Motorne testere

e bas zato ne kupujem nista polovno! ljudi su postali stoka, samo gledaju kako da zajebu, vise niko nista ne prodaje ako valja, samo ako mu je pred crkavanje,, napakuju da radi jos neko vreme i aj u oglas!!!:sta:
 
juce odnesem onu moju stihl 026 u servis da vide gde je problem o vezi slabijeg podmazivanja lanca,pa ako je do pumpe da je zamene,i pricam coveku kako mi je receno da joj je uradjena generalna sa original delovima itd.a on ce ,sad ce odma da vidimo.skine deklu odozgo kaze cilindar nov i jeste stihl original,onda skine auspuh kad ono klip stari i jos sa ostecenjima po njemu,kaze verovatno samo karike promenjene.e al me zajebase za sve pare.e sad pitam ga dal da zamenimo i klip sa karikama,a on kaze da se to neradi nego da teram dok ide ,a kad stane onda da menjam.dal neko ima iskustva po tom pitanju i sta bi vi radili?

Čista glupost da se to ne radi. Da li bi taj bacio auto ili neku veću mašinu kad oslabi motor? Popravlja se sve dok je isplativo popravljati. Ako je cilindar dobar ubaci klip i karike i ako valja ostalo na testeri isećiće opet koju stotinu kubika. Možda je mislio da su ta oštećenja na klipu sitna a dobre (verovatno nove, čim je i cilindar nov) karike i u tom slučaju ne treba da se dira. Valjda ga nisi dobro razumeo. Kako radi testera nevezano za podmazivanje lanca, kako pali i ima li snage da seče gledajući po njenoj veličini i propisanoj snazi motora? Ako je ok sredi podmazivanje lanca i seci drva nemoj komplikovati stvari. Dobro ulje po preporučenom odnosu i piči. A ako su duboke te parotine sa strane klipa (onda ni nove karike neće baš dugo izdržati, počeće da propustaju pored, onda se i cilindar ubrzano haba) menjaj klip proveri karike i dal nema lufta u radilici (ležajevi semerinzi) i opet dobro. Ne baca se testera zbog klipa. Ako ćeš da baciš pokloni meni, još ću te i častiti ::novac::
 
e ovako poslusaj me ili sacekaj jos koji savet ali mislim da je ovaj moj sasvim ispravan...ako je cilindar dobar onda kupi nov klip i karike nekih 20-30e pravi mahle-ov jer ako je cilindar dobar a klip ima rez ili kako ga ja zovem (ris) nece ti nista pomoci jer sjeban klip ce sjebati dobar cilindar i obrnuto sjeban cilindar ce sjebati dobar klip tako da ti to sve govori i kad budes menjao popazi na onu bolcnu sto drzi klip i na osigurac bolcne jer drugu se otkacio osigurac i zadero cinindar...pozdrav mislim da bi ovako bilo naj bezbolnije jer ako sjebe cilindar ispod 80-90 cak i 100e neces proci...ako ima neko da me ispravi slobodno.:ppozdrav:
 
Vulkan nisi me razumeo nije rekao da je bacim(menjam) kad stane ,nego da secem dok radi a onda da zamenim klip i karike.a i rekao je da je original klip i karike oko 50e.i necu ja licno,nista da menjam ona je u stihl servisu i tamo ce da se radi.sto se same testere tice isekla je 3 kubika bukve pali dobro i hladna i vruca,ali mi se cini da kad hvata celom duzinom maca(37)kao da nema snage,nekako kao da uspori.
 
Pa valjda sam malo bukvalnije shvatio "to se ne radi" pa onda ignorisi to sto sam rekao za bacanje a ostalo vazi i dalje a potvrdio je to i Bi Zeleni i pojasnio na drugi nacin i skrenuo paznju na jos jednu sitnicu koja moze da napravi veliku stetu. A rezanje debelog stabla gde ide pun mac hoce da gusi i jace testere. Da ne trazim sad po netu 026tica je mislim od slabijih testera za sitnija drva i kresanje grana i gradje. Moze i poneko debelo ali sa osecajem i sluhom i malo da odane izmedju rezova da ohladi cilindar. Ja radim za sebe sa hus 137 (kupio pre oko 6 god i remontovao prosle, dosta i toliko kad secem i suv bagren i brest) i nikako da odvojim 200-250 evra za neku polovnjacu Stil ili hus od 3,5-4 konja pa bih njom kad obaram nesto deblje. Ima ih u Sapcu sto donose od preko. Skoro sam video jednu 026 kao nova cenio 130 evra ali mi ona ne znaci bar 028 ili neku mrcinu 038. Teske ali pada brzo ispred njih. Koliko si ti tu platio (kad "su te odrali za sve pare")?
 
Pa valjda sam malo bukvalnije shvatio "to se ne radi" pa onda ignorisi to sto sam rekao za bacanje a ostalo vazi i dalje a potvrdio je to i Bi Zeleni i pojasnio na drugi nacin i skrenuo paznju na jos jednu sitnicu koja moze da napravi veliku stetu. A rezanje debelog stabla gde ide pun mac hoce da gusi i jace testere. Da ne trazim sad po netu 026tica je mislim od slabijih testera za sitnija drva i kresanje grana i gradje. Moze i poneko debelo ali sa osecajem i sluhom i malo da odane izmedju rezova da ohladi cilindar. Ja radim za sebe sa hus 137 (kupio pre oko 6 god i remontovao prosle, dosta i toliko kad secem i suv bagren i brest) i nikako da odvojim 200-250 evra za neku polovnjacu Stil ili hus od 3,5-4 konja pa bih njom kad obaram nesto deblje. Ima ih u Sapcu sto donose od preko. Skoro sam video jednu 026 kao nova cenio 130 evra ali mi ona ne znaci bar 028 ili neku mrcinu 038. Teske ali pada brzo ispred njih. Koliko si ti tu platio (kad "su te odrali za sve pare")?

druze 028 ti je ista testera kao 026 tacnije 028 se proizvodila do 1993 dok je nije pregazila 026 kao naj prodavaniji model tako da ti je svejedno koju da uzmes a za 038 ti je druga prica imam je ja licno samo reci hvale za nju nema debelog drveta tako da ako je uzmes neces pogresiti...:ppozdrav:
 
vulkan - 026 nije od slabijih testera za kresanje grana bar ja tako mislim,ima 3,5ks i spada u najbolji stihl model sto se tice profi testere srednje snage.ja sam je platio 230e. znaci savet je ako je dobar cilindar da zamenim klip i karike.
 
Moram se bolje informisati kad budem hteo da kupujem. Ja sam pomislio da veca oznaka modela znaci i vecu snagu motora. Pa ta sto sam ja u prolazu video i cuo kad jedan pita posto je mi delovala mala pa sam mislio da je od slabijih. A jeftina. Mada pitanje je u kakvom je stanju, spolja deluje ocuvana a nisam zastao da nesto detaljnije proveram, nisam imao para i mislio sam da je slaba. Inace na sajtu "kupujemprodajem" se oglasavao neki sapcanin i imao je dosta testera sa ok cenom. Gledacu kad se nesto finansijski pomeri na bolje. Kineze inace prepoznajem po onim amortizerima, jel ima jos nesto po cemu bi mogli znati ako je kopija? Bas me cudi da ne kopiraju do kraja ili je pitanje samo kad ce, ono je bas uocljivo. Moram izcitati tabelu modela i snage ako resim da kupujem jos jednu testeru. Sece i hus 137 ali je ipak nezna i slaba za deblje drvo. A za 038 znam, pozajmljivao sam jednu. A cuo sam da njih ima u tri snage motora a razlikuju se u oznaci iza 038.
 
stihl 028 se radio u tri izvedbe i to :av,av super,av woodboss i snaga je varirala od 3,2 - 3,5 ks u zavisnosti od precnika klipa (44mm,46mm)Stihl 026 (kasnije ms 260) je po meni njihova najbolja lagana profi masina (3,5 ks) i ako budes kupovao moj ti je savet da uzmes sa oznakom ms,jer jedino tako mozes da znas da je mladaja od 2002.godista,ove stare,sa oznakom 026 jesu mozda izradjene od boljih materijala,pre svega plasticni delovi,ali su prilicno matore.Jos jedan podatak,one sto imaju metalne plocice sa oznakom testere su bas stare (do 1994.) a sa plasticnom (do 2001.)
 
Pozdrav ljudi!
Pocetnik sam sa koriscenjem motorne testere, (od marta ove godine), a desilo mi se da mi pukne lanac, sto se koliko sam upucen ne desava bas cesto.
Naime, siljio sam bagremove direke, video sam da je pocela strugotina da postaje sitnija, i kao sto obicno bude, hajde jos ova dva pa da je naostrim...i puce...:sjasi:
Sad mene zanima jesam li ja nesto zeznuo u secenju i sta bi to moglo da bude ili je do lanca...puklo je oko nitne.

Niti sam zakacio zemlju, niti sam udario o nesto, a u bagremu nije bilo eksera ili bilo cega.
Testera je husqvarna 455 Rancher 45cm mac, lanac Oregon.
 
Hvala Tintoreti!
Odlican ti je novi avatar :ppozdrav:

Za moje- amaterske potrebe, vise sam nego zadovoljan testerom. Samo kad dugo radim pisti mi u usima! :haha:
 
taj lanac nije pukao zato sto je postao tup (kako ti kazes "strugotina postaje sitnija"),jer necu da verujem da si je toliko silio sa tupim lancem i pregrejao da je pukao.Ne znam koliko je lanac potrosen (zub ne sme biti kraci od 4mm),ali moje misljenje da je do kvaliteta lanca,tj.u radnjama se svasta prodaje,uzimaju kineske sa kotura i prave na zeljenu duzinu i guraju u pakovanja poznatih marki.Karike sto spajaju te lance su toliko tanke i loseg kvaliteta da je to bruka,a da ne pricamo o tome da je pucanje lanca opasna stvar,jer i pored hvataca i stitnika leve i desne ruke,opasnost od nesrece je velika
 
Hvala kolega dejan 351,

Daleko od toga da sam toliko istupio lanac, nego sam naveo da mu je bilo vreme za ostrenje.
Pomislio sam da nisam mozda ja u radu napravio neku gresku, mada ne verujem, niti pritiskam testeru dok secem, niti je forsiram...
Komsija sa sela koji je dosao kasnije na moj poziv, a ima iskustva sa motorkama isto kaze da je kvalitet lanca...

Terao me maler taj dan ne vidjeno (a nije Crveno slovo), pukne mi i na prsluku od trimera (Villager) plasticna kopca oko stomaka. Srecom nadjoh kod tasnera istu i zamenih, kaze dosta se traze :haha:.
Ima dana kada ne treba izlazitiiz kuce.

Sreca pa je sve proslo dobro. :ppozdrav:
 
Da li može neko da mi kaže nešto o Husqarni 45?
Navodno je orginalna švetska i nije narandzasta nego crveno crna?
Da li to postoji i koliko vrijedi ako je izrezala recimo 20m drva?
 
Ne postoji koliko ja znam 45-50 crveno- crna jedino ako je nije neko farbao.
Postoji samo ovakav model koji je priblizno tome sto ti mislis ali ovo je husqvarnina standardna naradzasta tesko ju je iskopirati pa je verovatno neko farbao pa malo promasio boju
7416e33_20.jpeg

postoji i standardnih jednobojne boje i ranchera 44-61 koji imaju beli poklopac i to je to.
 
izgleda ocuvano,ona je u rangu stihl 023 ili husqvarna 345,dakle nije profi vec testera za domacinstvo...zbog godina mozda par desetina evra dole (150 - 170)

---------- Poruka napisana u 11:30 ---------- Prethodna poruka je at 11:29 ----------

ti (tintoreti) i ja kao da smo dezurni u ovoj temi :haha::haha::ppozdrav:
 
Nazad
Vrh