Massey Ferguson

Jeftini kad ga kupuješ . Skupi za održavanje . Kvalitetno rade ,imaju veliki broj sita sve nešto na spratove. Ima moj komšija i dobro radi. Meni se nije svideo što ima motor desno pored vozača malo je bučno ali ima svojih prednosti što vam je motor uvek na vidiku...
 
neznam ja sam imao zmaja 132 sada imam new hollanda 8070...a ovaj masej mi se svideo,ali zbog delova i odrzavanja sam odustao,trebao sa da idem da vidim taj kombajn.....
 
Tako sam i mislio da je neka mehanicka izvedba dizanjaa spuštanaja cim je onako velik volan
ja se secam kao mali klinjo.....kod nas su bili ovaki kombajni sa imenom "Massey Ferguson-Zmaj-630"deda pokojni je imao sa benzinskim motorom od bube,presa je vezala sa jednom spargom u sredini(ko da si vezao rucno)i dzakove su gurnuli sa obicne daske ispod vozaca...gde je stajao dzakaros.....
 
da kod toga je rucno dizanje hedera , kod mene je bilo hidraulicno.Imao je i presu sa jednim kanapom mada je ovaj uvezen iz nemacke i uvr glave ako je imao 500h benzinac bubin boxer u stvari je industrijski bokser sa regulatorom broja obrtaja.
 
Sta mislite dal je povoljno mf 487 80god. nije radio nista jos ima prve gume i svu limariju a na remenicam jos prva boja nije skinuta nista...uradio mozda 200ha....za 9000 evra......pozdrav
 
Pozdrav ljudi imam MF400 zna li neko kako mogu da nabavim katalog za isti posto od bivseg vlasnika nisam dobio nista za kombajn?
 
Da malo osvezimo temu ovogodisnjom zetvom:
g3Uc4.jpg
[/IMG]
bice i video ali sad nesto nece.
 
Posedujem kombajn Massey Ferguson 31XP, kupljen pre 10 godina u Svajcarskoj, od tada je aktivno radio prve 3 sezone, ali kasnije smo ga palili sezonski samo za nase potrebe. Posto nema puno parcela ovde koje su pogodne za njega, nesiplati se da radim sa njim u pomoravlju. Ako je neko zainteresovan i ima vecu povrsinu pod psenicom da se dogovorimo da ga doteram u vreme zetve psenice da sklopimo dogovor vec sada da bih znao da isplaniram vreme. Kombajn je zaista dolicno ocuvan, poseduje selektor, sve perfektno na njemu. Prosle sezone su mu zamenjena sita, iako nije bilo neophodno. Zainteresovan sam za saradnju. Posto mi bezveze stoji cele godine u garazi. Molim moderatora ako misli da sam promasio temu neka me obavesti da je postavim na pravo mesto.
 
Nazad
Vrh