Motorne i električne kosačice

Za te pare imas kosilicu na benzin,za jos 20-30 vise i samohodnu..
 
Prosle godine sam gledao Villager V46P Black Edition kosacicu, medjutim kada sam otisao u radnju vise je nije bilo. Odem danas i ima je u radnji, ali ovogodisnji model je slabiji. Ima 125ccm3 i 4ks, dok je proslogodisnji imao 158ccm3 i 4.5ks. Kontaktirao sam Villager Srbija, ali rekose da vise nemaju na lageru proslogodisnji model. Ova nova kosta 30 500 dinara. Da li ima nesto bolje i jace za te pare? Motor je B&S.
 
Ja kupujem polovne i naradim se sit sa njima. Prosle godine smo ponovo uzeli starijeg tehumseha i mali samo pici. Ako ti je za normalno kosenje vise od 4ks i nije potrebno. Samo sto ti kinezi nemogu dugo bez problema.Ako ti treba sa korpom iza onda jaci malo treba. Ima covek u Lacarku dobrih kosilica polovnih za 70 eur pa navise
 
Neznam za nove, ali v46 sa motorom 148 kubika radi odlično. Ako je visoka ili vlažna trava goće da zaguši na ulazu u korpu, inače je bez mane.

Ulje ne troši nikako, za ove tri sezone jedino mi je pukla opruga na poklopcu korpe i nož ću morati drugi da kupim. Ovaj se više nema kud oštriti. :)
 
Definitivno, u Srbiji vise nema ovaj jaci model, ali ga zato ima u Bijeljini :) Philby, svi hvale BS motore, verovatno je takva situacija i kod ovih novijih.

visa022@ Ne bih polovnu kosacicu.
 
Da li uzeti samohodnu ili ne,imamo povrsinu od nekih 500m2 za kosenje,pa se razmisljamo izmedju samohodne ili obicne benzinske......
 
Mala je to povrsina za samohodnu...(opet i to zavisi od onog ko kosi,starosna dob,zdravst.stanje...)
 
Ma uzecemo benzinsku ali obicnu,ove nedelje idem na najlon pijacu pa cu videti sta imaju u ponudi,ne bi da dam vise od 200e.mada ima polovnih samohodnih za 150-200e ali me strah da ne pocne da se kvari pa da izadje skuplja dara nego mera....
 
Ima kod mitrovice covek nekoliko polovnih na prodaju i najskuplja je oko 100 eur. ima i za 50-60 eur i mogu ti reci da su solidno dobre.Ja sam jesenas uzeo solidnu koja je nekad bila samohodna ali fali jedan deo.Problem samohodnih je da trosi vise goriva i najgore ako je veca trava otvor za izbacivanje u korpu je mali i tu glavi.Ali velika prednost po misice je samohodna jer radio sam sa nekoliko i obicnih i samohodnih. Samohodne su i dosta teze od obicnih. Po meni su se najbolje pokazale one sto bocno izbacuju travu jer se najlakse guraju i trava bez ikakvih problema izlazi van i najmanje trose. Mana ostaju otkosi trave i ruzno gledati.
 
Predlog moderatoru teme,premestite ovu temu u "ostale oblasti" gde su vec slicne teme "motorne testere","trimeri","motokultivatori",radi preglednosti,a i ovde stoji,a nema veze sa traktorima
 
Nemam broj ali ajde pokusacu da nekako saznam ako uspem. Nisam siguran ali stric mislim da ima broj. Nije ga problem naci jer je u glavnoj ulici u Lacarku ,kad se ide od mitrovice jedno 1km od ulaska u lacarak i tu je arterska cesma to sam upamtio. Nema broj ni stric sad sam ga zvao.Jedino kad budem isao do Mitrovice pa da produzim do lacarka da uzmem broj. Nemam nikoga blizu tamo da mi to pronadje. Ima jos jedan ovde blize meni samo neznam dal trenutno ima kakvu dobru i kompletnu. Kod njega sam uzeo prosle godine kosacicu. Ako nista dodjes ovamo pa cemo pronaci garant neku dobru
 
Poslednja izmena:
Ljudi imam problem sa Tecumseh kosilicom. Automatski gas joj ne radi pa čim naiđe na malo veću travu ugasi se. Ako se ne varam na slici što sam postavio je jedno malo parče lima sa sajlom na jednom kraju. Ne znam gde ide sajla i na kom principu sve ovo funkcioniše? Kad rukom pomeram lim dodajem joj gas i ne gasi se ni u gustoj i velikoj travi. Kako da je namestim?

 
Ja sam imao par puta sa tim mehanizmom problema, uglavnom kad se prašina, trava i pomiješaju sa uljem pa sve zalijepi.
Uspem u malu špricu decilitar benzina išpricam i operem, poslije radilo dok se opet ne zaprlja. :osmeh:

Probaj za početak očistiti, ništa ne košta pa ako pomogne pomogne.
 
@ BIKIBOLEMehanizam koji si slikao koliko vidim stoji dobro,ako leptir na drugoj slici ide lagano kadaga poguras prstom i aka oprugica sa prve slike nije pukla ili se odkacila (koliko vidim nije) kvar nije na tom delu.Isprati sajlu koja ide do gore sa rucki za guranje kosacice verovatno je se ona odkacila ili gore na komandi ili dole sa prednj strane strane (kod svecice).Ako ne resis problem postavi vise slika kuda prolazi sajla i budjir pokusanj da ti objasni gde je kvar.
 
Opruga nije pukla, ali kad leptir gurnem prstom on se vrati (govorim o situaciji kad je kosilica upaljena). Kada je ugašena leptir kad pomerim prstom on ostane u tom položaju. Probaću da operem kao što predlaže Philby. Moraču ceo taj deo oko filtera i karburatora rastaviti.
 
Ja isti problem imam na hondi ,kao da ne radi vise automatski gas , sad kad uleti u veliku travu bukvalno staje .. Moracu da slika sutra
 
Nazad
Vrh