Motorne testere

pre neki dan doneo testeru od majstora ,promenio puz za podmazivanje lanca,juce proba kad ono ista stvar kao i pre toga,potrosila rezervoar benzina a jedva za debljinu jednog prsta ulja za podmazivanje lanca.zovem ponovo majstora i on kaze onda verovatno otisla uljana pumpa (cena 30 E) e da ga j...m,ja mislio kupio bolju testeru kad ono medjutim.
 
pogledajte komentar prodavca ove kineske ale!

-Nova motorna testera sa oznakama STIHL MS 440
-ne razumem se u ovakve stvari, ali sam je uzeo za dug,
-samo upaljena da bi se videlo da li je ispravna, radi, ni jedno drvce nije isekla
-na nalepnici pise STIHL MS 440 6,6 kg-a, diameter 520 mm, sto verovatno znaci duzinu maca

pa dalje u oglasu neki sharan pita:
Pitanje člana
Jeli ovo original STIHL ili je kineska kopija?
Odgovor prodavca
19.04.2012. u 18:40
ne znam da li je original ili kopija, procitao sam sta pise na nalepnici i to napisao, a nisam bas neki strucnjak za ovakve stvari


a evo i slike te nemani

440.jpg
 
odlicno,ne radim ovo da bi ismevao nekog,vec sam video da jos postoji ljudi koji veruju da mogu da kupe Stihl ms 440 za 45 eura,da je lepo napisao KOPIJA i zdravo djaci!
 
Pa odneses da ti zameni pumpu i od tih 30e oduzmes ovo sto ti je naplatio za promenu puza. Nije mnogo pumpa, to joj je cena.
Kad kupujes obrati paznju dali podmazuje to je osnovno.:ppozdrav:
pa i probali smo kad sam je kupovao dal baca ulje(podmazuje)i pokazivao se trag,al je stvar izgleda da ona nekad podmazuje a nekad ne.nista zajebe se konj a ne magarac,menjam pumpu i valjda je to to.
 
Pošto sam ove seone sobalio jedno 10kubika, primetio sam da na Stihl lancu ostaju tragovi, tj, ako sam strugao neko debelo stablo , pa je stablo unutra crvenkaste boje, onda je na lancu, po zubovima ostala ta crvenkasta boja..da li ulje nije moglo doboljno da podmaže lanac, šta li je, ali naprosto vidim da od metalik sjajnog lanca, postao je crvenkasno ofarban lanac, nije okaljen, kada je okaljen onda je valjda plavičast..nema šanse, pazio sam..samo me interesuje da poskidam te naslage i prljavštine koje su se nahvatale po lancu..Uputstva mi sada nisu tu, ali se sećam da je pisalo da lanac treba isprati (okupati) u čistom benzinu..pa me interesuje da li je to tako..ili ga treba oprati u dizelu..?? Sve ovo pitam jer mi uputstva nisu tu i kucam po sećanju, jer poslenje uputstvo koje sam čitao bilo je za moj IMT506, gde se izričito navodi da nikako neke delove od IMT506 ne treba prati benzinom, već ISKLJUČIVO DIZELOM.
 
Pošto sam ove seone sobalio jedno 10kubika, primetio sam da na Stihl lancu ostaju tragovi, tj, ako sam strugao neko debelo stablo , pa je stablo unutra crvenkaste boje, onda je na lancu, po zubovima ostala ta crvenkasta boja..da li ulje nije moglo doboljno da podmaže lanac, šta li je, ali naprosto vidim da od metalik sjajnog lanca, postao je crvenkasno ofarban lanac, nije okaljen, kada je okaljen onda je valjda plavičast..nema šanse, pazio sam..samo me interesuje da poskidam te naslage i prljavštine koje su se nahvatale po lancu..Uputstva mi sada nisu tu, ali se sećam da je pisalo da lanac treba isprati (okupati) u čistom benzinu..pa me interesuje da li je to tako..ili ga treba oprati u dizelu..?? Sve ovo pitam jer mi uputstva nisu tu i kucam po sećanju, jer poslenje uputstvo koje sam čitao bilo je za moj IMT506, gde se izričito navodi da nikako neke delove od IMT506 ne treba prati benzinom, već ISKLJUČIVO DIZELOM.

Meni se to desavalo sa cerovinom, bude toliko tvrda i suva da se sve lepi na celo zuba, desava se i kod suvog bagrma iako je ostar lanac. Moj ti je savet, istruzi par metara sirove bukovine i eto ga opet cist :osmeh:
 
Ma ispraću ga u čistom benzninu,mada mislim da bi sve to nestalo i bes ispiranja, samo je dovoljno naoštriti lanac.
 
Pošto sam ove seone sobalio jedno 10kubika, primetio sam da na Stihl lancu ostaju tragovi, tj, ako sam strugao neko debelo stablo , pa je stablo unutra crvenkaste boje, onda je na lancu, po zubovima ostala ta crvenkasta boja..da li ulje nije moglo doboljno da podmaže lanac, šta li je, ali naprosto vidim da od metalik sjajnog lanca, postao je crvenkasno ofarban lanac, nije okaljen, kada je okaljen onda je valjda plavičast..nema šanse, pazio sam..samo me interesuje da poskidam te naslage i prljavštine koje su se nahvatale po lancu..Uputstva mi sada nisu tu, ali se sećam da je pisalo da lanac treba isprati (okupati) u čistom benzinu..pa me interesuje da li je to tako..ili ga treba oprati u dizelu..?? Sve ovo pitam jer mi uputstva nisu tu i kucam po sećanju, jer poslenje uputstvo koje sam čitao bilo je za moj IMT506, gde se izričito navodi da nikako neke delove od IMT506 ne treba prati benzinom, već ISKLJUČIVO DIZELOM.

Gledaj ti da ostris lanac na vreme da ne mucis testeru tupim lancom , a to sto joj je na zubima ostalo malo od drveta lancu i zubima nista ne smeta. Nego bez uvrede , meni se cini da zatebe nije ni testera ni trimer , a tek nije motokultivator.
 
Meni se to desilo prilikom obaranja nekih starih kajsija...Nisam verovao kakvu je boju imao lanac...
Bukvalno se zalepi ta masa od drveta na zub lanca , uprlja ga, iako je lanac bio naoštren regularno..To se dogodi samo sa odredjenom vrstom drveta, istog tog dana, pre toga sam sobalio 10metara i sve super.
To mi se isto desilo kada sam prošle sezone krčio dedinu livadu od smreka (smrča),bio je Oregon lanac i od tada, od kada se ona smola od smrča nahvatala po lancu, nema šasne da se lanac naoštri, ispirao sam ga u čistom benzinu, oštrio ručno..u Lominu u BGu sam odneo da pogledaju,da ga mašinski naoštre, oni kažu da lanac nije okaljen, niti ima potrebe da se oštri mašinski..nisu hteli da uzmu pare :D a ručno kada ga naoštrim, mogu da stružem neko kratko vreme sa njim, a posle toga osećam otpor, da muči testeru..kada stavim Stihl lanac ,koji sam nov kupio, a koristio sam ga do sada ihaha..ide ki niz vruć puter :D
 
:osmeh: Ne kucaju pametni ljudi bez razloga citaj prethodne postove.
 
"frizirani" klip od ms180

f7ba1e92.jpg


to mi se danas desilo , odvio se vijak koji drzi leptiric čoka pa "uljetio" u krivu rupu i napravio dar-mar, em sto je neplanirani trošak em što sam onda morao raditi s težom motorkom , rusim neku hrastovu sitnež i stilovka je bila taman za to al hebi ga.
 
Nazad
Vrh