Motokultivatori - opšta tema

Drzi joj ulje samo uvek na mah.Kad stoji vodoravno motor ulje mora biti do vrha navoja a tako i na menjacu. Kolicina ulja ove motore je jedino sto drzi u zivotu i moze decenijama raditi samo ako ima dovoljno ulja i nema habanja takoreci uopste.Cesce proveravaj ispocetka pogotovu dok nevidis dal trosi jel radilica za taj motor se nemoze naci nigde i zapresovana je. moja je godinama radila sa losim karikama ali kolicina ulja je odrzala da je sve ostalo bilo besprekorno.Izgleda kao da nije radila ili vrlo malo tako da ce te sluziti dugo. I nefrezuj nikad 3 brzinom ako je hoces ocuvati . za njih treba rukovalac koji ima strpljenja za rad
 
jedna ispravka! imam i danas motokultivator koji je imao motor honda g42 i ima 3+1 brzine (isti kao i marko sumadibnac) i imao sam njegov vucni frezer!! ima slika na ranijim stranama. Frezer jeste bilo tesko nabaviti ali postoji i isti je kao za f 600 samo sa 2 para moticica i nema onaj vezni lim spolja na frezi. Bez problema je radio u prvoj pa i u drugoj brzini sa njim...Frezer sam prodao jer sam nabavio kopacice koje su mi se bolje pokazale zbog dubine obrade a imam i vuceni frezer za f600...pozdrav
 
Zna li ko gde ima da se kupi krst kardana za goldoni?

krst%252520kardana.jpg


Ili ovako nesto:

spoj%252520za%252520kardan.jpg
 
Poslednja izmena:
Mislim da je velika remenica 12,5cm a manja 8cm precnik koliko se secam. nemam sad nijedan motor da izmerim tacno a meni je veca precnikom radjena
 
e ovako ja sam sad izmerio mala remeniza je 75mm a velika 140mm,to je spoljnja mera,e sad unutrasnja mera na ove dimenzije odbijes po 30mm,i to je to :D :D
Vidim jedan kolega trazio gume za hondu imam ja jedan par da prodam 4.00-8 kramponi do pola potoseni,oke su i mogle bi jos dugo da se koriste..
 
hvala vica 022 i robi89! e sada novo pitanje. primetio sam na ovom menjacu sto sam pazario da je onaj zastitni lim sa desne strane od stajanja protrulio.... ne znam sta da radim! da li ima tih limova da se kupe pa da zamenim ili moram da uzimam citav menjac. da li je to ozbiljan problem jer ne znam da li moze nastetiti samom menjacu ako je ovaj lim u losem stanju? poz
 
Mislis na zastitne limove poluosovina. Tu imaju dve polutke i znace dosta jer cuvaju dosta semeringe poluosovina. I kod mene je jedan iskidan ali da se srediti i povariti. Mislim da je jedan clan u oglasima nudio delove od honde f600 jer imao je delova od menjaca .
 
Da li je neko nekad imao problem da mu kapa ulje iz jedne blokade na Hondi F600? Kod mene jedna blokada mala hoda unutra u mjenjac i nazad, dok je druga jako cvrsta, pa na toj koja Honda malo curi ulje. Kako rjesiti taj problem?
 
Da li se smje frezati u 2. brzine sa Hondom 425- Nedavno sam kupio drugi motor Hndu gx 200 polovnu, dobar motor. Ima savim dovoljno snage da freza i 2. brzinom. Sad da li je ta 2. brzina samo za transport ili se može i snjome frezati?
 
Prva brzina sluzi za prvo frezovanje, kada je zemlja tvrdja i da bi se sininulo oko 15 cm zemljisnog sloja, a onda ide druga brzina da to sve izmrvi i dodatno produbi.. Otprilike tako.. Honda F600, moze odmah druga, a sa F400 ne bi trebalo raditi tvrdu zemlju drugom brzinom odmah prvu ruku. Ali ako iskustvo kaze drugacije, onda nista... :)
 
Poslednja izmena:
Teško da iko ima uputstva za modele iz tih godina. Ja imam za starije (univerzal/specijal/kosilica), ali ne vjerujem da će ti biti od veće pomoći.

Koji je motor na njoj? Za to ti možemo pomoći kad su u pitanju uputstva za održavanje i katalozi, a ostalo ako imaš nekih nedoumica pitaj pa ćemo na to pitanje tražiti odgovor. :osmeh:

Nebi bilo loše da postaviš koju fotografiju,da vidimo šta si to pazario. :osmeh:
 
To je muta kosor sa acme 330 wb motorom, motor je crko, pa bi da ga menjam ,ali neznam koji može od dizela i koja snaga.

- - - - - - - - - -

To je muta kosor sa acme aln 330 wb motorom, motor je crko, pa bi da ga menjam ,ali neznam koji može od dizela i koja snaga.
 
Veliki je izbor motora za tu mašinu. Bitno je samo da je prirubnica na 6 šarafa i da je konusna osovina na izlazu.

Ako samo dizelaša biraš onda imaš skuplju varijantu (lombardini) i jeftiniju (neki od kineskih kopija yanmar-a).

Za koje poslove ti najviše treba? Nešto lakše poput košenja ili obrada zemlje?
 
Nisam kući pa ne mogu slikati, ali sve su mi sajle loše te ih moram menjati, kosilica mi radi odlično, ali stalno lomi šarafe gde se spaja sa onom letvom koja ide levo-desno, frezu još nisam probao , ali mi se čini da je u redu. Sve to sam dobio za 600 eura-Da li je to mnogo?

- - - - - - - - - -

Treba mi za frezovanje lešnika. Bili su zarasli pa sam pokosio i sada već liči na nešto, ali nisam stigo da frezujem pošto sam morao na posao
 
Nazad
Vrh