Motorne i električne kosačice

MTD kosačici je stigla mala podrška. :osmeh:
Juče pazario električnu kosačicu za 3300 RSD, nož mislim da je oko 45 cm, motor 1,5 kW, sa korpom, ostaje da se malo sredi, iscentrira jer trese i da se proba.
 
Pozdrav,

za 15a placa sa lepom zemjom na kojoj voli da raste svasta, sve je ravno, sta preporucujete za nezne zenske ruke? Necu elektricnu jer je vuci kabl po ovolkom dvoristu bogu plakati a i sta bih onda radila kad nestane struje ko sto stalno nestaje ovde na selu...

Naravno ja necu rastavljati motor cistiti membrane i ostalo, jer se u to ne razumem ... pedantna sam sto se odrzavanja tice ali ne bih da uzmem neko djubre iz neznanja, niti nesto sto radi savrseno ali trosi neko ultraskupo ulje koje je tesko pronaci itd

ima li tih benzinskih samohotki i sta biste preporucili?
 
Sa korpom za skupljanje trave ili bez? Pretpostavljam sa, jer je kupljenje sitne trave nakon košenja jako dosadan posao pogotovo za toliko prostora.
Ja sam prije dvije godine kupio villager V46 i jako sam zadovoljan, a ima slična samohodna varijanta VR46. Motor je Briggs&Strattion, samo sipam gorivo i redovno mijenjam ulje. Povremeno operem filter vazduha kad vidim da se zaprlja i to bi bilo to. Svjećicu sam samo jednom odvrnuo da vidim je li uredu, a inače ni tad nije bilo potrebe. :osmeh:
Ako nema kamenja oštrenje noža svaki treći put za otprilike istu površinu kao kod tebe ili češće ako se baš neki zakači.

Prije nje sam imao neku italijansku sa tecumseh motorom koja je ispustila dušu nakon jedanaest godina službe i nisam je popravljao samo jer nije imala korpu.
Za ovu sam se odlučio iz razloga što sam dobio najveći odnos uloženo/dobijeno, garancija je dvije godine, a ovlašteni servis na petnaest minuta vožnje. Rezervnih dijelova svugdje ima kad zatreba, ali se nadam da ih skoro neću tražiti.
Kućište je skroz metalno i ručke su izuzetno jake (na prethodnoj su dva puta pucale dok ih nisam svojski ojačao). Bez obzira šta budeš kupovala ne uzimaj one sa plastičnim krajevima gdje se kače ručke jer to hoće popucati kad se više radi i onda postaje neupotrebljiva.

Pošto si žensko bitno je isto da paljenje nije teško, a na ovoj je zaista lagano. Još nikad nisam povukao uže više od tri puta čak i kad se dugo ne koristi.
Ručke se mogu podešavati u dvije visine, a visina košenja se podešava jednom polugom bez ikakvog alata.

Ako se još nečega sjetim napisaću, uglavnom to je moje iskustvo i neka preporuka na šta posebno treba obratiti pažnju.

I da, zaboravio sam da su kod ovih kosilica točkići sa ležajevima i izuzetno kvalitetni pa ako se baš ne tjera po nekim džombama, neće biti problema sa pucanjem niti će osovina pojesti plastiku pa da se razlete nakon 2-3 godine kao na mojoj staroj mašini.

Sretno u nabavci! :ppozdrav:
 
Koliko vidim kućište je isto kao i na v46 samo što je obojeno crnom bojom. Poklopac korpe mi izgleda kao da je od plastike tako da bi to uzeo kao minus u odnosu na osnovnu verziju.
Motor je malo jači u odnosu na seriju 450, a snage nikad viška. Potrošnja je možda malo viša, ali može se raditi sa manjim gasom pa to dođe na isto za prostore koji se redovno održavaju. Mada i ovako sasvim solidno radi, pa nije baš neophodno ako možeš kupiti stariju varijantu za manje novca.
 
Evo i mojih kosacica... Imam 4 kosacice od tih 4 su 3 u upotrebi imao sam ejdnu IMT kosacicu (sa Tomos motorom) pa mi fale neki delovi i tako stoje...

Evo prve kosacice,pokosila je MNOGO i idalje se drzi... :osmeh:

img2951.jpg


img2953.jpg


Posle zelene slucajno naletim naovu crvenu i kupim je kao neispravnu za smesne pare na blef da mi treba za delove samo... Uspeo sam je popraviti samos tim da sam pestelovao malo paljenje.. :osmeh: Inace kosacica (crvena) je NEVEROVATNO jaka ma moze da pokosi travu MNOGO visoku bez da zamalksa... Mnogo je jaca od zelene i samim tim duplo teza od nje i po nekad pestavlja problem mojima d aje guraju po travi koliko je teska!!!!! Steta sto nema sopstveni pogon... Da li neko zna o kojoj se kosacici radi ???????? :sta:

img2950.jpg


img2948.jpg


Pored ove dve imam jos jednu elektricnu od 1000W nemam slike trenutno od nje i one IMT kosacice koja je rasturena u delove...
 
Baš sam jučer kupio dva nova točka za svoju kosilicu. Isti su kao ovoj tvojoj crvenoj kosilici. Djeluju jako kvalitetno, ali i cijen a im nije mala dva komada 15€
 
Da tockici su bas kvalitetni na ovoj mojoj crvenoj kosacici!!! BAs bas kvalitetni mnogo su bolji nego na zelenoj kosacici...
 
Tockovi su izuzetno bitni za kosilicu jer ukoliko su bez lezaja onda je otpor kotrljanja veci pa ih treba cesce podmazivazi i kontrolisati da li imaju lufta.Ja sam pravio neke biksne i stavljao sam ih na tockove koje kosilice i mogu vam reci da je kosenje od tada postalo daleko lakse.Po pitanju agregata koji se sad ugradjuju u te kosilice koje sam video po ducanima mogu vam reci da su to sve uglavnom kineske masine i uopste mi ne ulivaju poverenje.Brigs agregate licno ne volim jer mi se ne svidja njihov rad delova doduse za njih ima ali za moj ukus Honda ili Kawasaki su ono pravo.U Svajcarskoj sam imao kosacicu Toro sa Tekumesh agregatom od aluminijuma i ona je pokosila citavo cudo a potrosnja goriva je bila izuzetno niska iako je agregat imao 6.5 konja.Palila je bukvalno na pola poteza kanapa i nikad nije bilo omasaja a imala je i prednju vucu.
Uljei filter vazduha sam menjao na svakih 20 sati rada sto je za nju bilo otprilike svake dve nedelje jer je kosila dva puta sedmicno po 5 sati i radila je i na kosinama koje su bile vece od 40 stepeni sto nije preporucljivo ali sam je uvek drzao na levoj strani posto je imala pumpu za ulje na toj strani.Nikad nisam sipao preporuceno ulje sae 30 jer mi to ulje nije ulivallo poverenje.Sipao sam uglavnom 15-40 ulje i to ono za kamione shpd jer sam imao kantu od 20 litara tog istog.Sebe je otplatila visestruko i bas mi je bilo zao sto ovde nisam mogao naci kosilicu sa tim agregatom.Ovde su u ponudi uglavnom kinezi ili honda pa je moj izbor bila honda.
 
Pozdrav,Joj ljudi ja bi mogo biznis da pokrenem :osmeh: zivim u Njemačkoj i ovih kosačica "Polovnih" ima da se nađe za skroz male Pare recimo ja sam svom Komšiji jednu kupio od 2000W za 15 € 1 Godinu bila stara a i sebi sam kupio polovnu TORO Benzinku sa Pogonom za 80€ ali je Munja vuče ko Luda

- - - - - - - - - -

Vidi Ovu 3,75 Konja sa pogonom 70€ http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/rasenmaeher-einhell-bg-pm-46-s-3,75-ps-mit-antrieb-schnittbr-65cm/199331219-89-8436?ref=search
 
Sa korpom za skupljanje trave ili bez? Pretpostavljam sa, jer je kupljenje sitne trave nakon košenja jako dosadan posao pogotovo za toliko prostora.
Ja sam prije dvije godine kupio villager V46 i jako sam zadovoljan, a ima slična samohodna varijanta VR46. Motor je Briggs&Strattion, samo sipam gorivo i redovno mijenjam ulje. Povremeno operem filter vazduha kad vidim da se zaprlja i to bi bilo to. Svjećicu sam samo jednom odvrnuo da vidim je li uredu, a inače ni tad nije bilo potrebe. :osmeh:
Ako nema kamenja oštrenje noža svaki treći put za otprilike istu površinu kao kod tebe ili češće ako se baš neki zakači.

Prije nje sam imao neku italijansku sa tecumseh motorom koja je ispustila dušu nakon jedanaest godina službe i nisam je popravljao samo jer nije imala korpu.
Za ovu sam se odlučio iz razloga što sam dobio najveći odnos uloženo/dobijeno, garancija je dvije godine, a ovlašteni servis na petnaest minuta vožnje. Rezervnih dijelova svugdje ima kad zatreba, ali se nadam da ih skoro neću tražiti.
Kućište je skroz metalno i ručke su izuzetno jake (na prethodnoj su dva puta pucale dok ih nisam svojski ojačao). Bez obzira šta budeš kupovala ne uzimaj one sa plastičnim krajevima gdje se kače ručke jer to hoće popucati kad se više radi i onda postaje neupotrebljiva.

Pošto si žensko bitno je isto da paljenje nije teško, a na ovoj je zaista lagano. Još nikad nisam povukao uže više od tri puta čak i kad se dugo ne koristi.
Ručke se mogu podešavati u dvije visine, a visina košenja se podešava jednom polugom bez ikakvog alata.

Ako se još nečega sjetim napisaću, uglavnom to je moje iskustvo i neka preporuka na šta posebno treba obratiti pažnju.

I da, zaboravio sam da su kod ovih kosilica točkići sa ležajevima i izuzetno kvalitetni pa ako se baš ne tjera po nekim džombama, neće biti problema sa pucanjem niti će osovina pojesti plastiku pa da se razlete nakon 2-3 godine kao na mojoj staroj mašini.

Sretno u nabavci! :ppozdrav:


I ja imam istu kosacicu i zadovoljan sam njome. Da li ti sipas ulje samo do one oznake ispod koje je strelica na dole? Ja u pocetku nisam to znao, pa sam sipao skoro celu flasicu od 0.6 litara i onda je dimila crno, pa je nosena u servis gde mi su mi rekli da se ulje sipa do te oznake...
Kako ostris noz? Da li to moze da se uradi u kucnoj varijanti?
I jos samo jedno pitanje :osmeh: Koje ulje sipas? Znam da je ovo koje ja kupujem u radnji gde sam kupio i kosacicu skupo kao otrov, pa me zanima kako bi se pokazalo ovo Modricino SPECIJALNO MOTORNO ULJE ZA KOSILICE SAE 30

http://optimamodricabg.rs/proizvodi/ulja-za-dvotaktne-i-cetvorotakne-motore/page=2
 
Sipam između one dvije oznake (malo bliže gornjoj), jer nisam primjetio da troši ulje pa bude dovoljno do sledeće zamjene. Sipam baš to za kosilice modriča sae30, već treću godinu radi bez problema. Staje oko pola litre, uglavnom jedna flaša mi bude za dvije zamjene.

Nož sad oštrim na tocilu i završim turpijom. Inače ne izvlačim oštricu do kraja, samo malo popravim udarce od kamenčića i bude uredno košenje, sve jednako. Ne treba pretjerivati jer se onda brzo troši nož i bespotreban trošak je kupovati drugi. Prije sam radio ugaonom brusilicom sa papirnom šajbom, ali mi je ovako bolje jer imam bolju kontrolu i ne palim oštricu. Sa laminiranom pločom se postižu zadovoljavajući rezultati tako da nije ni ona loša opcija. Uglavnom samo pazi da ne skineš previše jednu stranu, idi pomalo obe i provjeri kad završiš tako da kad provučeš šarafciger kroz rupu nož ne naginje na jednu stranu.
 
A kada menjas ulje? Ja sam uputstvo citao odavno, moracu da se podsetim malo... Sad procitah na netu da se menja ulje posle 50 radnih casova otprilike..
I bas cu da slikam kada budem mogao onaj merac za ulje, jer mi nije bas najjasnije koliko ulja treba da se sipa... Ja mislim da kada sam sipao onu flasicu da mi je to bilo previse ulja i da je dimila...
 
Ako su original MTD,onda su odlicne.Motor najbolje da je BRIGGS & STRATTON oni su najbolji. Ja imam MTD od 51 cm , bez korpe, iz 2009 godine i odlicno radi.Ponavljam ako je original, slobodno uzmi , mislim da su u prodavnicama preko 20 000 din.

http://www.mtd-de.com
 
Nazad
Vrh