Motokultivatori - opšta tema

Dobra cijena, barem u odnosu na to kako se kod nas drže. Pogotovo što si dobio i dva priključka.

Sajle i taj potrošni materijal se lako srede, mada nabere se tu troškova dok izmijenjaš sve.

Što se tiče lomljenja šarafa provjeri da se ne otpuste nakon par minuta matice pa zato brzo precvikaju. Mi smo obično prije stezanja mazali navoj lakom za nokte i to je držalo dobro dok ne dođe vrijeme za oštrenje i zamjenu noža. Takođe ako rezna letva nije kriva provjeri da nema previše lufta na onim pločicama što je pritiskaju (može biti jedan od razloga).
 
Rezna letva je nova, ali na tim pločicama lufta sigurno ima pošto na nekima ima po 3 a na nekima po 4 pločice

- - - - - - - - - -

Da li ima razlike u izlaznoj osovini (kipor motor) između 178 i 186, pošto svi naglašavaju da je ovaj slabiji za mutu
 
Problem pucanja tih letvi na kosoru je sto nosi sa samo dva vijka i letva je onim konusom veoma oslabljena.
Ja sam za njih 'patentirao resenje', posle kog ne puca..
 
Koliko sam shvatio, njemu ne puca letva već šarafi koji vežu letvu i cigančicu.

Mislim da nema nikakve razlike u vezi montaže kineskih motora, samo treba obratiti pažnju na širinu motora. Kod nekih modela mute je lijevi točak zapinjao za mehanizam gasa pa to treba provjeriti prije kupovine ili naknadno ubaciti distancere.
 
Da pucaju šarafi ne letva, inače kosim površinu od nekih 32 sa 80 metara i dva puta moram menjati šarafe. Verovatno nemam iskustva sa kosom pošto sam pre imao frezu honda f600

- - - - - - - - - -

Da li se može kipor 186f ugraditi na mutu kosor umesta acme aln 330 wb i kolike je on snage?

- - - - - - - - - -

O kakvom rešenju govoriš?
 
Rekao sam da je letva oslabljena i kasnije ce ti i ona pucati. Takodje, dva vijka nisu dovoljna, a najverovatnije ti onaj centralni pin ne ulazi u srednju reznu plocicu, jer bi on trebao nositi opterecenje.
Moje resenje je sa cetiri vijka i dva pina..

KIPOR je oko 4.5Kw, ali ti nece biti slab, moze to da radi posebno za kosenje.
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran sad jer nemogu knjizicu pronaci ali koliko se secam KM 186F je negde oko 5-5,2kw koliko mi se cini. on je 8ks otprilike. Za mutu bi bio bolja opcija jer muta je brza u frezovanju a tu ce se pokazati jaci motor mnogo boljim i izdrzljivijim
 
A šta se desilo sa tim acme motorom da se ne isplati popravka?

Kipor KM178F po fabričkim specifikacijama ima 4 kW na 3600 obrtaja, a acme ALN330WB 6 kW na istim obrtajima. Za košenje mogu proći oba, ali za frezanje je već malo frka sa slabijim.

Na stranu to što svaki dizelaš ima veće vibracije i otežano pali na niskim temperaturama.
 
Da li se na mutu kosor ugrađuju motori 178f i 186f bez ikakvih prepravki?

- - - - - - - - - -

Otišle karike, dobija turažu, ventili loši, ne znam da li se isplati popravka
 
Još nisam odlučio, ali prvo moram naći ko prodaje delove za acme i šta sve meni treba, pa da vidim kalkulaciju
 
Moram da kupim spartac za moj IMT 506,pa me zanima koji se bolje pokazao-fabricki ili onaj sto ih pravi firma iz knjazevca sa 3 moticice?I da li spartac pravi preveliki otpor pa se mora koristiti prednji teg da tockovi ne bi slajfovali ili ne?
 
Poslednja izmena:
Imam ja jedan visak acme Benzinac ispravan mogu ga dati za male pare.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
druze moj ti je savet nemoj ni minuta razmisljati,menjaj benzinca za kineze dizela ja imma dva motora tih dizelasa,jedan radi 5 godina a drugi 3,i jos dan dans rade idealno,a razlika u potrosnji nenormalna,sto si frezirao sa benzincem sa litar goriva to uradis sa dizelom sa 2 deci, tako da to ti je moj savet,i iz iskustva govorim,a to sto ljudi lupaju da se popravlja stari benzinski motor koji trosi kao tenk, to zaboravi jer ce te generalna izaci kod nov motor,ali novo je ipak novo.....kako god oces,ja sam skinuo stari potpuno perfektan acme motor benzinac zbog toga sto sam kupio dizelasa,i nisam se pokajao,jer sam imao potrebe za masinom koja ima snage,uz to i malo da trosi,ai da mi bude pouzdan,ali u svakom slucaju neces pogresiti sa kinezima,veci obrtni moment nego benzinac,manja potrosnja,nemas ti sitnih defekata tipa(svecica,sauk,creva za gorivo)i milion stvari jos,ali meni su se motori otplatili za dve godine,samo na razlici potorsnje gorivaali ako oces bas benzinca da stavis nazad i ovaj ti se neisplati popravljati imam ja za prodati taj benzinski motor acme 8ks 327ccm,potpuno ispravan i dajem garanciju na ispravnost....
sa ovim dizel motorima nemozes potrositi vise od 5-6 litara nafte na dan,isprobano vise puta,u freziranju jedna od najzahtevnijih operacija kardanska freza...dok sa benzincem za istu povrsinu nisi ispod 10 litara...a cena goriva ista...a da kosis mozes sa jednim rezervoarom ceo dan.... pozzz i pametno odluci nemoj da srljas.. :D :D pozzz
 
Potrošnja je proporcionalna sa snagom kod većine motora, neka nenormalna potrošnja može biti samo kad je sistem ubrizgavanja goriva skroz razdešen.
Benzinci srknu nešto više (pogotovo oni konstruisani prije 40 godina), ali da troši pet puta više za istu isporučenu snagu nešto opasno ne valja. Ako posmatraš koliko motor troši po kilovatčasu tu su razlike zanemarive.

Nego, ajde da poredimo nove benzince i dizelaše (za budžete naših poljoprivrednika najpogodnije da su oba iz Kine).

Na daleko hvaljeni Kipor km178 i Kohler CH395 (novi vlasnik Lombardinija). Kod mene im je skoro ista cijena pa sam ih zato uzeo u razmatranje, mada bi možda mogao uzeti u obzir i nešto skuplji KM186.

KM178 ima maksimalnu snagu 4 kW i maksimalni obrtni moment oko 13 Nm pri 2500 obrtaja kako se vidi sa dijagrama koji isporučuje proizvođač.

178f.png


Kod CH395 maksimalna snaga je 6,3 kW i obrtni moment 17,8 Nm @2600 rpm.

http://www.lombardini.hr/benzinski-motori/CH 395.php
ch270.jpg


Cifre su jasne, što se tiče snage i momenta benzinac slične zapremine ga daleko šije po oba parametra.
Da ne budem ja sad mrzitelj dizelaša kao veliku prednost mogu navesti uljnu pumpu i filter ulja koji omogućavaju bezbjedan rad i na većem nagibu.
Sa druge strane veća masa, jače vibracije i dugotrajno cimanje kanapa na niskim temperaturama dok pokušavam upaliti su stvari preko kojih je malo teže preći (bar kad sam ja u pitanju). :ppozdrav:
 
Ja imam i KM178 i supermoderni benzinac MAG/Kubota GS323.
Cinjenica je da je benzinac jako tih(ima izvanredan auspuh), ima ugladjen rad i realno se oseca da je jaci sa svojih pravih 8KS.
Oba motora su na istim masinama(IMT 407 kosacice), i sto se tice potrosnje ona je vise od duplo veca kod benzinca. Nije nista lose podeseno, ima odlican japanski Mikuni karburator, ali benzinac je benzinac.
Ali ovaj MAG trosi 30% manje od starog Lombardinija LA300.
KM 178 je licencni Janmar i ima vratilo za ponistenje vibracija, tako da je dosta bolji po tom pitanju od starih Lombardini dizela.
Meni kod njega jedino smeta sto je znatno bucniji od benzinca, ali mislim da bi se to dalo resiti rekonstrukcijom auspuha.
 
mani ti teoriju druze,u teoriji sve lepo zvuci,daj da se to vidi u praksi,radio sam sa oba motora iste poslove i znam sta pricam... a to sto u teoriji stoji jedno u praksi je sasvim drugacije......tako da jer si radio sa tim motorima????msm dali ih koristis negde???ja ih koristim svakodnevno u svim poslovima i znam sta pricam....konkretno sam poredio la300 8ks benzin i kineski km178...tako da znam sta pricam.....
 
Po ekonomicnosti uvek je dizel u velikoj prednosti i tu nema sta da se prica. Problema uopsteno dosta manje a i noviji dizeli su dosta mirniji i stalozeniji rad imaju zahvaljujuci debalans osovini. Buka jeste nesto sto utice ali opet nije ni to nesto preterano.Spram hondinog g200 koji je kao ispravan i dobar motor jako stedljiv , kipor trosi sigurno duplo manje. Najveca potrosnja kipora mi se javlja u zalivanju sa pumpom dok u svim ostalim poslovima je drasticno manja
 
Nazad
Vrh