Motorne testere

tacno tako,ovde se mnogo ne prica o samoj tezini smenskog posla,da nije isto raditi sa 5kg i 5,5kg,jer tih,naizgled malih 500gr,znaju da se mnogo osete pri duzem i stalnom radu
 
moja današnja "mudrolija"

1365a042.jpg


8fe32397.jpg


dobila i cipela i čarapa po p....i a palac za svu srecu netaknut
 
Uuuuu, za dlaku...
Dobro ste prosli, ocas posla se opravi belaj.
Sta se kaze - bilo ne ponovilo se.
Sad, dobro je nastali stres ublaziti "mucenicom" :ppozdrav:
 
Imam užasnu naviku,da kada sam stružem, jednom nogom stanem i tako pridržavam drvo, sve misleći da je testera 'pod kontrolom' .:nono:
 
ne mogu da kazem "bravo"jer bi izgledalo bolesno,ali je cinjenica da ovakvih primera treba sto vise pokazivati i pricati o njima,jer je motorna testera najopasniji alat u jednom domacinstvu,bilo da je rukovalac pocetnik ili iskusan ali bez ozbiljnog incidenta u proslosti,prosto,nezgoda se desi u u 2 - 3 sec.a posledice zna se...ceo zivot !!!A to koja je bolja ,brza,jevtinija,teza,postaje naravno ne vazno,jer svaka ozbiljno povredjuje !!!
 
takav je i ovo bio slučaj, i još k tome sam radio uzdužni rez (pravio sam produžetke za stranice)
Na sreću, sve se dobro završilo, a meni će tvoja 'cipala' ostati u sećanju, uvek kada krenem nogom na fixiram drvo :zli:
Samopouzdanje i motorna testera ne idu zajedno..zato bolje sporije, a sigurnije.
 
Ja imam jos losiju naviku, da spustim testeru na koleno da bih nesto pomerio desnom rukom. Pustim gas ali lanac se jos vrti jer volim da ga zategnem toliko da slobodno klizi... i ode par pantalona a Bogami i malo koze sa koleneta :osmeh: Da ne pricamo o struganju drva po kisi i istog pridrzavanja nogom kad je kora klizava...
 
Auh, ti si baš žongler na žici. ::jako_besan:::nono:
Imam i ja naviku, da li kada mi neko pomaže, ili sam sam.. a to je da dok držim testeru u levoj ruci,za rukohvat, da desnom vučem grane..pomeram drvo i sl., naizgled bezazleno, ali u situaciji kada je mokro,klizavo..nikad se ne zna na šta sve to može da izadje.
 
takav je i ovo bio slučaj, i još k tome sam radio uzdužni rez (pravio sam produžetke za stranice)

Sta te je prevarilo pa je odskocila dohvatila te ?

---------- Poruka napisana u 18:36 ---------- Prethodna poruka je at 18:28 ----------

Ala se vi igrate sa motornim testerama.
 
Danas sam sekao hrast debljine 1m sa stihl 038 av super testera je za svoju snagu masina i po znaci isekao sam ga na parcice za lozenje ide mala kao kroz sire ...Jede zivu decu.:ppozdrav:
 
Imam pitanje za clanove a tice se testera Alpine i Homelite. Kad odem u selo najcesce radim novom Stilkom, a ove dve predhodne samo skupljaju prasinu iz sledeceg razloga: Alpina radi super dok se ne ugreje (inace najbolje secem sa njom jer je jaka,ima najveci precnik cilindra), posle toga se gasi i mora da se saceka citavih sat vremena da bi se opet upalila. U servisu su spominjali elektroniku,ali nisu uspevali da nameste pa je posle toga receno da je fabricka greska na testeri?? Homelite je stara preko 30 godina, nisam siguran koji je model,ali znam da ima malo, ali kompletno metalno kuciste plave boje. Kod nje je problem sto dobija turazu cim se upali. Pokusavao sam sa stelovanjem karburatora i uspem na kratko da je smirim a onda Jovo nanovo. Svaki savet bi mi dobrodosao, posto nemam dovoljno iskustva jer studiram pa ne radim cesto na selu, najcesce preko leta. Hvala unapred :ppozdrav:
 
pa sad problemi su dosta uopsteni,pa takav odgovor mozes da ocekujes,kod alpine 99% je struja (elektronika)...fabricka greska mi zvuci dosta diletantno,sto se pak ove druge tice,po meni je do karburacije,tj.smesa vazduha i goriva nije dobra,ali da toliko "poludi"to vec ukazuje na ozbiljniji problem od pukog stelovanja karba,po meni imas dve mogucnosti i to:da promenis majstora i odneses u kod proverenog servisera i drugo,da ih takve prodas i dodas nesto para,ne bi li uzeo nesto mladje,uzgred kolika je ta stihl -ka ?
 
kod homelitke bi mogli biti u pitanju semerinzi na radilici ili dihtung kučišta jer onda može vući dodatnu koliičinu zraka i ide u iberturažu.
 
Šta treba mijenjati kada dvotaktni motor previše dimi? Znam da nije baš mjesto za to al ne mogu da nadjem temu o motokultivatorima, moja Hako kopačica nešto dimi kad radi, napravio sam joj mješavinu prema uputstvu (1/25). Šta treba mijenjati?
 
ako ima snagu,pravilan odnos mesavine (ulje i benzin) i dimi,onda je smesa (gorivo - vazduh) previse masna,tj.treba podesiti karburator na posniji rezim
 
Nazad
Vrh