Motorne testere

Al su preterali sa cenama originala. Mada mislim da ova firma i nije baš povoljna. Ja sam inače huskvarnu radio pre dve god i delove sam uzeo kod jednog što drži prodaju i ovlašćen servis vilagera tako da je sve kinesko ili nekog drugog zamenski ali radi ok, nemam problema.
 
nek je ali mi nazalost nije dostupan u hr , jer meni je bitno da je postavim u radno stanje i odlazi na prodaju jer je vise na popravcima nego sto radi. zezalo me ispočetka začepljivanje one gumice (odušak) na rezervaru goriva i ulja, pa onda ručica za čok/gašenje je stalno iskakala iz ležišta (to sam riješio ) , plus svega toga sad pod zadnje vrijeme polugica koja uključuje čok ne uključi več moram skinuti poklopac i ručno uključiti čok jer se pohabalo ležište na karburatoru i u ručici, gornji poklopac mi svako malo izleti a s njime i filter, pa čep rezervara goriva mi se svako malo odvije . sve u svemu nije to stroj za mene jer kad se sve izračuna nije potrošila ni 15 litara goriva za odkad je kupljena (nekih 5 g). kao moguće zamjene gledam http://www.jurec.hr/dolmarps400.html ili http://www.husqvarna.com/hr/products/chainsaws/435-x-torq/#specifications
 
Ljudi kratko i jasno,sta je bolje uzeti i zbog cega,Stihl Ms 260 ili Husqvarna 346 xp?
to su dobre testere u istoj klasi (najbolje),ako uzimas novu onda je sasvim svejedno koju (naravno trenutno jevtiniju),ako pak uzimas polovnu,onda uzmi mladju,jer imaju skoro iste i mane i prednosti,s`tim da je stihl neznatno jaci (0,1ks) i ina kraju krajeva proceni opste stanje testere (mac,lanac,uljna pumpa,kompresija)
 
u vezi moje 026 i slabijeg podmazinanja lanca juce zvao vise servisa ,u ZR,BG,Ns i svi mi dali razlicite odgovore od toga da moze da trosi i 2 rezervoara goriva na 1 ulja,pa da su zapuseni neki odusci ,iza one zastitne plocice(lima)na koji se naslanja mac,a iima nesto i iza auspuha pa ako tu vuce vakuum vazduh onda ne podmazuje dobro.pa onda jedan mi je rekao ne mora da znaci da je otisla uljana pumpa,jer onda ne bi uopste podmazivala.sve u svemu sad mi tek nista nije jasno.neznam ni sam sta da radim.
 
u vezi moje 026 i slabijeg podmazinanja lanca juce zvao vise servisa ,u ZR,BG,Ns i svi mi dali razlicite odgovore od toga da moze da trosi i 2 rezervoara goriva na 1 ulja,pa da su zapuseni neki odusci ,iza one zastitne plocice(lima)na koji se naslanja mac,a iima nesto i iza auspuha pa ako tu vuce vakuum vazduh onda ne podmazuje dobro.pa onda jedan mi je rekao ne mora da znaci da je otisla uljana pumpa,jer onda ne bi uopste podmazivala.sve u svemu sad mi tek nista nije jasno.neznam ni sam sta da radim.

Koji servis si zvao u Beogradu?
 
to su dobre testere u istoj klasi (najbolje),ako uzimas novu onda je sasvim svejedno koju (naravno trenutno jevtiniju),ako pak uzimas polovnu,onda uzmi mladju,jer imaju skoro iste i mane i prednosti,s`tim da je stihl neznatno jaci (0,1ks) i ina kraju krajeva proceni opste stanje testere (mac,lanac,uljna pumpa,kompresija)

Ok,pitam zato sto sam gledao neki snimak na yt,gde je uporedni test ove dve testere,i po njemu Husqvarna malo brze sece..
 
ljudi imam jedno pitanje...Da li na mog stihla 038av super moze da ide cilindar i klip od 038av magnum i dali se kasnije moze staviti karburator od 038av super ..JA mislim da moze jel su im blokovi isti..:ppozdrav:

---------- Poruka napisana 03-05-12 u 23:57 ---------- Prethodna poruka je 02-05-12 at 10:48 ----------

E ljudi kod mene ce letos da stigne prinova ili stihl ms660 ili husqvarna 395xp..naravno nova..Sta vi preporucujete sa stihlom sam radio i vise nego dobar je a za husqvarnu isto pricaju da je savrsena testera..:ppozdrav:
 
odlične pile i bilu koju da odabereš nećeš pogriješiti , sad ti je samo stvar raspoloživog servisa u tvojoj blizini i njegove kvalitete, tj. da ne moraš za neku banalnu stvar u slučaju potrebe čekati danima da je oni nabave. znači koja ima bolji servis u tvojoj blizini tu uzmeš i samo dobro pripremiš ruke (zbog težine i snage) i udri :osmeh:
 
mbranko 101 % si u pravu za ruke . Mene nekad zabole i od ove moje sto po uputstvu ima 4,5 kg a koliko tek kilograma imaju profesionalne husqvarne i stihl ovke i koliko se od njih brzo zamore ruke?
 
Ja sam otkrio podvalu u stihl elektronici za ms 341 .Ubacili su kontroler koji sprzi elektroniku posle odredjenog broja radnih sati.Cega se sve nece dosetiti da bi peljesili kupce.
 
mbranko 101 % si u pravu za ruke . Mene nekad zabole i od ove moje sto po uputstvu ima 4,5 kg a koliko tek kilograma imaju profesionalne husqvarne i stihl ovke i koliko se od njih brzo zamore ruke?

jednom sam vidio uzivo husqvarnu 3120 nju samo da sjediš pored i gledaš osam sati ima da te sve boli a kamoli jos da moras s njom raditi. a 395 nije puno manja ali nije problem samo u tezini vec što je ona i lakoma i s njom nemžeš rezati a da je ne prisloniš o drvo jer povuče i tebe k drvetu :osmeh:
 
Nazad
Vrh