Massey Ferguson

Мени на змају у брду при окретању пукне плуосовина, а бункер пун ћула дошла да не може приколица да се подвуче. Онда нашли двоје са једносовинкама и фергусонима и испразнили па не можеш га подићи тоне и кад смо га некако дигли променили полуосовину онда укопавај рупу да би точак наместили јер нисмо могли толико да га подигнемо. Тако да не дај Боже никоме такве муке и штете.
 
Za pola dana sam nasao drugi komplet bočni reduktor a krajem dana i drugu osovinu tako da će reduktor biti sklopljen za rezervu.
Išao sam sa njive na njivu kada mi se to desilo. Srecom mi se nije desilo na putu u transportu pri 24-25 km/h.
 
Мени је точск био спао са малог џонија ћ, предњи јербо бабо није затегао прописно шрафове, па су се одврнули један по један...боме било је то фино искуство, у коме немаш појма шта то се десило, али тимсе десило да се комбајн одједаред нскриви нс једну страну уз фини прасак точка...
 
Reduktor sam nasao u Dušanovu a osovinu kod jednog poznanika koji ima isti kombajn kao moj.
 
Auu. Znam kako je na traktoru kad pukne guma. Ne daj boze na kombajnu...

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka
 
Snimak je odličan, nego ta međa između tebe i suncokreta na početku snimaka jel to kod vas normalno mislim namerno tako ostavite korov tamo ili je tako ispalo?
 
Tu je skidan ogled, pa posto sam morao sa sejem pola sejalice uz sklad zato je ostalo 1,5m i tu sam zabrljao sa sejslicom pa je tu otislo 140kg semena pa je malo redje.

Druga spirala se koristi za skidanje uljane repice, imam uz taj heder i 2 bocne kose.


Da izmedju asfalta i njive ima kanal.

Inace simak je radio moj surak.
Hvala na pohvalama.
Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh