Motorne i električne kosačice

Opruga nije pukla, ali kad leptir gurnem prstom on se vrati (govorim o situaciji kad je kosilica upaljena). Kada je ugašena leptir kad pomerim prstom on ostane u tom položaju. Probaću da operem kao što predlaže Philby. Moraču ceo taj deo oko filtera i karburatora rastaviti.
Rasklopi slobadno zastite oko karburatora neces nista pokvariti,izduvaj vazduhom ili opere,slikaj ceo mehanizam pokusacu da ti objasnim koji deo ima koju funkciju.Kada je motor upaljen leptir na karburatoru mora da se vraca u zadati polozaj kada poguras prstom nemoj da te to zbunjuje.
 
Motor mislim da je TECUMSEH-PRISMA37, istrcala klipnjaca napolje, a nije ni cudo koliko je vec maltretiram , moracu da proverim tacno oznaku motora pa da potrazim negde neki za delove..

tecKLI_zpsgqc7hukp.jpg
 
Kanački, čitao sam malo o Tecumseh motorima po raznim forumima i ljudi nisu baš zadovoljni. Ovo se ne isplati popravljati... ali videćeš dok malo proveriš cene....
 
Ja sam imao tecumseh vantage35 i radio je 11 godina (svake sedmice oko 3-4 sata rada). Nisam ga popravljao jer je kućište bilo izlomljeno, nije bilo korpe za skupljanje i otišla je za dijelove. Inače stvarno nemam negativna iskustva što se tiče tih mašina. U komšiluku ima još par koji rade manje, a kupili smo ih otprilike u isto vrijeme.
 
I ova kod mene je dosta dugo , kuciste smo izlomili ,vareno 100 puta , tockove sam stavio one od kontejnera ,limene sa lezajem ,plasticne sam menjao svake sezone ,ali motor je bio super ,do prosle godine ,bilo je problema sa paljenjem ,odneo kod nekog dripca u servis ,da ustanovi sta je ,nisam imao vremena da cackam i on se napravi grbav i kao uradi generalku za 5600din .. Hteo sam da ga nateram da sve vrati kao sto je bilo ,ali sam na kraju platio .. Cim sam poceo da radim sa njom pocela je da izbacuje ulje na iber i znao sam da nece dugo
A za popravku sam mislio da nadjem neki neispravan motor pa da uzmem kuciste ,ali videcu koliko je to isplativo
 
goran85, nisam ništa radio na kosilici jer nisam stigao. Inače moja Tecumseh je kod mene 12. godina, radi svake 2. nedelje najviše 20 minuta, odprilike 7-8 puta godišnje. Veoma slabo iskorišćena, samo prve godine je radila ekstra, već od 2. počela sama sebi da dodaje i oduzima gas. A poslednje 4 godine joj je duša u nosu i uglavnom patnja sa njom jer se lako gasi u malo gušćoj travi.
 
Kanacki batali popravku tih motora i bilo kojih na kosilici. Radio sam to nekoliko puta ali delovi su 0 kvalitet i vrlo kratko ce raditi. Sad su novi motori jeftini i lako se ugrade a ima i kosilica koliko hoces za 50-80 eur u jako dobrom stanju.Imao sam nekoliko tehumsen motora i dobri su .Na zadnjem je kao i kod tebe izletela klipnjaca kroz blok ali tu sam ja krivac licno jer sam je forsirao na regulatoru. Svi ti motori su fakticki predvidjeni da rade sa najvise 75% snage i cim se delje pun gas po vrucini zamaraju se i brzo stradjavaju. Ni brigs nije bolji jer sam i njih nekoliko imao. To je predvidjeno da dok sluzi sluzi i kontejner
 
To ti je kinez cist ali motori su kopije hondinih motora gx serije.Nije los kao motor i samo se mora voditi racuna da kolicina ulja bude na mah i da nekosi se pod vecim nagibima . to ujedno vazi za sve cetvorotakne motore. Mali su potrosaci a imaju snage. Jedan takav sam upravo vratio rasklopljen vlasniku jer ga je terao bez ulja i neisplati se popravljati . Rodjak ima takvu identicnu i radi vec 4 god bez problema
 
Hvala na odgovoru.Ako nije los onda cu uzeti sa tim motorom em je jaci od b&s 450e em jeftiniji za 5000 u villager varijanti.
Inace u Subotici imaju MTD kosacice
MTD BO51 je 110e ova je sa t475 ohv
a
MTD BC51 je 130e ova je sa b&s 450e

Cene ovih kosacica su bukvalno duplo jeftinije nego villager varijanta istih sa istim motorima jedino nema garancije.

Sta vi kazete na ovo uzeti ove Suboticke(gde mogu i dve da se uzmu za cenu villagera)ili villagera sa garancijom?

I koliko i na koje sve strane sme da se naginje kosilica,kiliki je to max ugao,da bi znao gde cu smeti da kosim jer mi je teren od ravnog,pa do bas velikih strmina preko 60 stepeni,koje inace obradjujem trimerom?
 
Poslednja izmena:
garancija znaci jer sve su to kineski motori kao i brigs-straton. Po meni je sve to isto samo sto fakticki neko uzima debelu zaradu na tome i onda su skuplje mnogo u radnjama. E sad kod kineza ima i skartova koji se uvaljuju tako sve je macka u dzaku ali za te novce se isplati reskirati.I sam sam kupio kineski dizel motor Kipor pa radi veom dobro vec 3 godine a naradio se.Brigs ima svoju fabriku u Kini i mozda su kvalitetom malo bolji jer je kontrola bolja ali i oni su daleko od onoga sto su bili. Po meni bolje jeftinije i dokle sluzi sluzi. Izbegavati samo rad pod punim gasom dugo i redovno kositi i nema problema nijedan i kontrola ulja obavezno jer to ih jedino cuva
 
A kako se kontrolise gas kod ovih motora,kad nigde nisam video papucicu za regulaciju?Samo ima ona sipka sto se stegne za rucicu kad palis i drzis dok kosis(sto pustas da se ugasi) i rucica za paljenj,nista drugo nisam video.

I pod kojim uglom sme max da se kosi i na koju stranu?

Mozda sam malo dosadan,ali mi je ovo sve novo posle stare tomosove kosacicebkoju sam davno imao.
 
Ona sama regulise gas,to je jedan vid zastite motora,ustede goriva,te tako je cini jednostavnijom sa koriscenje,pogotovo kod zena i mladjih osoba.Radi na principu "promaje"kad uleti u vecu ili guscu travu,promaja oslabi i putemvazdusnog leptira dozira vec stisnuti max.gas.Naravno,sve ima svoje granice,pa tako ne treba uletati brebrzo u ogrman korov.

- - - - - - - - - -

Da,ona ne moze tamo gde ide trimer,dakle max.nagib je 30 stepeni
 
Ima vakuumski korektor gasa, kada oseti pad obrtaja sama doda pri opterecenju i pusti kada nema opterecenja. Sa motornim uljem za te kosilice vidim da narod brlja svasta i sipa u motore pa jos i nece da menjaju i posle kratko zive. Motori su vazdusnog hladjenja, umotani u lim pa im treba dobro polusinteticko ulje za vazdusno hladjenje. Najbolje je kupiti bocicu Briggs Straton ili MTD ulja od 0,6 lit i sasutu u masinu. Period zamene ulja je 25 sati rada, a samo nova masina prvo ulje treba promeniti na 5-10 sati rada (pa svaka sledeca zamena na 25 sati rada). Ukupan ocekivani zivot im je oko 250-300 sati rada, meni rade znatno duze jer bas pazim sa uljima. Posle MTD i Tomosa dvotaktnih, dosle su (4T) Tekumseh Vantage 35, MTD BC51, Villager VS53 i Cub Cadett 98M. Dve poslednje navedene su aktivne sa 3,5 i 6 KS. Potrosnja nikad ne dostigne 1 litar na sat rada, ni ova poslednja navedena sa 6KS. Bitno je da im se ne saspe ulje u glavu ni pri guranju ugasene. Ako treba nagnuti kosilicu, neka joj nos ide u vis.
 
Skuter nesto mi tvoja racunica od 250 sati ne stima - to bi znacilo da bi ja skoro svake godine morao da menjam kosacicu... Poslednje 3 godine za kosenje trave kod kuce ~ 3 ara, koristim mtd 46b sa Briggs motorom kupljenu kod Madjara za sumu od 150 eura i za istu imam samo pohvale.

Za manji vocnjak ~20 ari, planiram da kupim MCCULLOCH sa Hondinim motorom - zeleo bih da cujem vase misljenje o istoj,takodje da li postoji neka alternativa ovoj kosacici u cenovnom rangu do 500 eura.
 
Kolege potrebna mi je mala asistencija oko izbora samohodne kosilice,nameravam da uzmem neku polovnu sa jacim motorom,jer imam delova gde je i veca trava,povrsina za kosenje je negde oko 30 ari.Interesuje me ovako nesto,pa je svaki savet dobro dosao:

http://www.kupujemprodajem.com/kosi...amohodn-23294863-oglas.htm?filter_id=36505083

http://www.kupujemprodajem.com/SAMO...a-travu-23246146-oglas.htm?filter_id=36505083

http://frame.goglasi.com/frame?eid=84164360&q=kosilica+za+travu

Da li za ovakve kosilice mogu da se nadju rezervni delovi?Svaki savet dobro dosao:bravo:
 
Nazad
Vrh