Motokultivatori - opšta tema

Pre neki dan prolazio kroz becej,i svratih na otpad poljomehanizacije,ima stvarno svacega,izmedju ostalog naletoh na sneznu frezu za imt506(agria400-600)
20151030132549.jpg

20151030132535.jpg
20151030132524.jpg
20151030132519.jpg
 
ja ima frezu za sneg za od imt 509 kojoj je prikljucak preradjen za mali labin ,sad cekamo samo sneg pa da vidimo sta ce da se desi ...nadam se sa prvim snego da ce i slika biti :D :D
 
Sad u rumi na vasaru ponovih moju hondu sa novim prikljuckom,jos neke sitnice i krece u akciju:osmeh:
Zna li slucajno neko de mogu naci malu remenicu koja dodje sa desne str menjaca i sluzi za pogon prikljucaka:sta:
20151103162547-1.jpg

20151103162535.jpg

20151103162444-1.jpg
 
jedino strugar da ti pravi,lepo na glodalicu moze da se napravi sa nutovima,i precnik treba da bude 8 cm.... takva remenica tera prskalicu,kosacicu,i ostale prikljucke koji imaju pogon preko kardana...nekosta mnogo do 15e
 
Koji to odpad?
------------------------------------------
Da li može neko da mi objasni gde se sipa ulje u transmisiju(znači ne u menjač)Hondu f600.Može i slika ako neko ima priliku da uslika
 
U koju transmisiju Vosi.Honda f600 samo ima merac -cep za ulje za motor i menjac.Na menjacu to je zuti cep sa desne strane i staje ukupno 3,5L sae 30 ulja motornog posto kod nje ide motorno ulje u menjac.Drugu transmisiju nema i sipa se do cepa .

- - - - - - - - - -

Kuciste menjaca je sve do dna i sve se podmazuje od menjaca ,do lanaca i izlaznih osovina
 
Pozdrav svima. Imamo velike muke sa motokultivatorom Imt 506. Menjac je skoro totalno zaribao. Preko rucke je skoro nemoguce promeniti brzinu, pa je od tolikih napora i pukla sipka menjaca na pola. To je zavareno ali je problem i dalje tu, jedini nacin promene brzine je udaranjem cekicem u onu krivinu na kraju koja ide sa strane. Najvece probleme stvara kad zbog 90% nefunkcionalnih kocnica prikolice nizbrdo mora da ide u najsporijoj brzini. Znaci nekako i prebaci iz manje u vecu brzinu, ali pri ponovnom paljenju za neutralni stepen ili smanjenju u manju mora da radi cekic. Jel moze nesto da se uradi oko toga posto se dosta koristi freza za prevoz u saobracaju, nije samo za njivu.
 
Ma otac vozi Imt ja automobil, kocnice prikolice nisu nikad normalno funkcionisale. Sada mislim da jedan tocak uopste ni ne koci a drugi nesto jako malo tek toliko da malo uspori. Ne znam je se tu neki paknovi-plocice menjaju, moracemo da skinemo tocak pa da vidimo sta tu moze da se uradi. Inace je otac malo nemaran za odrzavanje, u motokultivator sipa testerol a u motornu testeru preradjeno ulje kad nema testerola. Ako ima neko ko zna da pomogne oko menjaca sve bi znacilo.
 
Sad reci ocu da kupi drugu frezu da bi bolje odrzavao i radio. Za male novce slomiti mkt je bedak. Ako hoces popravljati sve mora u paramparcad da ide a zivaca puna vreca da sklopis i da radi sve kako treba.
 
Na taj zakljucak (sve u paramparcad) je i majstor dosao. Kvacilo je jako lose, lamele. Mora da se radi generalka a za te pare mozda moze i jos jedna freza da se kupi.
 
Zato i kazem da je bolje uzeti drugu a ovu ostaviti za delove sta valja jos od njih. Jeftinija i bolja solucija jer nju da uradis sve zivo moras rasturiti i pregledati a u takvom koriscenju tu mora verovatno dobar deo delova da se promeni plus ruke majstora
 
Ako ti treba 506 imam ja jedno 7 komada. Pa mozemo da se dogovorimo.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Taj majstor je "stelovao" nesto onu sipku koja sluzi za rikverc i sad posle 100m voznje prestane da vuce i pocne nesto da struze u motoru. Onda sledi gurnjava.
 
Nazad
Vrh