Massey Ferguson

Ocigledno nema nikoga ko bi mogao nesto znati o tim kombajnima...
 
Ja sam video dva modela iz susednih sela ali je drugacija oznaka 7256 valjda.Ima mnogo elektronike i hidraulicnih creva na sebi koliko sam primetio,motor je valmet.
 
Gospodine @Spajki,
Sa ovim kombajnima sam se samo susretao, ali nisam i održavao.Jednom sam radio defektažu ležajeva i to na imanju Pionir Srbobran.Njih uglavnom održava Mas Ferg Agro pa ako treba mogu se raspitati kod servisera, ali odgovor već znam bez da ih i pitam.Mislim da ih i vi znate "da su najbolji, najizdržljiviji, pouzdani ......... .Mogu da pitam i na Pioniru možda ću dobiti realniji odgovor.To je jedino što znam o ovom kombajnu!
 
Hvala na odgovoru,zabrinulo me je to sto je na oba kombajna sto sam video pucala okretača ekscentra pogona ladje.Da li im je to neka mana ili sta vec?Vidi se da je nakon pucanja dobro zavarena i da je kombajn nakon toga jos radio.Da li to moze predstavljati veeliki problem ili mali?
 
Može da bude, a i ne mora.Treba pregladati stanje silen blokova na polugama kretačama i stanje ležajeva na prenosnoj osovini ladje, jer ako se negde pojavi "luft" dolazi do pucanje kretače jer je neravnomerno kretanje leve i desne i koja ima više "lufta"ta puca.
 
Posto sam danas dosta slika uacio na forum , da ubacim jednu i ovde
2lwt2so.jpg

Moj MF se kupa pred sezonu Na BP u selu
 
Stigla prinova u našu avliju,ko god je u prolazu kroz Bečej,slučajno ili namerno neka svrati na aldumas (čast)! Massey Ferguson 7272 Cerea,2003.god 1600rs vrsalica,zitni heder 6,2m, 6-redni kukuruzni i suncokretni adapter.

 
Samo neka on radi i odradi sve ono za sta je kupljen.Veci nam nece trebati neko vreme,jer ovo je kombajn dosta velikog kapaciteta. 1680 mm mu je bubanj sirok,ima 8 slamotresa,povratnu masu vraca na sabirnu ravan ne u bubanj...
 
Nazad
Vrh