifikovane testere neki covek preko oglasa u Beogradu prodaje po 350 evra.Obratite paznju da i vas ne izvaraju.Ovakav falsifikat prvi put vidim da je do detalja odradjen.Ima ih i po E bay-u da se kupe i tamo su takodje u ponudi te testere uz hvalospev da su sastavljene od kvalitetnih delova.Nema kraja prevarantima i njihovim marifetlucima.
 
Mozes li ubaciti par slika da clanovi znaju o kakvoj prevari je rec na sta treba da obrate paznju?
Znam da se prave u nemackoj -1 americi-2 , kini-4, japanu-6, brazilu-3 i ~drugim zemljama -9 njih treba izbegavati~ sve to mozes znati po seriskom broju gde je napravljena.

Edit:

Postoji kopija o kojoj prica clan i na sajtu stihla - http://www.stihl.co.za/stihl-md-issues-warning-on-fakes.aspx
Evo originala, a evo i kopije obratite paznju

STIHL_Fake_013_rdax_90.jpg


Evo je kopija i u oglasim kod nas, ima razlike u poklopcu startera na kopiji nema ova ispravna crna linija i nadpis se vidi da je manji i nekvalitetno odstampan, pa guma na rucki je drugacija nego na originalu ima i jos dosta stvari
http://www.kupujemprodajem.com/stih...iginalna--3864837-oglas.htm?filter_id=5822188
 
Poslednja izmena:
E bas takva je testera u pitanju samo sto ima ispisano stihl MS 381 i stavljen je originalni stihl mac i lanac na nju.Ima sve stihl zigove po deklovima i na cilindru .Dakle cepovi za ulje i benzin su originalni.Skinuta je nalepnica za smesu 25:1 dodata je nalepnica "Made in Brazil" i sa zadnje strane ima ona sarena nalepnica koju imaju i originalne testere .Kutija je 100% original Dakle na oko sve je regularno osoba koja ih prodaje govori da ih je donela iz Nemacke.Testera je odmah zvucala cudno i nekako nije mi se svideo njen rad ali covek je uzeo za svoje licne potrebe napravio je mesavinu i potrosio je dva rezervoara na razradu pa je tek onda uzeo da sece ogrev.Isekao je prvog dana pet kubika vrbe drugog dana jos toliko i treceg dana kad je bio pri kraju posla testera se bukvalno raspala u rukama.Klipnjaca je probila dekl radilica je pukla i magnet je otpao sa radilice i otkinuo bocni dekl.Sva sreca pa coveka nije udarilo nista od delova kojih je bilo na sve strane.Do sad nisam video ovako vizuelno dobro odradjen falsifikat.Unutra je katastrofa, radilica se razletela klip se slepio za stublinu karburator je neka krntija koja ne vredi nista , elektronika joj je bedno zalivena u neku ocajnu plastiku magnet je nakalemljen sa nekim lepkom za ventilator i uopste ne stoji dobro , dakle sklepano je sve , ma uzas zivi.Eto cime se sve ljudi sluze da bi se docepali novca po svaku cenu.
Pored ovog modela postoji jos nekoliko koje su istovetno iskopirali, dakle ne kupujte te testere jer ne vrede ama bas nista a cena je upola originala.
 
Ma znam zvao sam tog tipa ,kao u nemackoj je povoljno ovde uzimaju veliku proviziju ,pa kako mislite nekupuj pa valjda prvo ode da je vidi nemoze on meni uvaliti ja kad bi je uzeo zaklao bih je odma ako nevalja, ali u pravu ste ima ljudi koji se nikada nisu susretali sa motorkom tako da oprez nije na odmet,a bas nedavno ja cistim 038-micu i pripremam se da idem da nekoj babi spremim drva za ogrev kad jedan rumun ide ulicom i prodaje Sthil i ja onako iz dvorista vicem netreba i ajde bas da ga ispreskacem zovnem ga unutra i kazem posto,pitam ja.. on kaze 150eu ja mu kazam da mu ja takve kineske nadjem za 30eukomd i kazem da mi je da evo odma sipam benzin i da me pusti da secem 10min ako izdrzi dacu mu 300eu pobeze rumun ko mutav
 
Ova kopija Stihl-a je do sad najbolje uradjena po pitanju spoljnih delova.Toliko su isli u detalje da je svaki zig iskopiran pa i oznaka na cilindru koja je odlivena.Da bi prevara prosla taj iz Beograda sto je prodaje je stavio originalni mac i lanac kao i cepove od goriva i ulja koji su Stihl original.Model 381 koji je original se zaista pravi u Brazilu.Ova kopija bi lako prosla test da je upalis i odradis sa njom svaki posao u trenutku kupovine ali je poenta da nije trajna dakle raspasce se u neko dogledno vreme .Dakle koliko vidim i ove stvari na prethodnoj slici kao sto je linija na deklu i ta rucka se moze zameniti i detekcija falsifikata bi bila mnogo teza.Generalno gledano sve ce vise biti falsifikata a razotkrivanje ce biti sve teze.
 
Ih pa nasla bi se razlika sigurno nemoguce da su sve iskopirali do savrsenstva. Poklopac se skine i sve se vidi a verujem da unutra ima dosta razlika od originala kad ih toliko ima spolja. Pa samo rucka kod gasa je deblja na kopiji nego na originalu iste su samo na prvi pogled a daleko je najbolja kopija do sada.
 
Nazad
Vrh