Motorne i električne kosačice

Kako prepoznati najlakše original kad ne znam ni kako kopija izgleda?
 
vlada015, ova je oko 200 evra a ona iz Subotice 110. Skoro upola jeftinija. Možda se krije nešto u tom Subotičkom grmu :haha:
 
Malopre zvao oglas, nedostupan, siguran sam i da im je fabricka cena tu negde sve ostalo je zarada,ili je mozda sa nekih starih zaliha.Jos nisam cuo da su i njih poceli da kopiraju, mada svasta je moguce.

Pre 20 dana sam kupio kompresor nov Fiac italija u galeb grupi kod nas , godina proizvodnje je 2009.IZgleda neka stara zaliha, ako je i kod ovih takav slucaj onda to nije lose.
 
Te kosilice su teski kineski falsifikat a prodavac stalno menja brojeve telefona i to iz dana u dan pametnom je dosta za nauk.
 
ima li koga da da mišljenje o tim subotičkim kosačicama
To meni deluje previše jeftino , a moja je juče konačno ispustila svoju plemenitu dušu i otišla u raj za kosačice :osmeh:( stvarno je pokosila mnogo i više čak nemože ni da se popravi a i nema šta na njoj je sve dotrajalo )
 
@racicstevan
Vidi moja je treca godina cetvrta sezona zamenjena ove godine svecica prvi put i na pocetku sezone promenim ulje,i radi Briggs bez greske. Ako uzimas benzinku uzmi sa tom masinom a kuciste moze biti od mtd,villager .....Placena je 130e u subotici na buvljaku.
dsc03814.jpg
 
ima li koga da da mišljenje o tim subotičkim kosačicama
To meni deluje previše jeftino , a moja je juče konačno ispustila svoju plemenitu dušu i otišla u raj za kosačice :osmeh:( stvarno je pokosila mnogo i više čak nemože ni da se popravi a i nema šta na njoj je sve dotrajalo )

Druže,šta da ti kažem...Prevare su masovna i redovna pojava.Kopira se sve i svašta,čak ne prezaju da stave i etiketu od prave firme.Ali obično je to u zavijenoj formi,kao proizvedena u Nemačkoj itd,samo laži i prevare,Daju garanciju 2 godine,a kad odeš u servis,štogod da je pokvareno kažu:to vam nije obuhvaćeno garancijom.Tek onda vidiš gde si i šta si kupio.Ja u Šapcu otišao u jednu prodavnicu,ima svega,a gledao sam trimer.Pitam prodavca,ko proizvodi ove trimere,gospodine to je sve Nemačka proizvodnja,kaže prodavac.Ja okreto trimer i lepo piše Made in China.:svinja:
 
Sve je iz kine dok se drugačije ne dokaže. :)
Naravno ne znači da je ta roba loša jer bitno je po čijim specifikacijama se pravi, ne ko pravi. Sad što prodavci u nabavci traže najjeftiniju robu, a naplaćuju kao da su stihl, husqvarna ili honda to je druga tema. :)
Eto recimo motori za mtk, sve kineske kopije yanmara i honde koje u proizvodnji koštaju 80-150$ kod nas nema u prodavnici ispod 250 evra. Kad crkne onda ospi paljbu po proizvođaču, a oni nisu ništa krivi što nas neko zavrnuo u maloprodaji.
 
Zato ja koristim Tomos, bila je za vrijeme ove poplave u vodi skroz gore skoro do rukohvata. Kad se voda povukla za 20 min je rasturio u dijelove i malo potopio u naftu posto tad nisam imao vremena za ciscenje od mulja. Poslije za sat vremena sve ocistio, promijenio platine nastelovao i kresnula od drugog poteza kanapa. Poslije radi k'o Doxa, jevtina masina za koju se orig. dijelovi nadju po otpadima, a i nju znam sam odrzavati.
 
Stare masine su radjene da rade i da traju a ove nove kineze prave da potraju sezonu ili dve i to samo ako se sa njima nesto malo radi a i za to vreme nisi miran nego ces se vazda napatiti sa glupostima koje redovno idu uz njih.
Nista gore nego kad krenes stogod da radis a orudje ili alat ze izdaju tad nema ni posla ni rada nego samo sekiracije.
Zato ne kupujem te kineske gluposti nego sakupim novaca za neku novu cestitu stvar a ako nema novaca za novo pazarim kvalitetno polovno i budem miran.
 
Kupio sam neku kosacicu od cigana što doteravaju iz "baustriju" i to sa punim rezeevoarima. Probao sam na licu mesta i video da lepo radi, doterao kući probao da kosim isto lepo radi samo pri gašenju dosta zapurnja na auspuh. Na čepu od ulja ne postoji merac, a ulje je bilo nasuto skoro do cepa. Promenicu ulje pošto neznam koje je sipano ali kako da znam koliko da naspem kad to nemogu bez meraca?
 
Kupio sam neku kosacicu od cigana što doteravaju iz "baustriju" i to sa punim rezeevoarima. Probao sam na licu mesta i video da lepo radi, doterao kući probao da kosim isto lepo radi samo pri gašenju dosta zapurnja na auspuh. Na čepu od ulja ne postoji merac, a ulje je bilo nasuto skoro do cepa. Promenicu ulje pošto neznam koje je sipano ali kako da znam koliko da naspem kad to nemogu bez meraca?
Ni moj nema merač nego kad odvrneš čep gde se sipa ulje i od navoja čepa pa na dole ima još produženo jedno 2-3cm koji je zasečeno vertikalno i tu je obeleženo min-max malo je nepristupačno ali se može videti proveri da nije tako i kod tebe ako me razumeš gde kažem.
 
To je tecumseh vantage 35, imao sam taj motor na staroj kosačici. Sipao sam uvijek do te gornje ivice, izgurao je 11 godina i jednog dana samo se ugasio. Pred kraj je trošio ulje malo manje od benzina ali se borio junački. :)
Mislio sam ga popravljati, ali je kućište kosačice bilo bez korpe, izlomljeno i vareno nekoliko puta pa sam odustao i prodao sve đuture za 30 evra. Kod mene je odslužio radni vijek kako se samo poželiti može.
 
Nazad
Vrh