Motokultivatori - opšta tema

Običan bez prstiju, liči na dupleks al nije- to su mu nosači posto nema prste.Imo sam taj pogon bas ovakav namestio za goldonca to je neki čelik, baš kvalitetno odrađeno.
 
imam na mojoj Muti problem. Naime, kada stisnem kvacilo traktor uopste nece da stane. Kada je freza upaljena i kad spustim u zemlju onda tek stane, ne znam sta da radim, jer pokusao sam na rucici da stelujem al ne ide... Ima li neko neki savjet?
 
Poslednja izmena:
neznam muta kakvo kvacilo ima ali sam ja taj problem imao sa malim labinom,problem je bio sto je pukao feder unutar kvacila pa nije lepo odvajao, pritom mije krcio menjac prilikom menjanja brzina,i kardan kad sam ukljucivao krcilo je,i kada sam povukao rucicu kvacila,cuo se mnogo gadan zvuk kako melje nesto...skinuo motor,rastavio kvacilo,celu korpu i vidim da je feder u dva dela nisam nasao nigde feder ili (oprugu) trazio sam nekoliko dana,ali bez uspeha a masina mije trebala i lepo zavario oprugu gde je pukla i ide hvala bogu vec dosta vremena tj od marta meseca...
 
Ako nece da stane sigurno ne odvaja kako treba ,a zasto tesko da mozes znati izuzev da je neko imao identican problem pa da ti za reci sta bi moglo da bude,ipak ne gine ti rastavljanje,a kad rastavis mozda i nadjes odgovor na pitanje.Poz......
 
U Negotinu ima servis mogu se naci te opruge ako nekome treba.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Pozdrav,imam problem sa karburatorom. ide mi gorivo kroz one male rupice cim spustim "ono dugme na rezervoaru". Jel moguce da je do plovka,da ne moze da se digne ili sta? Gledao sam plovak i muckao sam ga ima neka tecnost u njemu jel tako treba ili ? LP
 
Vocarcg skini motor i trazi kvar. Ili je korpa kvacila losa ili lezaj koji je potiskuje. Negde tu je nesto lose . Kod tebe treba da je klasicno kvacilo ko na vecem labinu i imt 509 e sad dal su delovi potpuno identicni neznam jer motor ti je Lda510 od 12,5ks

- - - - - - - - - -

Voce cim je plovak negde prosupljio udje benzin u njega i oteza i nemoze drzati nivo nikako. Oni su tacno proracunati koliko su teski i samo malo tezine benzin ga nemoze podici. Zameni plovak po potrebi i iglicasti ventil iznad plovka
 
Iglu ne mogu da nadjem nigdje,kad mi je bila otisla morao sam uzeti drugi karburator jer nisam mogao da je nadjem. A nisu isti karburatori,ovaj na kojem je plovak otisao ima ono dugne da se ubrizga malo goriva dok na ovom nema i tesko pali i plovak nije ni slican. U pitanju je acme motor aln 330wb
Uglavnom hvala vam na pomoci!
 
1.jpg

2.jpg

3.jpg

7.jpg

7.jpg

To je ta Muta... Kazu prototip, koji ima los menjac, mada je ne bih rekao... Sto se kvacila tice, prije nekih mjesec dana sam ga na rucici nastelovao radilo je super sve, kazu da ne treba da se sajla zateže... Prekjuce sam frezirao, i kad spustim frezu on stane, kad je freza iskljucena uopste nece da stane... U pitanju je kandzasto kvacilo...
 
Nista nema los menjac nego loseg rukovaoca . Dobro ustelovano kvacilo i ispravno je veoma jak faktor da menjac i uopsteno ceo prenos bude kako treba i da dugo sluzi. Najveci broj kvarova menjaca upravo se napravi zbog toga. Skidaj motor i da se nadje kvar jer mozda samo i izlizana lamela moze to na napravi. Ako budes samo okolo gledao i isprobavao napravices samo gore. Sve pregledati i podmazati i oprati sajlu obavezno .Rucica kvacila mora imati samo 0,5- 1cm praznog hoda - lufta kad je dobro nastelovano i mora pravilno da razdvoji i trpi opterecenje.Znaci bez lufta na rucici kvacila nevalja niti da je prevelik luft. Ali prvo sve raskopati i naci kvar u kvacilu pa tek onda stelovanje. To je u principu potrosni deo i nekad mora otkazati
 
vica022,vidim da se dobro razumijes u motokultivatore.ja sam razmisljao da pokusam staviti alanser na svoju,al nemam pojma sta mi sve treba osim alansera i akumulatora :) Jel to uopste izvodljivo na ovom acme motoru od 8ks?
 
Najbolje ti je da prodas taj benzinac Acme i kupis Kipor ili Lombardini sa fabrickim elektropokretacem.
Dosta vecih elektroagregata, takodje, imaju fabricki ugradjene 'anlasere'.
Motor koji nema ozubljeni venac na zamajcu i ostavljeno mesto za kacenje anlasera nije nimalo jednostravno srediti na elektrostart.
 
U principu sve je izvodljivo napraviti ali po meni je to preskupa investicija za malo dobiti. Motor ako je dobar i ustelovan mora paliti iz najvise 3 pokusaja sto nije problem ni za obican mehanizam. U svakom slucaju treba prsten sa zupcima na zamajac ili magnet vec gde je izvodljivo ,alnaser , akumulator , bravica paljenja, kablovi i cak i manji namotaj ili alternator za punjenje. Sve to konstruisati i pronaci i napraviti za motor od 8ks. iskreno nebih se bavio takvom problematikom nikad nego bih radije to zivaca i novaca ulozio u sredjivanje motora da bude besprekoran ili bih uzeo zamenski motor novije generacije koji nema toliko bubica .Manje bi izasao drugi motor nov benzinac nego startovanje na alnaser
 
Par puta lakše je potegnut tog benzinca neg LDA 450 a i on nema anlaser tako da moje mišljenje je bez veze utrošene pare i rad.
 
Ako su ti na 507 gume 12 onda su isti kao za 506 a ako imas 8 gume onda moraju manji tegovi. Oni se tesko nalaze.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh