Motokultivatori - opšta tema

Hvala prika:ppozdrav:
Haha sto bi bila tajna,180e placena,sa frezom tegom prednjim,tockovia i tegovima sto idu u tockove,registrovana je,ima tablicu
Samo nije koistena 10god,pa sam se namucio dok sam je upalio,inace coveku bila u vikendici,koristio je samo za neki mali vinograd
Kupio sam je centru bg,u knez mihajlovoj,covek je u stanu drzao
 
super si prosao!! remen je taj koji si naveo jer imam isti takav na mom kultivatoru. Imam isti takav i koristim ga u rasadniku prvenstveno za medjurednu obradu tj. spartanje tako da je monimalno opterecen a stavio sam novi motor od 200 kubika... neko je vec rekao da je bolje da stavis rebrasti kais jer se puni jace lomi i ma kako cudno zvucalo sa tim dosta opterecuje menjac tj. vuce ga na jednu stranu.
Ja sam se danas ponovio. Uzeo sam menjac za hondu f 600 jer na moj g42 nisam mogao kaciti onu veliku frezu sa 6 redi moticica... Uz menjac sam kupio i tegove, plug i nekoriscene metalne tockove. Mislio sam da prebacim m motor sa g42 ali cu ipak cekati jesen pa cu uzeti novi motor (verovatno loncin 240kubika) pa cu imati dva kompletna kultivatora sa krsa dodataka...
 
Malo sam se ponovio.. Nisam bas jeftino prosao, ali je covjek bas mnogo truda ulozio da je sredi..
IMG_7683.jpg
IMG_7685.jpg
 
Honda nema diferencijal i stalno je blokirana na tockovima , ali ima mogucnost da se razblokira bilo koja strana ili cak i obe .Ima dva lanca u menjacu koji pogone poluosovine ali su nezavisni i rucicama se moze razblokirati bilo koja strana pri manevrisanju ili je potpuno zaustaviti .Zato su te dve rucice
 
А на десној ручки је звонце да руковалац култиватора обавести на коју страну скреће.Зврррр за лево и звр-звр за десно.Баш као и на бициклу.Јелда?

Одлична и озбиљна машина.У рукама одговорног и вештог власника ни чуда нису немогућа.
 
IMG_7703.jpg
IMG_7705.jpg
Evo jos jedna fotografija, ovo su moje Honde.. F400 i F600.
Hvala vam na podrsci.. F600 sam platio sa frezacima, tockovima i tegovima za tockove 480 evra..
Volim uloziti kad imam nekih novaca, ove stvari ne gube vrijednost, a honda je neprevazidjena.. Volio bih nekad jos da ugradim dizel motor na nju..
 
Poslednja izmena:
Nema zvrrrrr kad se stisne blokada ako su sajle dobro nastelovane. Hoce se jedino cuti ako se radi pod mesom brzinom i u trenutku pustanja rucice da dobije ponovo pogon ali blokadu treba koristiti izuzetno i pri manjim obrtajima.kad se covek sazivi sa njom blokade mu netrebaju uopste sem u nekoj bas zeznutoj situaciji. f600 je jako dobro uradjena masina i za svoju klasu po meni joj nema ni blizu konkurenta pogotovu sto ima i veliki broj prikljucaka. nju moze unistiti jedino neko ko trunke osecaja nema a takvima i netreba

- - - - - - - - - -

dizel je jako dobra opcija jer za istu snagu nudi dosta vise a velika je usteda i u gorivu. Jedino je malo problematicno uskladiti obrtaje jer su sa izlazima remenice direktno sa radilice pa za neke prikljucke je tesko uskladiti.Ali zato za neke stvari je dosta bolje
 
Koliki je najuži raspon točkova na F600? Da li može da uđe između brazdi i radi paranje? Da li je IMT 506 možda bolji izbor za paranje paprike? Zbog visine...
 
Za sve koji su u prethodnim porukama se raspitivali za ugradju zadnje vuce na imt 507.Moj drugar ima 507 sa kipor dizel motorom i njegov otac je ugradio zadnju vucu tj prikolica ima pogon.Znam da je stavio menjac od nekog starog krajslera i diferencijal.Znaci on sad ima 2 menjaca.Taj od krajslera je ispod sedista i tu je rucica za saltanje.Ja iskreno neznam kolko ima 507 brzina al mislim da ima 3 i menjac na prikolici 4.On ide oko 40 km/h kad je u 3 na mtk i 4 na prikolici.Pokazao mi je snimak i ide prilicno brzo s'obzirom da je toliko prepravljen prenos.On i njegov cale su letos sa tim kultivatorom izvkuli iz sume 150m3 drva i to bez ikakvih kvarova.Rekao mi je da ima i nozni gas da mu je napravio i dosta mu pomaze u transportu pri saltanju brzina.Isto je se hvalio na motor da je dobar i da ga extra sluzi.Bio je benzinac i kaze da je trosio Boze sacuvaj.
 
Za seriju f4xx su manje i gume i felge i sestougaone rupe za osovinu nego za f6xx. nisam siguran ali koliko se secam su 4,00-6 ili tako nesto. uglavnom ni felfe ni gume nisu iste niti se mogu staviti od f6xx na f4xx. mozes staviti ali moras manju sestougaonu osovinu ubaciti u nosac felge jer je manji precnik u pitanju i one idu direktno na osovine menjaca. Eto ti na slici gore okom mozes primetiti razliku u precniku guma na f600 i f400 na Stepanovicevim hondama
 
Moja honda ima isti menjac ko f620,sa3brzine(ima slika na predhodnj strani),i felne su ove vece,nasao sam od ove manje komplet tockove i nema sanse da se stave na moju,jednostavno je premalo
 
A bre sumadinac ti mesas babe i zabe. Sve to sto si nabrojao su tri potpuno razlicite honde. Honda G42 i F600-620 su dve potpuno razlicite honde i nista nepasuje delova sa jedne na drugu sem odredjenih prikljucaka. Sa F600-620 su isti tockovi ,osovine , motike i vecina prikljucaka ali su motori i menjaci potpuno razliciti.Zato mi je bilo cudno da se raspitujes za hondu F420 koja je opet potpuno razlicita i od ove dve i ama bas nista nepasuje sa nje. Znaci tockovi ,motike i skoro svi prikljuci ti pasuju sa f600-620 sem vucnog frezera posto ona nema spore brzine i nisu isti nutovi na osovini.tu su gume 4.00-8
 
Da nije neko slucajno video ili imao imt 518 koji je radjen po licenci agrije 4800 kolko mi se cini.Pa ako je neko imao ili ima ili je video da otvorimo diskusiju o tom retkom i malom traktoru.
 
Sumadinac cudno mi je bilo jer si prvobitno napisao F420 honda a znam da si uzeo g42 stari tip honde pa si me skroz zbunio jer sam mislio da si nabavio jos jednu. Posle si prepravio na g42 da je u pitanju pa je doslo do zabune. F600-620 honda je fakticki naslednik te stare g42 honde i dosta je prikljucaka i delova iskorisceno za nju ali menjac i motor su potpuno drugaciji od bilo koje honde. Serija F3xx i F4xx je skoro sve identicno sem motora koji su razliciti i zato imaju drugacije brojcane oznake ali menjac je isti i svi prikljucci.Tu seriju je honda najvise isprobavala sa motorima jer ih svakakvih bilo od tomosa umo 06-08 do B&Straton motora pa do hondinig g35 i g150 motora. Ta stara g42 honda nije imala vucni frezer jer nema duple remenice da bi imala spore brzine. Inace je rec o vrlo robusnoj i pouzdanoj hondi ali za delove je jako tesko naci i mnogo su skuplji. Ali svaki drugi hondin ili zamenski motor zato leze ko budali samar. Meni je vucni frezer upravo od tog menjaca g42

- - - - - - - - - -

IMT 518 sam samo na slici video i mislim da je to toliko retko i toliko mali broj da su i izumrli dosad
 
Imt 518,je jedan od najredjih imt traktora,takodje kao i vica i ja sam ga vidjao samo na slici,ima ih dosta po nemackoj(original agria),prodavao je se pre 2-3 god jedan na polovnim automobilima za 500e kolko se secam,po meni mnogo bolji izbor je toma vinkovic,pre svega zbog delova,a ako cemo u raspravu o tom traktoru,otvori temu u delu o traktorima da nastavimo tamo,zemljace ovo je tema o motokultivatorima!!!

- - - - - - - - - -

Sumadinac cudno mi je bilo jer si prvobitno napisao F420 honda a znam da si uzeo g42 stari tip honde pa si me skroz zbunio jer sam mislio da si nabavio jos jednu. Posle si prepravio na g42 da je u pitanju pa je doslo do zabune. F600-620 honda je fakticki naslednik te stare g42 honde i dosta je prikljucaka i delova iskorisceno za nju ali menjac i motor su potpuno drugaciji od bilo koje honde. Serija F3xx i F4xx je skoro sve identicno sem motora koji su razliciti i zato imaju drugacije brojcane oznake ali menjac je isti i svi prikljucci.Tu seriju je honda najvise isprobavala sa motorima jer ih svakakvih bilo od tomosa umo 06-08 do B&Straton motora pa do hondinig g35 i g150 motora. Ta stara g42 honda nije imala vucni frezer jer nema duple remenice da bi imala spore brzine. Inace je rec o vrlo robusnoj i pouzdanoj hondi ali za delove je jako tesko naci i mnogo su skuplji. Ali svaki drugi hondin ili zamenski motor zato leze ko budali samar. Meni je vucni frezer upravo od tog menjaca g42

Upravu si druze,ja sam skonatao da sam pogresio,pa ispravih,zato je i nastala zabuna
Ja danas kupio gume za hondu,sve pretrazio i nenadjoh kramponke,pa uzeo najobicnije od kolica,sreca pa sam nasao400.8,leglo sto bi ti reko ko budali samar,a poceh danas i sa izradom prikljucka koji je najpotrebniji u dolazecim danima
Evo jedna malo losija slika,sytra cu malo bolje i detaljnije poslikati:osmeh:
20150930181250.jpg
 
Nazad
Vrh